Oficial: Mihai Stoica a plecat de la Unirea Urziceni

de Adrian Nistorescu     HotNews.ro
Vineri, 6 august 2010, 21:01 Sport | Fotbal

Meme Stoica a ales Vaslui
Foto: AGERPRES
Managerul Mihai Stoica a anuntat pe blogul sau despartirea de Unirea Urziceni: "Astazi, cel mai frumos capitol din cariera mea a luat sfarsit". Unirea Urziceni, cu Meme Stoica manager, a cucerit un titlu de campioana si a realizat 8 puncte in Champions League.

Joi dupa-amiaza, site-urile de sport anuntau demisia lui Mihai Stoica, dezvaluind o ruptura intre manager si patronul echipei. Meme Stoica si-a aratat nemultumirea fata de intarzierile la plata salariilor si fata de modul in care s-a organizat deplasarea echipei la Sankt Petersburg, acolo unde finantatorul si-a trimis echipa cu curse de linie, si nu cu un charter, cum este normal, la un asemenea nivel de performanta.


Citeste mai multe despre   



















5156 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    pacat (Vineri, 6 august 2010, 21:27)

    Seb [utilizator]

    Si la Liverpool tot cu avion de linie au fost - ca eram si eu in acelasi avion :). Parca citisem acum cateva zile ca Urziceniul nu mai are mult si intra in faliment - asta e probabil primul semn.
    • +2 (2 voturi)    
      deci (Sâmbătă, 7 august 2010, 9:28)

      mitica dragobete [anonim] i-a raspuns lui Seb

      vom avea steaua united :-))
  • 0 (6 voturi)    
    jos palaria MM ! (Vineri, 6 august 2010, 21:47)

    toma [anonim]

    mai sant si oameni de caracter in tumoarea noastra,"liga lu mitica"
  • +3 (3 voturi)    
    E Clar !!! (Vineri, 6 august 2010, 23:16)

    Motanu [anonim]

    Dupa plecarea lui Dan Petrescu unirea a reusit o cadere de pe primul loc doar pe al doilea, dar acum ca MM a plecat si el, unirea se va bate la retrogradare !!!
  • +5 (7 voturi)    
    Respect pentru MM ! (Sâmbătă, 7 august 2010, 0:12)

    mihai [anonim]

    ...sunt un dinamovist care v-a injurat atunci cand a-ti lovit un suporter pe Ghencea.In schimb va apreciam pt.ceea ce facea-ti la Steaua.Prin ce a-ti facut la Urziceni a-ti inchis gura multor papagali din fotbalul romanesc.Un sfat: nu merge-ti in mocirla din Stefan cel Mare.E pacat sa va murdariti numele dupa acest drum plin de succese.... Bafta!
    • 0 (4 voturi)    
      Mai usor cu gramatica (Sâmbătă, 7 august 2010, 8:47)

      JohnAndrew [anonim] i-a raspuns lui mihai

      Asa-i ca nu prea ti-a placut cartea? Si ca habar nu ai cand se pune cratima in cuvintele care se termina cu "ti"?

      Rescriu mesajul ca sa pricepi:

      Asai ca n-u prea tia plac-ut cartea? S-i ca habar n-u a-i cand s-e pune cartima i-n cuvinte-le care s-e termina c-u "ti"?
      • +1 (1 vot)    
        Prea tare (Sâmbătă, 7 august 2010, 11:39)

        taff [anonim] i-a raspuns lui JohnAndrew

        Pai daca e fan Memeu e clar ca e un manelist. Sau sa intelege si el mane-list
      • 0 (0 voturi)    
        ptr --johnAndrew (Sâmbătă, 7 august 2010, 12:20)

        gogu [anonim] i-a raspuns lui JohnAndrew

        BA .....BAJETU .........TE CREZI ASA DE DESTEPT //??????????????? ...O STII , PA AIA CARE ZICE ,, NU CONTEAZA CINE ESTI , CONTEAZA CEACE ESTI "" /................OMU....SI-A EXPRM1 PARERE ..............DACA TE CRZ PROF ,, DUTE SI PREDA LA UNIV.............................
      • 0 (0 voturi)    
        Regula gramaticala (Sâmbătă, 7 august 2010, 16:09)

        Constantin [anonim] i-a raspuns lui JohnAndrew

        este urmatoarea. A-ti, se scrie despartit cand verbul de dupa el este la persoana a treia prezent. Exemplu: A-ti place cafeaua nu-i un lucru asa de rau.
        Cand verbul de dupa el este la participiu trecut ( lovit, inchis, ), ca in cazul lui Mihai, ati se scrie legat.
    • -1 (1 vot)    
      caine analfabet (Sâmbătă, 7 august 2010, 14:42)

      1923 [anonim] i-a raspuns lui mihai

      cel mai sigur era sa desparti totul in silabe,macar era mai plauzibil...caine,esti praf!
  • 0 (0 voturi)    
    Unde se duce MM? (Sâmbătă, 7 august 2010, 7:55)

    www.globalholidays.ro [utilizator]

    Este un castigator prin definitie. Nu poate sa faca decat performanta. Un om de calitate, chiar daca este doar un om si mai greseste. Va merge acolo unde se vrea performanta. Probabil Vaslui... are cineva o idee mai buna? cert este ca nu poate sta departe de fenomenul care l-a consacrat.
  • +1 (1 vot)    
    MM lasa-ne... (Sâmbătă, 7 august 2010, 8:04)

    arinis [anonim]

    MM avea alte propuneri mai ..."interesante" si n-a stiut cum sa se certe mai repede cu patronul, ca sa poata pleca. Valoarea unui OM si manager sta atunci cand situatia este grea si nu atunci cand sta pe un sac de bani... Similara este si povestea genialului parshiv Dinu Gheorghe, despre care Niculae de la Brasov a spus ca a avut un comportament ...mizerabil, dupa ce a ciugulit bani frumosi in ultimii 3 ani...
    DAR NU-I BAI, ASTA E VALOAREA A 95% DINTRE OAMENII DE FOTBAL, de la noi( Jiji, Mitica, M. Sandu etc). Putem da numeroase exemple dar -avem timp sa ne ocupam de subiecte dàstea "tari"`, cu oamni foarte importanti si adesea televizati...
  • 0 (0 voturi)    
    re:mm (Sâmbătă, 7 august 2010, 8:18)

    vasile [anonim]

    dinamovistule, si eu sunt tot dinamovist. Dar stiu ca ati se scrie legat. Ne facem de ras, bre. Ma rog...si faceati...faceam, faceai, faceau, faceam, faceati, faceau....
  • 0 (0 voturi)    
    MM,..... (Sâmbătă, 7 august 2010, 9:57)

    unic [anonim]

    ARE GURA MARE MM...DAR PE UNDE SE DUCE FACE TREABA BUNA.......BAIAT DESTEPT....
  • 0 (0 voturi)    
    bravo memeu (Sâmbătă, 7 august 2010, 10:47)

    memeu [anonim]

    Chiar daca nu imi plac mereu declaratiile lui MM, nu pot sa ignor realizarile de conducator pe care le-a demonstrat la Galati, Steaua si mai ales la Urziceni unde a facut o echipa incredibila cu Dan Petrescu. De acum Unirea Urziceni va redeveni echipa mediocra pe care o stim, au fost 2 ani de exceptie care vor ramane in istoria orasului, asa cum au ramas 82-83-84 pentru Craiova, care pana nu pleaca Mititelu nu va redeveni ce a fost..nu ca Mititelu ar fi rau dar kiar nu are stofa de conducator, sper sa nu se supere pe mine, dar asta e adevarul, e doar un tip din galerie si atat.
    Meme..bafta pe viitor pe unde vei unbla, incearca sa ocolesti dinamo si timisoara unde se vede treaba ca NU MERGE NIMIC, dar cauzele le stim cu totii si nu pot fi asa usor indepartate ca stau ca puricii in frunte. Asta E !