VIDEO Ronaldinho rateaza un penalti/ Brazilia castiga si face spectacol

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Luni, 8 septembrie 2008, 14:41 Sport | Fotbal

Ronaldinho, vrea la CM 2010
Nationala Braziliei a facut spectacol in partida jucata in deplasare impotriva reprezentativei statului Chile, in preliminariile pentru Cupa Mondiala din anul 2010, fotbalistii selecao castigand cu un sec 3-0. Ronaldinho, vedeta Milanului, a ratat o lovitura de la 11 metri, in timp ce Luis Fabiano a reusit o dubla.

Pentru fosta campioana a lumii au punctat Luis Fabiano, minutele 20 si 82, si Robinho (noua achizitie a celor de la Manchester City), in minutul 44.

10. Bolivia 4.
Primele patru clasate se califica direct la Mondialul gazduit de Africa de Sud, in timp ce ocupanta locului 5 va disputa un meci de baraj cu locul patru din zona Concacaf.

1233 vizualizari

• -1 (1 vot)
    Mutu (Luni, 8 septembrie 2008, 15:50)

Anonim [anonim]

"Ronaldinho rateaza un penalti" si .....asta este....nu a fost atat de criticat si judecat ca si Mutu.
    Mutu a fost cel mai bun jucator de la Euro chiar daca a ratat penalti-ul acela....el a fost si singurul care a inscris. S-a vazut acum in meciul cu Lituania .....ca fara Mutu si Chivu...nationala Romaniei e ZERO.