Stelistii, multumiti de adversarele din Europa League/ Becali: Daca Steaua prinde o zi mare, ii bate pe toti

de L.A.     HotNews.ro
Vineri, 27 august 2010, 15:36 Sport | Fotbal

Stelistii sunt multumiti de rezultatele tragerii la sorti a grupelor Europa League, in urma carora s-a stabilit ca ros-albastrii vor evolua in Grupa K, alaturi de Liverpool, Napoli si Utrecht. 

Ilie Dumitrescu, antrenor Steaua: "Este extraordinar pentru noi, pentru antrenori, pentru jucatori. Este o provocare pentru toata lumea, o grupa foarte grea". (Mediafax, citat de prosport)

Octavian Abrudan, fundas Steaua: "Liverpool si Napoli sunt doua echipe foarte bune. Sunt sanse, mereu sunt sanse si este o onoare sa joci cu astfel de echipe. Si Utrecht este o echipa buna, vor fi meciuri frumoase. La acest nivel nu mai sunt adversari slabi".

Gigi Becali, finantator Steaua:
"E o grupa frumoasa, e bine ca avem echipe cu nume. Trebuie sa simtim ca jucam in Europa League, trebuie sa aratam care ne este valoarea. Daca Steaua prinde o zi mare, ii bate pe toti. Nu are rost sa ma laud acum, o sa vedeti pe parcurs. Avem cativa jucatori de mare valoare, care pot face diferenta. Fata de CFR, noi avem echipe mai puternice in grupe. Liverpool este peste Bayern si ca renume si ca valoare a jucatorilor".

Emeric Ienei, fost antrenor Steaua: "Suntem norocosi. Liverpool nu a avut un sezon excelent, a schimbat antrenorul. E un meci tare, oricum. Totusi, nici un meci nu seamana cu altul. Steaua poate sa produca o surpriza, dar daca joaca precum aseara, nu-i vad bine deloc".

Helmuth Duckadam, presedinte Staeua: "A fost o tragere cu noroc. Acum depinde de ce isi doreste fiecare. Incercam sa-i batem pe toti, acum ramane de vazut ce se va intimpla". (Gsptv)


Citeste mai multe despre   























769 vizualizari

  • +8 (10 voturi)    
    0 puncte (Vineri, 27 august 2010, 15:41)

    alpha [utilizator]

    0 puncte ,asta se intampla.
    • 0 (0 voturi)    
      zero puncte, asta-i clar (Vineri, 27 august 2010, 23:11)

      hatru [utilizator] i-a raspuns lui alpha

      Dar trebuie intarit serviciul "Contabilitate", vor avea de numarat ,nu jucarie, golurile primite.
  • +8 (8 voturi)    
    Don Becali (Vineri, 27 august 2010, 15:45)

    Vizitiul [utilizator]

    Cu ce-i bateti, cu parul? :)
  • +10 (10 voturi)    
    ciobanul... (Vineri, 27 august 2010, 16:00)

    Gigel [anonim]

    aaaaaaa, nea' ciobane, tre sa prinda mai multe zile mari, nu doar una. buahahahaha!
    • +1 (1 vot)    
      nasol (Vineri, 27 august 2010, 18:34)

      toma [anonim] i-a raspuns lui Gigel

      se poate,daca joaca cu toti odata in ziua aia norocoasa !
  • +8 (8 voturi)    
    parca spuneati,dle Becalai... (Vineri, 27 august 2010, 16:06)

    egroeg [anonim]

    ca o sa va tineti gura...cum o deschideti,cum va zboara porumbei...nu-i de ajuns cat de penibili au fost jucatorii aseara,acum continuati cu afirmatii mai mult decat caraghioase...
    Cu cine sa bata Steaua?Cu antrenorul care i-a invatat pe jucatori o singura schema...sa dea mingea la propriul portar chiar daca vor fi in terenul adversarilor?
  • +4 (4 voturi)    
    gsp la toata lumea (Vineri, 27 august 2010, 16:26)

    GSP la toata lumea [anonim]

    Eu zic ca luminatia sa dl Jiji cel Mare si Sfant va bate aceste echipisoare cu jurnalistii (antrenati de nea Emi) care-l ridica in slavi si-i pupa mainile-i curate zi de zi, ora de ora si partida de partida.
    Niste lepre care se uita in gura pacatosului poate le pica si lor ceva ... scuipat!
  • +7 (7 voturi)    
    Ii bate (Vineri, 27 august 2010, 16:39)

    Pantera roz [anonim]

    pe toti in "ziua aia mare" sau pe rand?!
    • +2 (2 voturi)    
      O zi mare (Vineri, 27 august 2010, 17:35)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui Pantera roz

      Cred ca se refera la o zi mare cat o epoca... adica "La Sfântul Asteapta" :)
    • +1 (1 vot)    
      la origini (Vineri, 27 august 2010, 18:14)

      cenzurat [anonim] i-a raspuns lui Pantera roz

      cred ca era vorba de o zi cat in "Facerea". Sper sa nu prinda "ziua a saptea"!
  • +6 (6 voturi)    
    o zi mare... (Vineri, 27 august 2010, 16:46)

    karenin [anonim]

    ciobane, iti proorocesc: Steaua va prinde "o zi" mare, cu certitudine si-o va bate probabil pe utrecht in ghencea, numa ca alealalte zile vor fi mici si foarte mici... deci punem pariu? 3 puncte, la final, nu mai mult, pun un ied la protap, tu te bagi cu o "caramida" de 500 de euro, nu te obosi sa-i numeri, ia asa cat iti incape intre destiu mare si aratatoru de sanatate bucala. sau prostovane, vezi poate rezolvi tu la uiefa si le jucati pe toate intr-o zi, tur si retur...da vezi sa fie o zi in care aveti meci acasa in campionat, cu dinamo eventual ca numa bine se-ncalzesc baietii...stau eu cu berile si cu hasu la mantinela...tanase neaparat titular toate cele.....630 de minute...beeheheheeee
  • +3 (3 voturi)    
    Berbecali? (Vineri, 27 august 2010, 17:33)

    cafea cu lapte [anonim]

    Ciobane, daca Steaua scapa de tine va fi o zi mare.
  • +2 (2 voturi)    
    ti mare (Vineri, 27 august 2010, 17:38)

    gechi [utilizator]

    cum e aia "zi mare"? Cu Deaconu arbitru si plin de fumatori in tribune?
  • +3 (3 voturi)    
    Maxim 6 puncte steaua !! (Vineri, 27 august 2010, 17:54)

    Frankie [utilizator]

    Sunt stelist dar la ce a jucat echipa cu Zurich aseara, tare mi-e teama ca o sa fie ciuca bataii in grupa Steaua. Ciobanu mai bine si-ar vede de bisnitareala lui cu terenuri si sa nu mai propovaduiasca baliverne pe la TV cand stie ca are echipa de cascadorii rasului.
  • 0 (0 voturi)    
    Becali (Vineri, 27 august 2010, 20:50)

    Sandocan [anonim]

    Vai. Daca incepe sa behaie Gigi , Steaua intotdeauna o ia in freza. Chiar nu il poate invata nimeni pe omul asta sa isi tina pliscul un pic mai ascuns?
  • +1 (1 vot)    
    cum!? (Vineri, 27 august 2010, 21:03)

    saabo [anonim]

    Pe toti odata?
    In aceeasi zi?
    BUN!!
    CEVA NOU!..UEFA STIE?
  • +1 (1 vot)    
    bla bla ca de obicei!!obosesc (Vineri, 27 august 2010, 22:25)

    kuhj [anonim]

    -eu cind ma enervez omor un om!!
    -si te enervez des???
    -niciodata!!
  • 0 (0 voturi)    
    Daca e sa ne luam dupa Berbecali... (Sâmbătă, 28 august 2010, 3:27)

    Motanu [anonim]

    steaua castiga orice meci inainte ca acesta sa inceapa !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Daca e sa ne luam dupa Berbecali... (Sâmbătă, 28 august 2010, 12:33)

    Motanu [anonim]

    steaua castiga titlul si liga campionilor in fiecare sezon !!!