Liga 1: Vezi lista partidelor televizate in primele doua etape

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Marţi, 21 iulie 2009, 13:47 Sport | Fotbal

Liga Profesionista de Fotbal a facut publica lista partidelor care vor fi televizate in primele doua etape ale editiei 2009-2010 din Liga 1 la fotbal. Interesant este faptul ca in fiecare etapa vor fi trei partide transmise in direct de catre DigiSport, ultimul post de sport infiintat in Romania.

Programul si televizarile primelor doua etape ale sezonului 2009-2010 al Ligii I:

Etapa 1:

Vineri, 31 iulie:

International Curtea de Arges - Otelul Galati, ora 18:30, GSP TV

Rapid - Poli Iasi, ora 20:30, Digi Sport

Sambata, 1 august:

Unirea Alba Iulia - FC Brasov, ora 18:00, netelevizat

FC Timisoara - Gloria Bistrita, ora 18:30, GSP TV

CFR Cluj - Unirea Urziceni, ora 20:30, Digi Sport

Universitatea Craiova - Dinamo, ora 21:30, GSP TV

Duminica, 2 august:

Astra Ploiesti - Pandurii Tg. Jiu, ora 18:30, GSP TV

FC Vaslui - Gaz Metan Medias*, ora 19:30, Digi Sport

Ceahlaul Piatra Neamt - Steaua, ora 20:45, Antena 1



Etapa a 2-a:

Vineri, 7 august:

Gaz Metan Medias* - Universitatea Craiova, ora 18:00, GSP TV

Dinamo - International Curtea de Arges,  20:00, Digi Sport

Sambata, 8 august:

FC Brasov - Astra Ploiesti, ora 18:00, Digi Sport

Otelul Galati - Ceahlaul Piatra Neamt, ora 18:00, GSP TV

Gloria Bistrita - Unirea Alba Iulia, ora 21:00, netelevizat

Unirea Urziceni - Rapid, ora 21:00, GSP TV

Duminica, 9 august:

Pandurii Tg. Jiu - FC Vaslui, ora 18:00, GSP TV

Poli Iasi - FC Timisoara, ora 19:00, Digi Sport

Steaua - CFR Cluj, ora 20:45, Antena 1.


*Gaz Metan Medias a ramas in prima liga de fotbal dupa ce echipa FC Arges a fost retrogradata in urma implicarii patronului ei, Cornel Penescu, in scandalul arbitrilor mituiti.

** Pe langa Antena 1 si Gsptv, Digi Sport va transmite partidele din Liga 1, noul post avand optiunile 3, 4 si 6 din fiecare etapa.


Citeste mai multe despre   





















3405 vizualizari

  • +2 (4 voturi)    
    hai steaua (Marţi, 21 iulie 2009, 13:54)

    steaua [anonim]

    hai steaua...sa-i rupem pe unguri la ei acasa
  • +3 (3 voturi)    
    Iar nesimtire.... (Marţi, 21 iulie 2009, 14:23)

    Claude [anonim]

    .... pai e mai tare Neamtu cu Steaua decit Craiova cu Dinamo, de primul e dat pe Antena pentru tot poporul?... Deh, se vede ca Jiji cotizeaza la greu la Antene... Rusine Voiculescule!
    • -2 (4 voturi)    
      Forta Steaua (Marţi, 21 iulie 2009, 14:45)

      Dan [anonim] i-a raspuns lui Claude

      Nu e nicio nesimtire..E vb de rating...Nr suporterilor stelisti depaseste suma suporterilor celorlalte echipe din Romania la un loc...
      • +2 (2 voturi)    
        Bine bey ca esti tu destept... (Marţi, 21 iulie 2009, 16:59)

        Claude [anonim] i-a raspuns lui Dan

        .... uita-te tu la panarama ta de meci si lasa pe altii sa vada meciuri echilibrate!
    • +2 (2 voturi)    
      ... (Marţi, 21 iulie 2009, 15:04)

      Antisteaua [anonim] i-a raspuns lui Claude

      nu cotizeaza nimeni da asa is ei pupincuri....
      • +2 (2 voturi)    
        Toto ce se poate... (Marţi, 21 iulie 2009, 17:01)

        Claude [anonim] i-a raspuns lui Antisteaua

        ... dar eu tot cred ca Jiji cotizeaza.... pina isi ia si Tolontan o flegma intre ochi la o emisiune si dispare Steaua de la Antene... Nu-i nimic, trustul Pro il re-asteapta cu bratele deschise pe Jiji.
        De fapt nu Steaua ci mizeriile lui Jiji fac ratingul de care vorbea Dan [aninim] de mai sus.
  • +2 (2 voturi)    
    mare nesimtire (Marţi, 21 iulie 2009, 15:16)

    Radu Banciu [anonim]

    Ceahlaul cu Steaua pe Ant1 si Cfr- Unirea pe Digisport sau Craiova - Dinamo pe Gsp a ajuns Ceahlaul sa fie prima optiune pana unde poate merge nesimtirea celor de la Ant1 .Dupa prima Jumatate de campionat digi o sa fie in faliment.pt un asa marcketing.
    • +1 (1 vot)    
      . (Miercuri, 22 iulie 2009, 0:11)

      sep [utilizator] i-a raspuns lui Radu Banciu

      pai Antena ar da si antrenamentele Stelei daca ar avea posibilitatea. astept poate si niste imagini de la vestiar, dusuri, masaj :))
  • 0 (0 voturi)    
    :-j... (Sâmbătă, 1 august 2009, 1:57)

    Alesya:X [anonim]

    Eu Zik sa taceti dracu din gura...ce va intereseaza pe voi de JiJi...sau unde difuzeaza Steaua meciurilee...Voi Oltenii sau Dinamovistii sau oricare altii...Nimeni nu va face ce a facut Steaua..Cu bune si rele a trecut peste toate...Nici o echipa romaneasca nu va face ce a facut Steaua in C.L...Nimeni nu va merge de 3 ori consecutiv in Grupele Ligii Campionilor..Nici O Echipaa..si eu zik sa va vedeti de Treaba si numai comentati voi...k nu st in teren sa vedeti ce si Cum;)..