VIDEO Dinamo - "U" Cluj 3-4/ Cine nu are batrani...

de A.S.     HotNews.ro
Vineri, 27 august 2010, 22:20 Sport | Fotbal

Claudiu Niculescu a marcat doua goluri contra fostei echipe, ajutand pe "U" Cluj  sa dea marea lovitura pe terenul liderului, Dinamo: clujenii au castigat cu 4-3, iar Niculescu, omul serii, si-a respectat promisiunea - nu s-a bucurat la niciuna din reusite.​

Clau-gol a deschis scorul n minutul 18, cand a transformat o lovitura libera, lateral stanga. Niculescu a refuzat vreo manifestare de bucurie, iar suporterii lui Dinamo, recunoscatori, au inceput sa il aplaude. (0-1)

Bucurestenii au reactionat rapid, Adrian Cristea (21) si Torje (26) izbutind sa intoarca scorul. Meciul parea sa revina la normal, cu Dinamo la comanda, insa clujenii egaleaza: Lemnaru inscrie in minutul 31, iar in minutul 36 Delgado readuce pe "U" in avantaj, dintr-o pasa a lui Niculescu. (2-3)

Fostul tunar din Stefan cel Mare, Niculescu marcheaza al doilea gol al sau in minutul 60, cand reia cu capul din centrul careului. Era 4-2 pentru "U" Cluj, neverosimil pentru pretentiile dinamovistilor.

"Haita" reactioneaza abia in minutul 88, cand N'Doye reduce din diferenta cu un sut splendid, din marginea careului. Era insa prea tarziu pentru ca Ioan Andone sa mai izbuteasca una din revenirile-minune cu care a dominat debutul de campionat...


Citeste mai multe despre   























6543 vizualizari

  • +21 (29 voturi)    
    liga campionilor (Vineri, 27 august 2010, 22:50)

    adrian [anonim]

    Dinamo trebuie lasata sa se pregateasca in liniste pentru Liga Campionilor.
    • +9 (15 voturi)    
      Haide ”U” (Vineri, 27 august 2010, 23:01)

      taranistu [utilizator] i-a raspuns lui adrian

      haide ”U”!
      • +1 (19 voturi)    
        si astia-s numa puii... (Vineri, 27 august 2010, 23:24)

        Transilvanus [anonim] i-a raspuns lui taranistu

        sa vedeti cand vine in Bucureshtistan mama lor, CFRul....ii manca pe pita pe mitici...
        • 0 (2 voturi)    
          aha (Sâmbătă, 28 august 2010, 9:24)

          me [anonim] i-a raspuns lui Transilvanus

          intr-adevar...
          o sa iasa cu mandrie cu 0 punte din CL si o sa se laude cu alt campionat...
          daca era diunamo toti urlau ca e de kkt, daca e cfru toti se bucura...
          fratilor, chiar aveti o problema!
        • +3 (3 voturi)    
          daa.... (Sâmbătă, 28 august 2010, 10:40)

          me [anonim] i-a raspuns lui Transilvanus

          ...clar

          Am vazut ce pita si seminte au mancat cheferistii cu Sportul - sau aia nu sunt 'mitici' ?
        • 0 (4 voturi)    
          Ardelean infumurat (Sâmbătă, 28 august 2010, 10:40)

          Bucuresteanu' [anonim] i-a raspuns lui Transilvanus

          Bai asta cu puii de gaina beata, cand a venit cfr vostru de 3 lei si a jucat cu Sportul Studentesc (care nu e cine stie ce echipa din bucuresti), nu mai gaseau mingea pe teren de buni ce erau vedetele alea ale voastre, culio-mulio si alti bostangii.

          Asha ca ciocu' mic!
        • +2 (2 voturi)    
          Daca vin (Sâmbătă, 28 august 2010, 10:41)

          Pantera Roz [utilizator] i-a raspuns lui Transilvanus

          ca la Sortul Studentesc,e clar...Ai uitat deja?!
        • +1 (1 vot)    
          Pana una alta (Sâmbătă, 28 august 2010, 10:43)

          Andy Latimer [utilizator] i-a raspuns lui Transilvanus

          Mitica de la liga ne da sicitir la toti cu Mafia caselor de pariuri ! Trucheaza baietii meciurile non-stop ! Iar conturile jucatorilor,antrenorilor si conducatorilor de cluburi sunt pline mereu din cauza fraierilor ce cotizeaza crezand ca se joaca "pe bune" ! Mogulul Paturiciu (cu bet-cafe) a mirosit ca "gugustiucii"pun botu'....Microbisti fraieri: mai bine iesiti cu prietenele la terase,cat mai e vara !
        • -1 (1 vot)    
          prost sa fii,noroc sa ai (Sâmbătă, 28 august 2010, 11:08)

          microbistul [anonim] i-a raspuns lui Transilvanus

          Daca nu stii sa joci,nu mereu poti sa si castigi.
          Prost sa fii,noroc sa ai.
        • +1 (3 voturi)    
          Raspuns lui Transilvanus (Sâmbătă, 28 august 2010, 11:28)

          willy [anonim] i-a raspuns lui Transilvanus

          Sunt clujan si m-am bucurat pentru victoria lui U.
          "Transilvanus" cred ca nu are nimic de aface cu Transilvania.
          Un asa limbaj de mahala nu face decat sa discrediteze pe adevaratii ardeleni.
        • +2 (2 voturi)    
          bai transilv-anus (Sâmbătă, 28 august 2010, 13:14)

          de ici de colo [anonim] i-a raspuns lui Transilvanus

          CFR a fost deja in Bucuresti la meciul cu Sportul - desi la scorul ala puteau sa stea acasa.
        • +1 (1 vot)    
          ....probabil in acelasi mod... (Sâmbătă, 28 august 2010, 14:42)

          SoulHealer [anonim] i-a raspuns lui Transilvanus

          ...cum i-a mancat pe cei de la Sportul! Probabil ai adormit visand frumos!
      • 0 (0 voturi)    
        stiti ca ura... (Sâmbătă, 28 august 2010, 9:23)

        me [anonim] i-a raspuns lui taranistu

        irationala fata de ceva (si este irationala cand nu ai nimic de castigat)
        denota niste probleme psihice, nu?
    • +1 (1 vot)    
      voi realizati... (Sâmbătă, 28 august 2010, 9:22)

      me [anonim] i-a raspuns lui adrian

      ca repetati o chjestie a unui dobitoc in nestire...
      parca sunteti o moaa stricata
  • -1 (3 voturi)    
    Dinamo Bucureshti/fc militzia... (Sâmbătă, 28 august 2010, 3:22)

    jabulani [anonim]

    Emanatzia sportiva mai putzin galonata(fratziori lor militari fura mai norocoshi...) a sistemului "comunist",s-o tzina tot asha:))
  • -1 (1 vot)    
    Atac da, aparare ba! (Sâmbătă, 28 august 2010, 8:19)

    fraierul [anonim]

    Dinamo e, la aceasta ora, echipa cu cele mai multe goluri primite in Liga. Echipele de fotbal se bazeaza si pe aparari puternice, nu numai pe mascarici nocturni care, cand inscriu unor anonimi, incearca circuri jalnice pe teren.
  • +3 (3 voturi)    
    Bravo, (Sâmbătă, 28 august 2010, 11:05)

    Pantera Roz [utilizator]

    mai Claudiu!Ca dinamovist batran,te felicit!Le-ai aratat astora de acum de la Dinamo ce e cu chestia asta numita fotbal.La 34 de ani,e o treaba...Felicitari si pentru atitudinea ta dupa inscrierea golurilor,si pentru salutul galeriei la final.Mult succes si sa le dai 2 si la Cluj,in retur,daca iar ii prindeti varza.Fa-ti treaba la "U" ca un profesionist,omule,si da goluri cat cuprinde!Inca o data,mult succes!
  • +3 (3 voturi)    
    U (Sâmbătă, 28 august 2010, 11:48)

    ElHobolan [anonim]

    Numai ca "puii" sunt pe 6 iar "leii" pe 11!
  • 0 (2 voturi)    
    hihihihi (Sâmbătă, 28 august 2010, 17:11)

    Ely [anonim]

    miau, miau, miauuuu.....
  • 0 (0 voturi)    
    ar trebui sa observati... (Duminică, 29 august 2010, 9:33)

    egroeg [anonim]

    ca Dinamo,fiind pe locul 1,a primit 14 goluri,din care 7 de la Sportul si U Cluj,adica in 2 meciuri,de la echipe fara pretentii,iar Pandurii,fiind pe ultimul loc,a primit doar 9 goluri.In felul acesta Dinamo nu prea are de ce sa emita pretentii la campionat.