Dan Petrescu: Sunt interesat de nationala Scotiei

de A.S.     HotNews.ro
Joi, 26 noiembrie 2009, 18:46 Sport | Fotbal

Intre Rusia, liga secunda, si Serie A
Foto: Uefa.com
BBC online publica extrase dintr-un interviu cu antrenorul Dan Petrescu, in care tehnicianul roman a raspuns unei intrebari legate de o eventuala propunere de a prelua Scotia: "As fi interesat de Scotia, deoarece sa antrenezi orice echipa nationala este o mare onoare". Petrescu precizeaza: "Important este sa ma sune, ca nu sunt genul sa ma auto-propun".

Dan Petrescu a impresionat in Champions League prin rezultatele echipei Unirea Urziceni: cotata initial fara sanse, Unirea este la un singur punct de calificarea in fazele eliminatorii ale competitiei.

Scotienii au un motiv special sa il respecte: Unirea a realizat o victorie memorabila pe Ibrox Park, "desfiintand" pe Rangers cu 4-1.

Scotia cauta un antrenor pentru preliminariile EURO 2012, motiv pentru reporterii BBC sa il chestioneze pe Super-Dan Petrescu asupra unei eventuale propuneri. "Daca sunt hotarati, sunt gata sa discut. Sa antrenezi Scotia este o provocare pentru mine".

Dan Petrescu a mai fost si pe lista federatiei poloneze: dupa eliminarea din preliminariile Mondialului, polonezii s-au gandit la roman (pe care il cunosteau din perioada in care a pregatit Wisla Cracovia), insa propunerea efectiva nu a mai venit.


Citeste mai multe despre   























2534 vizualizari

  • -2 (4 voturi)    
    A vorbi neintrebat .... (Joi, 26 noiembrie 2009, 20:48)

    Weather [utilizator]

    Pare un sport national la romani, acela de a te baga singur in seama. Baiatul asta a prins o conjunctura favorabila,niste autogolori norocoase , si se da deja Mourinho al II-lea.Norocul lui ca nu il baga totusi nimeni in seama ..
    • +3 (3 voturi)    
      Esti un stelist frustrat? (Joi, 26 noiembrie 2009, 21:21)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui Weather

      Lasa prostiile cu autogolurile! Orice echipa are nevoie si de putin noroc! cel mai important e cum abordeaza echpa jocul! daca sta in aparare sau lupta! important e sa lupte! si unirea a facut-o! Comentariul tau e de doi bani....stil Jiji!!!
    • 0 (0 voturi)    
      norocu', bata-l vina (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 11:36)

      m-vic [anonim] i-a raspuns lui Weather

      autogoluri norocoase...si noroc o fi si ca nu au primit mai multe goluri, ca sa nu conteze autogolurile alea..probabil, dupa tine, toate echipele din europa o fi norocoase, in afara cateva: barcelona, man.u, chelsea...desi stai, si barcelona a avut noroc cu arbitrul ala in semifinala cu chelsea. deci norocul asta...norocul-i scoate, ca altfel ar fi vai de mama lor toti
      gandeste inainte sa scrii. ce scrii ramane scris, chiar daca tu iti dai seama(sper) dupa cateva secunde ce prostii ai emis.
    • 0 (0 voturi)    
      Citat (Luni, 30 noiembrie 2009, 11:34)

      Unu din multime [utilizator] i-a raspuns lui Weather

      "BBC online publica extrase dintr-un interviu cu antrenorul Dan Petrescu, in care tehnicianul roman a raspuns unei intrebari legate de o eventuala propunere de a prelua Scotia".

      Adica in traducere pentru tine, A FOST INTREBAT.

      Singurul care se baga in seama neintrebat pe aici esti tu.

      Hai fugi si bea cafeluta, trezeste-te, si mai citeste odata, da mai rar ca poate intelegi si tu ceva.
  • +2 (2 voturi)    
    Invidie multa (Vineri, 27 noiembrie 2009, 0:39)

    CD [anonim]

    Bai "weather" iti lipseste capul si-ti cam ploua in gat. Si daca a fost autogol ce? Castiga cine este mai bun si greseste mai putin. Tot respectul pentru Dan la ce a realizat pana acum.
  • 0 (0 voturi)    
    Destroy (Vineri, 27 noiembrie 2009, 10:20)

    Mihai [anonim]

    Ala habar nu are c e fotbalul!,d se ia aiurea de Petrescu.,e cel Mai bun l momentul actual.,ce Alta echipa a July ca unite in Europa anul Avesta.,si ma si comenteaza aiurea.,trebuie respectat pentru c a facut aklo., nu k la alte echipa jucatorii fac c vor:cluburi
    • +2 (2 voturi)    
      ??? (Duminică, 29 noiembrie 2009, 13:23)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui Mihai

      in ce limba ai scris? seamana vag a romana, dar nu este!
      • +2 (2 voturi)    
        alt clujean (Duminică, 29 noiembrie 2009, 22:43)

        stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui clujean

        Dupa caracteristicile cuneiforme, pare a fi... limba mirc-ista.