Borcea ii desfiinteaza pe jucatori si se ia de Rednic: Asta e nesimtire, la echipa e dezordine, Rednic nu se impune!

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Duminică, 15 martie 2009, 20:23 Sport | Fotbal

Borcea, plin de nervi la finalul Dinamo - CS Otopeni (0-0)
Foto: AGERPRES
Cristi Borcea si-a desfiintat jucatorii la finalul partidei cu CS Otopeni. Presedintele executiv al ros-albilor a anuntat ca doua luni, jucatorii nu isi vor mai primi ratele contractuale si nicio prima de joc. Dinamo a terminat 0-0 acasa, cu Otopeni.

Citeste si: Dinamo - CS Otopeni 0-0/ Cata neputinta!

Borcea si-a desfiintat fotbalistii. "Nimeni nu alerga, nimeni nu se demarca... Sunt surprins de nesimtirea lor. Au fost la zi cu prime, cu banii... In tur au jucat pe prime de 6000 de dolari net! Rar mi-a fost dat sa vad Dinamo intr-o asemenea stare de dezordine. Trebuie sa fim corect, azi am jucat extraordinar de prost si nu ne face cinste locului pe care il ocupam. Doua luni vom bloca orice bani. A fost debandada. A fost ceva iesit din comun. Se cred prea mari fotbalisti", a tunat Borcea la Gsp Tv.

Apoi, oficialul si-a indreptat atentia asupra antrenorului, pe care l-a acuzat ca a pietdut vestiarul. "Rednic trebuia sa se impuna. Nu ne asteapta nimeni, bagam prea multi bani. Nu castigam cu atitudinea asta si cu nicio echipa daca nu e ordine si disciplina!"


Citeste mai multe despre   






















1865 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    adevarul este... (Duminică, 15 martie 2009, 20:47)

    egroeg [anonim]

    ca dinamo nu arata de mai multa vreme a echipa care sa castige campionatul.
    norocul ei a fost ca echipele pe care le-a intalnit nu prea i-au pus probleme fiind doar o conjunctura de care a beneficiat.
    nu este insa de neobservat ca ,in ultima perioada,
    fotbalul jucat de Otopeni,Buzau sau Medias nu arata a echipe care ar trebui sa retrogradeze si nu m-ar mira,pana la urma,sa aiba un rol in determinarea formatiei care va castiga campionatul
  • 0 (2 voturi)    
    borcea,dinamo-otopeni (Duminică, 15 martie 2009, 21:19)

    vali [anonim]

    pai ia-l pe corpodean antrenor emerit
    • -1 (1 vot)    
      dar de soferii astia Borcea , Turcu nimic ,nimic (Duminică, 15 martie 2009, 22:14)

      Ma Mutu [anonim] i-a raspuns lui vali

      Borcea & Turcu ,cuplul asta comic tip Stroe si Vasilache mai mult incurca echipa ;Otopeni e tot Dinamo analfabetilor ,era blat cat vedeti cu ochii
  • -1 (1 vot)    
    Da?? (Duminică, 15 martie 2009, 21:47)

    stefan [anonim]

    SI platesc impozit pe banii astia?
    Si Borcea le poate justifica provenienta?
  • 0 (2 voturi)    
    rusinos, (Luni, 16 martie 2009, 0:27)

    directia 5 [anonim]

    o seara salvata de victoria zdrobitoare a Anglie in fata Frantei in turneul celor 6 natiuni si de calificara fetelor de la Oltchim,Dinamo a continuat seria evolutilor lamentabile ,lipsite de orizont si a practicat un fotbal imbatranit lipsit de vlaga si idei,cu un torje care nu intelege mai nimic din ce se intampla in jurul lui,cu un cristea static si ipotent,cu 2 varfuri care joaca numai cu spatele la poarta neavand stiinta demarcarii si a jocului pe spatii libere,cu un mijloc dezlanat ,previzibil si lent,cu o aparare care mi au dat fiori la fiecare atac al oaspetilor,cu un astfel de joc Dinamo nu poate spera la un loc mai sus de 4 si o parte din vina o are si borcea cu transferurile lui de gloabe cu staif
  • 0 (2 voturi)