Scandal in toata regula: Dragomir da in judecata Federatia, Prunea il da in judecata pe Dragomir

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Vineri, 12 septembrie 2008, 13:50 Sport | Fotbal

Dragomir si Sandu, la cutite
Foto: Agerpres
Presedintele LPF, Dumitru Dragomir, va raspunde acuzatiilor oficialilor FRF-ului doar prin intermediul avocatilor. Dupa terminarea conferintei, el a anuntat ca va pregati planul de bataie prin care va actiona impotriva lui Mircea Sandu, Ionut Lupescu si Florin Prunea.

"Nu va zic nimic acum. Astept sa termine ei tot ce au de spus, eu oricum urmaresc cu mare atentie si cu cinci avocati linga mine. Nu o sa declar nimic la cald, vorbim dupa", a spus Dragomir.

Florin Prunea a declarat ca il va actiona la randu-i in judecata pentru afirmatiile facute. "S-au adus acuzatii foarte grave, ca sunt pestele Federatiei. Eu nici nu am fost cu nationala atunci cand Dragomir spunea ca eu am adus femei in cantonament. El va raspunde in justitie".






















2235 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    "Ajung pana la ONU" (Vineri, 12 septembrie 2008, 14:26)

    Mitica [anonim]

    Oare cand naiba scapam de dobitocii astia, militzieni comunisti, analfabeti, ciobani, trisouri de cazinou, barbugii, proxeneti, etc. care au invadat FRF-ul si isi bat joc de milioane de iubitori de fotbal?
    E talent cu carul in Romania la jocul asta, echipele noastre ajung sa faca o performanta onorabila chiar si in conditiile in care sunt conduse de cretinoizi. Pai daca am scapa de astia, inseamna ca ne-am putea bate de la egal la egal cu oricine in Liga Campionilor sau la Mondiale.
    Afara cu Sandu, Dragomir, Piturca, Prunea, Lupescu, afara cu avortonii !
  • 0 (0 voturi)    
    cand? (Vineri, 12 septembrie 2008, 15:04)

    je [anonim]

    cand o sa moara, atunci scapam de ei
  • 0 (0 voturi)    
    scandal (Vineri, 12 septembrie 2008, 15:05)

    ionel [anonim]

    este clar ca asa nu se ajunge nicaieri.......peste cateva saptamini vor fi din nou prieteni la spritz-uri si alea alea......totul e minciuna,de fatzada......afara cu totii din fotbal......sa lase loc oamenilor normali...caci ei nu sunt......
  • 0 (0 voturi)    
    nu scapam degraba (Vineri, 12 septembrie 2008, 15:46)

    paraipan [anonim]

    nu scapam de graba nici de ei nici de ceilalti de prin parlament si senat ......degeaba a fost Revolutia si in Romania domneste '' democratia ''
    tot comunistii sunt la putere si fac ce vreau ei cu noi ,pana si legile care le dezbat si le pun in practica parca sunt facute numai pentru ei ca sa le mearga lor cat mai bine si sa isi faca ei mersurile fara sa ii deranjeze nimeni !
  • +1 (1 vot)    
    OAU! (Vineri, 12 septembrie 2008, 16:16)

    Coco [anonim]

    Vroiam sa spun si eu ceva: chiar nu ma intereseaza ce fac acesti negospodari prin tara noastra. Trebuie sa fie si ceva important pe hotnews.ro
  • 0 (0 voturi)    
    insuportabil (Vineri, 12 septembrie 2008, 16:38)

    silcoa [anonim]

    cum D-zeu sa-i dam afara pe toti cretinii astia de la conducera fobalului romanesc??? Au avut si au in continuare sustinerea investitorilor si conducatorilor cluburilor de fotbal din Romania!!
    Facem apel la Hagi/Popescu/Petrescu, doar acestia mai pot face ceva!!
  • 0 (0 voturi)    
    Interesant + TRIST !!!!!! (Vineri, 12 septembrie 2008, 17:29)

    Nicu [anonim]

    Scuze, dar nu inteleg de ce "meciul", acuzatiile reciproce, etc., este/sunt intre persoane fizice ??? De ce Federatia sau Liga se confunda/ cu niste persoane fizice ca M.Sandu sau Dragomir ???? Aceste organizatii se confunda ca atitudine si declaratii cu presedintii ??? Au ei acordul/girul organizatiei pe care o reprezinta sa faca o declaratoe sau alta, cu implicatiile respective ?? Pentru mine este foarte clar, totul este sau se reduce la o "lupta" personala, intre indivizi care de mult timp nu mai urmaresc interesul organizatiei pe care o reprezinta, ci numai interesul & imaginea personala. Este deosebit de trist ca asa ceva se intampla in SPORT, pentru ca pana la urma si la origine sportul "rege" a fost si ar trebuie sa fie si la noi UN SPORT, in care cei mai buni castiga , PE TEREN. Toate aspectele gen "bricheta", "valiza" sau altele similare si precis nestiute de suporteri sau simpli spectatori nu fac decat sa inversuneze (necugetat) pe unii, si sa scarbeasca (scuze) pe altii. Oare nu mai putem avea parte de intreceri in acest sport corecte si cinstite, de la echipa la echipa, de la jucator la jucator, CU RESPECT RECIPROC pentru efortul depus ???
  • 0 (0 voturi)    
    Imi este scarba (Vineri, 12 septembrie 2008, 23:53)

    Gogu extremistu [utilizator]

    Imi este scarba sa mai deschid televizorul ca sa ma uit la o nationala jalnica de betivi,curvari,barbugii,trisori si drogati. Cu jocul lor penibil si cu scuzele lor patetice....Rusine ! Si la dracu cu ei !
  • 0 (0 voturi)    
    mizerie (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 3:07)

    "parerea mea" [anonim]

    Mi-e sila.