Medicii Fiorentinei: Nu i-am prescris un asemenea medicament lui Mutu

de A.S.     HotNews.ro
Joi, 28 ianuarie 2010, 19:37 Sport | Fotbal

Paolo Manetti, medicul echipei AC Fiorentina, a declarat la Radio Blu ca Mutu a luat din intiativa personala medicamentul care continea sibutramina, substanta interzisa.

Manetti a declarat ca jucatorul a fost socat in momentul in care a primit vestea ca a fost testat pozitiv. Mutu inca nu s-a hotarat daca va cere contraexpertiza - are 7 zile la dispozitie pentru a cere aceasta analiza.

Clubul AC Fiorentina va difuza in cursul serii un comunicat in cazul "Mutu, depistat pozitiv".


Citeste mai multe despre   






















2417 vizualizari

  • +1 (5 voturi)    
    dnnnng (Joi, 28 ianuarie 2010, 19:49)

    pavman [anonim]

    prost sa fii, de cacao te faci..
    • +3 (3 voturi)    
      Generatia Bamboo (Joi, 28 ianuarie 2010, 20:18)

      Coca & Ina [anonim] i-a raspuns lui pavman

      Adica ditai jucatoru cu antecedente in droguri se apuca sa ia ca prostu un medicament fara sa intrebe medicul?
      Mai mult, ia medicament din alta parte, cind sint atitia bani in joc, contract cu clubul, medici ai clubului etc ?
      Acum nu-l mai crede nimeni, si-a facut praf cariera si a facut si de rahat fotbalul romanesc... nu ca n-ar merita.
      Mutule, daca pleci ia cu tine frate toate generatia, poate avem noroc de altii mai buni dupa voi.
      • +1 (1 vot)    
        Intamplator (Joi, 28 ianuarie 2010, 21:56)

        Gigell [anonim] i-a raspuns lui Coca & Ina

        am cativa prieteni angrenati in sport de performanta. Nici aspirina nu luau fara hartie scrisa de la medicul echpei cand inca mai erau sportivi. Unii dintre ei sunt acum antrenori si stau pe capul sportivilor sa fac la fel.
        Da' vedeta romaneasca are n-shpe orice si-i si cel mai destept dintre muritori.
  • +5 (7 voturi)    
    .... (Joi, 28 ianuarie 2010, 19:59)

    pamfletaru [utilizator]

    Dupa afacerea Chelsea si pentru paracetamol puneam doctorul sa semneze.

    Cu faza asta si-a distrus cariera sportiva... Adita taica... apuca-te de invatat... trebuie sa te recalifici in ceva... batutul mingii nu iti va mai aduce bani...
  • +1 (5 voturi)    
    pacat (Joi, 28 ianuarie 2010, 20:16)

    cet23 [anonim]

    Pacat. Talent cu carul, munca din greu, dar anumite obiceiuri vad ca recidiveaza. Pacat. E nevoie de atat de mult ca sa ajungi undeva sus in viata si atat de putin ca sa cobori instantaneau de acolo....
    Mutu e in lumina reflectoarelor si imediat se afla, dar sunt milioane si milioane de oameni anonimi care isi fac singuri atata rau....
  • +1 (3 voturi)    
    ! (Joi, 28 ianuarie 2010, 21:35)

    sentenced [utilizator]

    Eu nu inteleg de ce romanii, un popor atat de pasiv, s-au transformat dintr-o data in judecatori, ca si cum ei ar fi realizat ceva.
    M-as fi bucurat daca Mutu s-ar fi afirmat mai mult prin lucruri bune realizate, dar ma mir ca din partea unui roman am avut parte de "ceva", rau sau bun.
    • +1 (1 vot)    
      ? (Joi, 28 ianuarie 2010, 22:10)

      minus [utilizator] i-a raspuns lui sentenced

      De fapt ce vrei sa spui? Ca trebuie sa fim "pasivi" cand aflam astfel de stiri?
      In ultimele saptamani a fost clar o actiune de intoxicare mediatica prin care Mutu era ridicat la un alt nivel : "iata, briliantul straluceste! este bun de nationala, face bani multi!".
      Daca se dovedeste ca la baza era o substanta interzisa , nu este normal sa spui ca era o escrocherie?
      Ce este de judecat aici? este doar de refuzat impostura!
  • -1 (1 vot)    
    sunteti voi destepti (Joi, 28 ianuarie 2010, 22:25)

    sunt prost ca va citesc [anonim]

    numai sa criticati stiti. de parca s-a drogat iar... a luat niste pastile de slabit. va sugerez si voua sa vedeti ce viteza prindeti. tare prosti mai sunteti. nu faceti doua paie cruce da comentati non-stop. de asta nu dam inainte. ca ne vindem ca niste curve. cand o sa fiti si voi cel mai bun stranier din serie a atunci sa vorbiti. informati-va inainte sa comentati. neam de comentatori de 2 lei
    • +1 (1 vot)    
      ei vezi? (Joi, 28 ianuarie 2010, 23:15)

      minus [utilizator] i-a raspuns lui sunt prost ca va citesc

      chiar asa... a luat si el niste pastile de slabit... nu e grav, chiar daca substanta e un fel de amfetamina- dar ce conteza ca e interzisa de prostii aia care nu inteleg ce-i aia... ce prosti, tata, sa-i opreasca ghertzoii bunatate de cariera pentru o pastile de slabit?
      pai ce si-a bagat supozitoare cu hormoni?

      acuma, daca tu esti de la Academia Romana a celor cu IQ 120000 ce drac cauti pe site-uri cu neam de comentatori de 2 lei ?
  • 0 (0 voturi)    
    lol (Joi, 28 ianuarie 2010, 23:26)

    liviu [anonim]

    mai chiar daca ior fi prescris... acu mai recunoaste cineva?
    alea nu se prea dau fara reteta deci cineva i lea prescris... punem pariu ca nu recunoaste nimeni?