Gazzetta dello Sport: Umiliti la Mondial, ne intoarcem acasa

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 24 iunie 2010, 19:33 Sport | Fotbal

Italia, ce rusine!
Foto: captura gazzetta dello sport
Italia paraseste Cupa Mondiala inca din faza grupelor, iar jurnalistii din Peninsula critica o echipa slaba a Squadrei Azzurra care nu a reusit nici macar o victorie intr-o grupa cu Paraguay, Slovacia si Noua Zeelanda. "Ne intoarcem acasa, am fost umiliti la acest Campionat Mondial" - Gazzetta dello Sport.

"Italia a fost eliminata de la Mondial. Ne intoarcem acasa dupa ce am fost invinsi de Slovacia cu 3-2. Rezultatul e urmarea unei evolutii slabe la Cupa Mondiala. Am pierdut contra unui adversar considerat modest, cu jucatori mult sub ceea ce detine Italia. Squadra Azzurra nu a reusit insa mai mult nici impotriva Paraguayului, iar despre Noua Zeelanda ce sa mai vorbim. Am trait o mare rusine!" - Gazzetta dello Sport.


Citeste mai multe despre   



















2559 vizualizari

  • 0 (12 voturi)    
    Pacat, Italia... (Joi, 24 iunie 2010, 19:50)

    Menandy [anonim]

    Imi pare rau de broscari, dar asta e...sa nu uite ca au un campionat puternic datorita, in primul rand, jucatorilor straini.
    • +12 (12 voturi)    
      pareri de rau... (Joi, 24 iunie 2010, 20:06)

      hahalera [anonim] i-a raspuns lui Menandy

      doar pentru ca au jucat frumos ultimele 20 de minute, reusind si doua goluri frumoase... in rest, merita sa mearga acasa si sa mai reflecteze...
    • +11 (15 voturi)    
      ba mie imi pare foarte bine... (Joi, 24 iunie 2010, 20:08)

      Marii cai albastri [utilizator] i-a raspuns lui Menandy

      Italia e inventatoarea fotbalului urat, al lui 1-0 in deplasare. Totul a inceput sa se strice din anii 60' cu Internazionale Milano, cu Helenio Hererra si cu al sau catenaccio.
      M-am saturat sa vad Italia la fiecare cupa mondiala jucand execrabil in grupe, ajunsa in semifinale in urma loviturilor de la 11 metri si dupa un parcurs fara glorie castigand finala.
      Sper sa mai ajunga in finala si altii care joaca mai generos, nu de alta dar sa vada si copii astia fotbal.
      • -2 (8 voturi)    
        Tot fotbal (Joi, 24 iunie 2010, 20:59)

        Nyhasa [anonim] i-a raspuns lui Marii cai albastri

        Fotbalul este un sport - nu conteaza cum este jucat - si daca te aperi tot fotbal se numeste si daca doresti ai ce sa inveti si de la o echipa care se apara, daca ar putea toate ar juca la fel s-ar apara, dar unii nu au capacitatea necesara.
      • +5 (7 voturi)    
        aprob... (Joi, 24 iunie 2010, 22:44)

        liviu [anonim] i-a raspuns lui Marii cai albastri

        la cum joaca italia ar trebui interzisa din fotbal pe motiv ca il strica...
        pana acum lucrurile au mers bine, adica am scapat de italia si franta... o sa vedem si fotbal nu numai simulari si goluri cu mana
      • +3 (3 voturi)    
        io nu (Joi, 24 iunie 2010, 23:28)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Marii cai albastri

        m-am saturat sa vad Italia.
  • +6 (6 voturi)    
    Cand se va starpi... (Joi, 24 iunie 2010, 21:40)

    Andy Latimer [utilizator]

    MAFIA CASELOR DE PARIURI , cu anchete la arbitri , antrenori,dar mai ales la Blatter in curte si vor zangani catusele(inclusiv la jucatorii ce executa ordinele si aplica OMERTA BANDITILOR CE TRUCHEAZA MECIURILE) ,vom spera sa mai urmarim spectacol sportiv...Deocamdata microbistii de pretutindeni SUNT SFIDATI,TOTUL E UN TEATRU DE GUNOI !
  • +2 (4 voturi)    
    spectacol (Joi, 24 iunie 2010, 22:42)

    dansky [anonim]

    e frumos ca fotbalul incepe sa prinda in lume. va fi din ce in ce mai mult spectacol.
  • +1 (1 vot)    
    Se pare ca mondialul a mai furnizat doua surprize: (Vineri, 25 iunie 2010, 9:23)

    Motanu [anonim]

    1-eliminare campioanei en-titre italia 2-calificarea in 8-imi a debutantei slovacia