Lacatus: Dar cine e Maximilian Nicu, Mesia?

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Joi, 19 martie 2009, 16:26 Sport | Fotbal

Maximilian Nicu si-a primit cetatenia romana. Selectionerul Piturca va conta pe el la meciurile cu Serbia si Austria, dar nu crede ca jucatorul va insemna cheia succesului pentru echipa nationala. Si Marius Lacatus este sceptic in privinta randamentului pe care ar putea sa il aiba Nicu la echipa nationala.

"Dar cine e Maximilian Nicu? E Mesia? Foarte bine ca si-a dorit sa joace pentru Romania, dar ar trebui sa ne gandim la tot lotul, nu doar la el", a spus Lacatus. "Eu sper sa fie un castig pentru noi si vreau sa il integrez in lot. Sa vedem cum va reactiona", a declarat si Piturca, pentru News In.


Citeste mai multe despre   






















1387 vizualizari

  • +2 (4 voturi)    
    si lacatus cine e? (Joi, 19 martie 2009, 16:44)

    bogdan [anonim]

    el sa-si vada de oile lui....
    • -3 (5 voturi)    
      Lacatus (Joi, 19 martie 2009, 18:02)

      gica [anonim] i-a raspuns lui bogdan

      Mai baiatule, de Lacatus a auzit o lume intreaga !
      De Maximilian Nicu ai auzit vreodata pana acum 2-3 luni ?!?!?
      E usor sa dai din deshte pe tastatura si sa jignesti oamenii, nu-i asa ?
      • +1 (3 voturi)    
        Si ce dak? (Joi, 19 martie 2009, 18:39)

        MariusCojo [utilizator] i-a raspuns lui gica

        A fost vedeta, a fost cunoscut... makar un pic de bun simt si respect sa aiba. Dak nu mai are aceleasi rezultate k antrenor nu inseamna k tre sa jigneasca orice jucator care nu e din lotul Stelei. Poate se face prea mult tam tam pe tema asta dar se putea rezuma la un singur lucru " Ma intereseaza doar jucatorii echipei mele" (asa ar fi facut un profesionist desavarasit)
  • -4 (4 voturi)    
    ... (Joi, 19 martie 2009, 17:03)

    sictireanu [utilizator]

    Omu' are dreptate...ca doar n-o fi vreun ronaldinho :))
  • +4 (4 voturi)    
    Nu cred (Joi, 19 martie 2009, 17:14)

    costi [anonim]

    Nu cred ca Lacatus a spus asa ceva .
    Poate : Dar cine p..a mea e Max Nicu ?
    Asa cred ,suna mai Lacatus
  • +2 (4 voturi)    
    info pt lacatus (Joi, 19 martie 2009, 17:59)

    gabone [utilizator]

    e jucator al echipei de pe primul loc in campionatul german !!! cred ca e mai bun decat multe din oile pastorite de lacatus si care vin cu o ingamfare fara limite la nationala

    si cu toate ca se va lovi in Romania de astfel de personaje/mentalitati , cu siguranta merita o sansa.. macar ca atitudine si mentalitate in joc sa aduca un plus echipei noastre nationale..

    nu ne pricepem sa sustinem (eventuale) talente.. mult mai usor sa le tragem in mocirla...
  • +3 (3 voturi)    
    e roman - neamt (Joi, 19 martie 2009, 18:32)

    fane [anonim]

    ba si eu cred, asa cum s-a mai spus mai sus, ca ar putea fi bun pentru nationala (oricum, mult mai bun decat o gramada din jucatorii actuali); pana la urma, sa nu uitam oameni buni, ca baiatul asta e un roman - neamt :) deci un upgrade considerabil pentru ceea ce poate sa produca Romania noastra in mod normal
  • +1 (1 vot)    
    De ce sufera romanii? (Joi, 19 martie 2009, 23:35)

    silviu [anonim]

    romani e suparati(e cu intentie exprimarea asa). noi nu dorim ca altii jucatori sa fie adusi in "curtea" romaniei(curtea e un termen uzat in fotbal, de cele mai multe ori l-am auzit de la interviurile dinamovistilor), chiar daca sunt naturalizati. ne place sa batjocorim, sa fim zeflemitori, mistocari s.a, iar baza e ca suntem NATIONALISTI. Scoatem pieptul in fata si spune ca noi nu avem nevoie de ajutor, ne descurcam si singuri.
    sau mai dorit si alte nationalizari de jucatori, dar noi NU ca avem jucatori de valoare. UNDE's domnilor? Ce juniori crestem? Deocamdata stam in chivu,mutu,codrea,lobont,rat (mai sunt si goian si tamas, contra). Ce facem la modialul din 2014? Dar la europeanul din 2012?(nu am pus in calcul mondialul asta pt ca am o presimtire ca nu ne calificam...dak ne calificam ar fi extraordinar, dar la ce fel joaca serbia...).
    Nu avem tineri, juniori (ce-mi vine in minte acuma e doar Costea,poate mai sunt si altii dar nu ii stiu) sa-i crestem.
    Cand a aparut Nicu ca ar dori sa joace pt romania, gata toti s-au gasit sa-l clasifice, toti i-au pus eticheta. Avem neoie de mila lui? Noi suntem tari si buni, avem echipa. Suntem nationalisti, nu ca alte echipe.
    Daca oleak am lasa din orgoliu, si am naturaliza macar un mijlocas de valoare(ca asta ne lipseste noua) ar fi bun. Iau ca exemplu pe spania(krikic), germania(podolski,borowski), portugalia(deco) si cred ca mai sunt si altii, dar doar astia si-au gasit loc in minte acuma.
    OAMENI BUNI...LASATI DIN ORGOLIU!
    • 0 (0 voturi)    
      ai mare dreptate (Vineri, 20 martie 2009, 10:36)

      dj [utilizator] i-a raspuns lui silviu

      dar lacatus nu lasa din orgoliu nici mort.... doar el e fiara... ovina!