Unirea Urziceni, in pragul colapsului/ Roni Levy: Voi pleca si eu

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 7 august 2010, 13:54 Sport | Fotbal

Roni Levy, antrenor Unirea
Foto: HotNews.ro
​Mihai Stoica a plecat de la Unirea, iar lucrurile nu stau deloc bine pentru fosta campioana a Romaniei. "Am fost adus de MM Stoica la Urziceni. Daca el pleaca, am sa plec si eu", este declaratia lui Roni Levy, tehnicianul israelian al ialomitenilor, care agita si mai mult situatia de la echipa din Baragan. Si asta nu e tot - in urmatoarele zile multi dintre jucatori ar putea fi declarati liberi de contract din cauza restantelor financiare. 

Mihai Stoica a decis sa parasesca Urziceniul dupa trei ani de rezultate rasunatoare, iar dupa plecarea oficialului echipa ialomiteana se indreapta cu pasi mari catre colaps.

"Am fost adus la Urziceni de MM Stoica. Daca pleaca el, am sa plec si eu" este declaratia lui Roni Levy (pentru digisport), tehnicianul Unirii. Pe langa manager si antrenor, "Chelsea de Ialomita" ar putea ramane si fara cei mai importanti jucatori. Neplatiti de trei luni de zile, fotbalistii isi vor depune memorii pentru a deveni liberi de contract. 

In decurs de doar cateva luni, Unirea s-a despartit de Dan Petrescu si Mihai Stoica, adica exact oamenii care au pus umarul la primul titlu din istoria Urziceniului. Urmeaza Roni Levy si cei mai reprezentativi fotbalisti.


Citeste mai multe despre   























3630 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    adio (Sâmbătă, 7 august 2010, 14:39)

    toteu [anonim]

    visul frumos s-a terminat...

    Imi pare rau de Unirea...Sincer, nu merita un asemenea sfarsit... Tot mai sper sa se redreseze pentru ca sunt singurii care au facut ceva in fotbal in ultimul timp
    • -4 (10 voturi)    
      Totusi... (Sâmbătă, 7 august 2010, 14:49)

      èmil [anonim] i-a raspuns lui toteu

      este o echipa artificiala. Fara istorie, fara fani, fara spectatori...Probabil ca si din cauza asta se destrama asa de repede, fara valuri prea mari. Nu sunt prea multi care sa sufere dupa Unirea.
      • +7 (7 voturi)    
        si totusi... (Sâmbătă, 7 august 2010, 15:33)

        paco [anonim] i-a raspuns lui èmil

        daca Unirea a aparut pe scena fotbalului recent nu inseamna ca e o echipa artificiala:
        - tocmai si-a scris primele pagini ale istoriei (un titlu, meciuri frumoase in CL, etc.)
        - cat despre fani , poate putini fani in Urziceni, sunt sigur ca multi au stat cu sufletul la gura in meciurile din CL si le-a intrat la inima echipa asta mica care a ajuns sa lupte cu echipele mari pana la ultimul fluier
        Pacat ca au ajuns in situatia asta, dar nu inseamna ca s-a terminat... sa speram ca se va mai juca un fotbal frumos la United Urziceni :)
      • +5 (5 voturi)    
        Şi ce dacă? (Sâmbătă, 7 august 2010, 16:02)

        Adrian [anonim] i-a raspuns lui èmil

        Şi cu te ajută că celelalte au istorie, fani, conducători incapabili şi nişte patroni imbecili? Până zilele astea Unirea era un exemplu de cum se face treabă bună iar ceilalţi despre cum poţi să "îngropi" echipele cu istorie, fani... etc. Văd că în loc să înveţe ceilalţi de la ce s-a întamplat la Urzicei s-a molipsit Bucşaru de la cei de la care se împrumută. Despre asta este vorba când omul zice că visul frumos s-a terminat.
      • +1 (1 vot)    
        FOARTE CORECT ! (Sâmbătă, 7 august 2010, 18:41)

        cornel [anonim] i-a raspuns lui èmil

        Iata un comentariu adevarat,
  • +3 (3 voturi)    
    E rau de tot (Sâmbătă, 7 august 2010, 15:27)

    Cornel [anonim]

    Echipa are fani suficienti avand in vedere cati locuitori are Urziceni-ul...iar in alta ordine de idei in 3 ani are istorie mai multa decat 90 din echipele primei ligi.....E foarte rau ca se duce de rapa o echipa frumoasa

    Pacat
  • 0 (0 voturi)    
    la cluj ? (Sâmbătă, 7 august 2010, 18:45)

    razvan [anonim]

    pun pariu ca Stoica si poate si jucatorii o sa ajunga la U CLUJ, ca acolo sunt bani. "U" o sa faca multe schimbari ca is blana,
  • 0 (0 voturi)    
    ca intitdeauna (Sâmbătă, 7 august 2010, 19:19)

    liv [anonim]

    patronul e de vina. burusucl a mirosit vopseala de 2 lei a patronului si s-a carat mai devreme,urmeaza restul. si cum masa nu isi poate plati jucatorii cind din nimic aia i-au bagat citeva milioane de coco in buzunare anul trecut?
  • 0 (0 voturi)    
    Urziceni (Luni, 9 august 2010, 11:24)

    gigi [anonim]

    Nu inteleg de ce lumea spune ca este o echipa noua cand ea s-a infiitat in 1953. Este adevarat ca majoritatea timpului l-a petrecut prin ligile inferioare si doar de cand a fost cumparata de noul patron a reusit performante.