CM 2010 Inca un milion de bilete puse in vanzare/ Vezi programul complet al turneului final

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Duminică, 6 decembrie 2009, 10:36 Sport | Fotbal

Cupa Mondiala 2010 Africa de Sud
Foto: fifa.com
FIFA a pus in vanzare inca un milion de bilete pentru Cupa Mondiala 2010 din Africa de Sud. Dupa ce vineri au avut loc tragerile la sorti pentru stabilirea grupelor si a fost finalizat programul complet al competitiei, in 5 decembrie s-a lansat a treia faza prin care suporterii isi pot achizitiona tichete.

FIFA a pus in vanzare, incepand de samabta un milion de bilete, acestea putand fi achizitionate direct de pe site-ul oficial sau prin asociatiile nationale. Potrivit FIFA, in primele trei ore de la punerea in vanzare a biletelor, au fost facute 54.000 de cereri de achizitionare pe site-ul oficial.

Dupa incheierea primelor doua faze de vanzare a biletelor, FIFA a anuntat ca suporterii au achizitionat un numar de 674.403 bilete. "Sunt cifre extrem de incurajatoare, dar este important sa amintim ca biletele nu se vand dupa sistemul primul sosit primul servit", a declarat Delia Fisher, purtator de cuvant al FIFA, potrivit BBC.

Actuala faza de vanzare a biletelor pentru CM se va incheia in 22 ianuarie. Preturile tichetelor sunt cuprinse intre 20 si 900 dolari.


Programul complet al CM 2010 Africa de Sud (ora Romaniei):


Grupa A

11 iunie

Africa de Sud - Mexic (Johannesburg-Soccer City, ora 17:00)

Uruguay - Franta (Cape Town, ora 21:30.


16 iunie

Africa de Sud - Uruguay (Pretoria, ora 21:30)


17 iunie

Franta - Mexic (Polokwane, ora 21:30)


22 iunie

Mexic - Uruguay (Rustenburg, ora 17:00)

Franta - Africa de Sud (Bloemfontein, ora 17:00)



Grupa B

12 iunie

Argentina - Nigeria ((Johannesburg-Ellis-Park, ora 17:00)

Coreea de Sud - Grecia (Port Elizabeth, ora 14:30)


17 iunie

Grecia - Nigeria (Bloemfontein, ora 17:00)

Argentina - Coreea de Sud (Johannesburg-Soccer City, ora 14:30)


22 iunie

Nigeria - Coreea de Sud (Durban, ora 21:30)

Grecia - Argentina (Polokwane, ora 21:30)



Grupa C
 

12 iunie

Anglia - SUA (Rustenburg, ora 21:30)


13 iunie

Algeria - Slovenia (Polokwane, ora 14:30)


18 iunie

Slovenia - SUA (Johannesburg-Ellis-Park, ora 17.00)

Anglia - Algeria (Cape Town, ora 21:30)


23 iunie

SUA - Algeria (Pretoria, ora 17.00)

Slovenia - Anglia (Port Elizabeth, ora 17:00)



Grupa D


13 iunie

Germania - Australia (Durban, ora 21:30)

Serbia - Ghana (Pretoria, ora 17:00)


18 iunie

Germania - Serbia (Port Elizabeth, ora 14:30)


19 iunie

Ghana - Australia (Rustenburg, ora 17:00)


23 iunie

Ghana - Germania (Johannesburg-Soccer City, ora 21:30)

Australia - Serbia (Nelspruit, ora 21:30)



Grupa E

14 iunie

Olanda - Danemarca (Johannesburg-Soccer City, ora 14:30)

Japonia - Camerun (Bloemfontein, ora 17:00)


19 iunie

Olanda - Japonia (Durban, ora 14:30)

Camerun - Danemarca (Pretoria, ora 21:30)


24 iunie

Danemarca - Japonia (Rustenburg, ora 21:30)

Camerun - Olanda (Cape Town, ora 21:30)



Grupa F

14 iunie

Italia - Paraguay (Cape Town, ora 21:30)


15 iunie

Noua Zeelanda - Slovacia (Rustenburg, ora 14:30)


20 iunie

Slovacia - Paraguay (Bloemfontein, ora 14:30)

Italia - Noua Zeelanda (Nelspruit, ora 17:00)


24 iunie

Slovacia - Italia (Johannesburg-Ellis-Park, ora 17:00)

Paraguay - Noua Zeelanda (Polokwane, ora 17:00)



Grupa G


15 iunie

Coasta de Fildes - Portugalia (Port Elizabeth, ora 17:00)

Brazilia - Coreea de Nord (Johannesburg-Ellis-Park, ora 21:30)


20 iunie

Brazilia - Coasta de Fildes (Johannesburg-Soccer City, ora 21:30)


21 iunie

Portugalia - Coreea de Nord (Cape Town, ora 14:30)


25 iunie

Portugalia - Brazilia (Durban, ora 17:00)

Coreea de Nord - Coasta de Fildes (Nelspruit, ora 17:00)



Grupa H


16 iunie

Honduras - Chile (Nelspruit, ora 14:30)

Spania - Elvetia (Durban, ora 17:00)


21 iunie

Chile - Elvetia (Port Elizabeth, ora 17:00)

Spania - Honduras (Johannesburg-Ellis-Park, ora 21:30)


25 iunie

Chile - Spania (Pretoria, ora 21:30)

Elvetia - Honduras (Bloemfontein, ora 21:30)


Optimi

26 iunie

1A - 2B (Port Elizabeth, ora 17:00)
1C - 2D (Rustenburg, ora 21:30)

27 iunie

1D - 2C (Bloemfontein, ora 17:00)
1B - 2A (Johannesburg, ora 21:30)

28 iunie

1E - 2F (Durban, ora 17:00)
1G - 2H (Johannesburg, ora 21:30)

29 iunie

1F - 2E (Pretoria, ora 17:00)
1H - 2G (Cape Town, ora 21:30)


Sferturi de finala:

2 iulie

1E/2F - 1F/2E (Port Elizabeth, ora 17:00)
1A/2B - 1D/2C (Johannesburg, ora 21:30)

3 iulie

1C/2D - 1B/2A (Cape Town, ora 17:00)
1G/2H - 1H/2G (Johannesburg, ora 21:30)


Semifinale

6 iulie

1E/2F - 1F/2E vs. 1C/2D - 1B/2A (Cape Town, ora 21:30)

7 iulie

1A/2B - 1D/2C vs. 1G/2H - 1H/2G (Durban, ora 21:30)


Finala mica va avea loc in 10 iulie, Port Elizabeth, ora 21:30

Finala mare va avea loc in 11 iulie, Johannesburg, ora 21:30


Citeste mai multe despre   



















706 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Marţi