Piturca: Este pacat, am avut Franta in mana// Fl. Petre: Ne-a lipsit golul trei - nu ne mai egalau niciodata! 

de A.S.     HotNews.ro
Duminică, 12 octombrie 2008, 0:01 Sport | Fotbal

Piturca: Sunt mahnit
Foto: AGERPRES
"Am facut prea repede pasul inapoi. le-am spus baietilor si la pauza sa nu se retraga. Trebuia sa tinem posesia, aveam avantaj, noi trebuia sa conducem jocul. Dar am avut in fata un adversar extraordinar. Este pacat. Acum trebuie sa castigam urmatoarele doua jocuri: cu Serbia si Austria. Daca luam 6 puncte, avem sanse de calificare" - Piturca.

"Nea Piti ne-a spus sa ii luam tare, fiindca nu se vor astepta sa ii atacam. Si ne-au iesit douazeci de minute extraordinare. ne trebuia si al treilea gol, nu ne mai intorceau niciodata" - Florentin Petre.

"Daca am fi intrat cu 2-0 la pauza, probabil ca am fi castigat. Insa Franta ne-a inghesuit!" - Ionut Lupescu, director FRF.

"Ribery si Gourcouff ne-au tinut in viata, dupa un debut catastrofal. Pentru a spera la calificare, ne trebuie totusi o aparare!" - L'Equipe.
























1079 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    piei, satana! (Duminică, 12 octombrie 2008, 0:08)

    The Saker [utilizator]

    DEMISIA! mi-e rusine ca reprezentati Romania!
    • -3 (3 voturi)    
      n-ai (Duminică, 12 octombrie 2008, 0:19)

      eu [anonim] i-a raspuns lui The Saker

      Esti un bou!!!
      Zbieri ca descreieratu pe forumuri frustarea ta de gindac de bucatarie. Du-te la pascut!
      • 0 (0 voturi)    
        ... (Luni, 13 octombrie 2008, 11:53)

        liviu [anonim] i-a raspuns lui eu

        trecand peste limbajul de mahala...

        zi-mi un meci in care romania a jucat fotbal (a se citi F O T B A L) de cand a venit pitzi antrenor!
    • -2 (2 voturi)    
      Demisia cui....falfabetule..???? (Duminică, 12 octombrie 2008, 2:10)

      Andrei... [anonim] i-a raspuns lui The Saker

      Stimate domn, in contract Piti are ca sarcina sa califice echipa la Africa 2010. Dupa aceea vorbim. In acest moment avem inca sanse teoretice. Ori esti idiot ori esti "liberal" de-al lui Patriciu si Tariceanu. Nu uita ce semnezi, ademisionitei, lupta pana la capat !!!
  • +2 (2 voturi)    
    . (Duminică, 12 octombrie 2008, 0:24)

    WA [anonim]

    intotdeuna sunt gasite scuze si rezultatele (slabe in serie) se pare ca nu impresioneaza pe numeni care sa-i puna picioru-n prag lui Pitzurca.
    Cred ca se poate mai mult de la asa nationala!
    • -1 (1 vot)    
      gandeste-te... (Duminică, 12 octombrie 2008, 2:13)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui WA

      ce crezi ca scuze gaseste Domenech???/ Nu scrie fara sa gandesti, te rog...
  • -1 (1 vot)    
    comparatie (Duminică, 12 octombrie 2008, 0:35)

    Mircea [anonim]

    Se poate compara haznaua Bucuresti, plina de ghertzoi cu jeep-uri, cu Parisul ?
    Si atunci ??
    • +1 (1 vot)    
      iata-l pe Mircea (Duminică, 12 octombrie 2008, 19:56)

      cristi [anonim] i-a raspuns lui Mircea

      Care in afara de dublu post si dezvaluirea pe care o face, ca el este invidios pe ghertoii de bucuresti, nu ne zice chiar nimic :))))))))
  • -1 (1 vot)    
    comparatie (Duminică, 12 octombrie 2008, 0:35)

    Mircea [anonim]

    Se poate compara haznaua Bucuresti, plina de ghertzoi cu jeep-uri, cu Parisul ?
    Si atunci ??
  • +1 (1 vot)    
    nationala (Duminică, 12 octombrie 2008, 8:04)

    visio [anonim]

    in afara de declaratii de presa nu prea avem altceva de la "nationala" asta; si jucatorii si antrenorul sunt ocupati cu declaratii de presa, inainte si dupa meci; trebuiau sa se faca jurnalisti pt ca nu au taine cu fotbalul; imi e scarba de fotbalul romanesc si de romanii care merg pe stadion si isi bat joc de banii lor cumparand bilete la circul numit 'fotbal"
  • +1 (1 vot)    
    piturca (Duminică, 12 octombrie 2008, 19:48)

    daddy cool [anonim]

    PITI LASA-NE ! Ne-am saturat , vrem sa vedem si ceva fotbal ! Reinventati generatia de aur , vrem sa iesim iar in strada !
  • 0 (0 voturi)    
    ra... de meci (Luni, 13 octombrie 2008, 10:11)

    microbistu' [anonim]

    Daca si celelalte meciuri o sa joace tot cu curun poarta atunci e clar!
    halal antrenor si halal tactica de joc. ratatii!!!
  • 0 (0 voturi)    
    sa vina hagi (Luni, 13 octombrie 2008, 11:26)

    pitzi [anonim]

    si sa-l lasati sa-si faca treaba in liniste.
  • 0 (0 voturi)    
    la cum jucam... (Luni, 13 octombrie 2008, 11:56)

    liivu [anonim]

    orice egal sau victorie... e doar o amanare a inevitabilului: ratarea calificarii...

    daca nu este schimbat piturca ACUM, nu numai ca nu o sa mergem la mondiale (ceea ce a fost descut de clar dupa meciul cu lituania), dar nici nu o sa reconstruim nationala, ceea ce inseamna ca nu o sa prea avem sanse nici la europene...

    concluzia: iturca trebuie sa plece (si aste repede nu cand a terminat de distrus nationala)