Arbitrul Tudor, suspendat pentru ca a dormit la o manastire si nu a anuntat Comisia Arbitrilor

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Marţi, 24 martie 2009, 14:47 Sport | Fotbal

Ca la noi, la nimeni!
Foto: AGERPRES
Alexandru Tudor a fost suspendat de Comisia Centrala a arbitrilor deoarece inainte de partida Pandurii - FC Brasov (0-0), meci disputat in cadrul etapei 21, a dormit la Manastirea Tismana. Arbitrul avea cazare la un hotel din localitate insa a preferat sa schimbe locul. Tudor nu l-a anuntat si pe Gheorghe Constantin, presedintele CCA, fapt ce a atras suspendarea arbitrului. Tudor este al doilea fluieras suspendat in acest retur, dupa Tiberiu Lajos, care a gresit flagrant la meciul Gaz Metan Medias - Dinamo Bucuresti.


Citeste mai multe despre   






















4608 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    asta e de rasul curcilor (Marţi, 24 martie 2009, 14:58)

    ultras [anonim]

    hai sa fim noi mai catolici decat papa!

    clar: maicutele alea au pus-o de un blat cu el!

    incredibil cata meschinarie in fotbal. oricum, Gh. Ctin asta, curat ca lacrima. el si fiu-sau.

    halal!

    si te mai intrebi de ce dinamo joaca bine cand o baga arbitrii in poarta la adversari.

    rusinica!!!
  • +1 (1 vot)    
    acolo a luat spaga (Marţi, 24 martie 2009, 15:08)

    pandurache [anonim]

    Huooo..!
  • 0 (0 voturi)    
    cum adica ? (Marţi, 24 martie 2009, 15:27)

    adi [anonim]

    pai l-au suspendat ca a dormit la manastire (adica pe motive religioase) SAU pentru ca NU a anuntat pe X si Y .. ? a, pardon, daca schimbam ordinea in titlu si scriam (coerent, logic) "A fost suspendat ptr ca nu a anuntat ca nu doarme la hotel, X si Y n-au stiut ca el a preferat sa mearga la Tismana ...etc etc", nu mai citea NIMENI articolul ...
  • 0 (2 voturi)    
    Impartasanie! (Marţi, 24 martie 2009, 15:27)

    Iulyanix [utilizator]

    Ce oameni rai! Poate vroia si omu' sa se impartaseasca ... :)
  • 0 (2 voturi)    
    Tara lui Papura voda, sau a lui Foaie-verde? (Marţi, 24 martie 2009, 16:00)

    Justy [anonim]

    Stirea e stire, indiferent cum e facuta - bine sau prost. Informatia e cat se poate de stupida - ma rog, faptul in sine e stupid. Manastirea Tismana are vechiul arhondaric, cu o capacitate de 20 de persoane, apoi chiar un motel, cu 42 de locuri, in camere cu cate 3 paturi, si chiar, pe post de arhondaric nou, fostul Hotel Tismana, cu o capacitate de 120 de locuri, destinat in exclusivitate pelerinilor manastirii. Scrie undeva in regulament ca, daca schimbi hotelul, e musai sa anunti la CCA? O fi, nu stiu, dar oricum e stupid. "Ca la noi la nimenea"...
  • +1 (1 vot)    
    mare e gradina..... (Marţi, 24 martie 2009, 16:59)

    dupalau c [anonim]

    De unde va vin aceste idei minunate!! Cred ca e pot aplica si in parlament, mai cautati, sunteti pe panta>
  • +1 (1 vot)    
    Niste pacatosi! (Marţi, 24 martie 2009, 19:21)

    laur [anonim]

    Cred ca spovedania ar trebui sa fie obligatorie pentru unii arbiti...Intrebati-l pe Hot-egan si veti afla mai multe...
  • +1 (1 vot)    
    pai nu v-ati prins (Miercuri, 25 martie 2009, 3:24)

    alex [anonim]

    Trebuia sa spuna unde doarme ca sa stie baietii unde sa-l caute cu blatu in toiul noptii...A fugit omul de ispita
  • -1 (1 vot)    
    ca fapt divers... (Miercuri, 25 martie 2009, 10:30)

    Lupu [anonim]

    manastirea tismana a fost renovata de irinel columbeanu, care e gorjean. nu vad care e problema ca a fost acolo. a vrut sa se linisteasca...
  • 0 (0 voturi)    
    N-ati inteles (Miercuri, 25 martie 2009, 10:55)

    Andrei [anonim]

    N-ati inteles ideea, El era asteptat la hotel pentru a fi "preatit" pentru meci. Si el nu s-a prezentat la cursul de "pregatire" dinainte de meci.
    Asta este motivul pentru care a fost suspendat.. ....ce treaba e asta sa nu poti tu sa-i comunici arbitrului doleantele ca el nu se prezinta la hotel? cata nerusinare din partea lui Tudor :/