Dorinel Munteanu: Daca voi ajunge la Steaua nu voi fi sluga nimanui

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Joi, 23 octombrie 2008, 12:18 Sport | Fotbal

Dorinel Munteanu, la un gard distanta de Ghencea
Foto: AGERPRES
Fostul international Dorinel Munteanu a precizat in cadrul unei conferinte de presa ca a avut mai multe discutii telefonice cu Gigi Becali, ca nu este nimic hotarat si ca daca va ajunge pe banca tehnica a Stelei nu va fi sluga nimanui.

"Au fost doar doua discutii telefonice. Ca antrenor trebuie sa iti iei toate riscurile. Stiu ce pot sa fac ca antrenor. Este posibil sa pregatesc pe Steaua. Nu lucrurile financiare ma intereseaza, altele trebuie vorbite. Nu ma intereseaza ce au spus unii patroni de cluburi despre mine. Ma cunosc foarte bine si stiu ca sunt curat! Nu am fost si nu voi fi sluga nimanui. Champions League reprezinta o tentatie extraordinara, dar momentan nu pot sa spun mai multe despre viitorul meu", a precizat Dorinel Munteanu intr-o conferinta de presa.

Pe lista pentru preluarea bancii tehnice a formatiei din Bulevardul Ghencea se afla Cosmin Olaroiu (a mai antrenat de doua ori pe Steaua de-a lungul timpului) si Dorinel Munteanu (alaturi de care ros-albastrii au cucerit un titlu de campioana a Romaniei).
























1373 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    ... (Joi, 23 octombrie 2008, 12:31)

    Stefan [anonim]

    Dorinele, stai cuminte!
    Nu te baga sluga la oier, stii foarte bine ca au patit Gica si Marius.
    SUNTETI PREA OAMENI PENTRU gigi!!!
    Steaua va merita, dar nu cu gigi la conducere...
  • +2 (2 voturi)    
    Nu te baga! (Joi, 23 octombrie 2008, 12:51)

    Benedict [anonim]

    Te doare capul Dorinel?
    Nu te trata cu pastila JIJI ca vei avea dureri precum Gica&Marius.
    Dureri din care cu greu iti vei reveni.
    Daca pleaca ciobanasul se poate discuta.
    Ciobanasul nu pleaca prea curand. Steaua e un vehicul electoral bun.

    Trage de timp si nu te baga!
  • +1 (1 vot)    
    gresit (Joi, 23 octombrie 2008, 13:02)

    andy [anonim]

    din momentul an care ai luat prima leafa din mana ciobanului, te-ai umilit
  • 0 (0 voturi)    
    deci (Joi, 23 octombrie 2008, 13:09)

    jools [anonim]

    nu va fi Dorinel antrenor la steaua.... next
  • +1 (1 vot)    
    becali antrenor (Joi, 23 octombrie 2008, 14:14)

    chibitz [anonim]

    propun sa se duca renumitul oier becali, acest leonardo davinci al birnzei cu miros de spaga, antrenor ca am vazut ca se pricepe . isi da banii lui , se injura pe el , etc. foarte ecologic
    hai becali ! nu te lasa, arata ne unde statea antrenoru
    • 0 (0 voturi)    
      Ce mi-ar place! (Joi, 23 octombrie 2008, 15:03)

      valdemar [anonim] i-a raspuns lui chibitz

      Abia astept sa-l vad pe baci maancand seminte pe banca antrenorului, ca de altceva nu e in stare.
  • 0 (0 voturi)    
    strain (Joi, 23 octombrie 2008, 14:36)

    cata [anonim]

    parerea mea e ca ar trebui sa aduca jiji un antrenor de prima mana de afara (ca tot e cel mai bogat roman) nu tot sa faca experimente cu toata "generaratia de aur"
    • 0 (0 voturi)    
      ...dar atunci (Joi, 23 octombrie 2008, 16:44)

      RealDeeDee [utilizator] i-a raspuns lui cata

      nu ar putea sa-l mai controleze asa cum a facut cu ceilalti
  • 0 (0 voturi)    
    dorinel (Vineri, 24 octombrie 2008, 12:16)

    vergi 52 [anonim]

    Daca nu ai dat un raspuns pina acum , ar fi bine sa nu accepti oferta in 2 luni vei pleca - Steau a nu mai are sanse in Cupele europene , lotul mi se pare fff departe de ceea ce se vrea asa ca stai linistit in banca ta si o sa se descurce Gigi - oricine va veni la Steaua cit este "JIJI" nu va face multi purici la echipa .