Becali: Imi tai capul daca ma trimit in instanta

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Vineri, 9 mai 2008, 17:21 Sport | Fotbal

Becali se crede prea destept sa ajunga in instanta
Foto: Rompres
Gigi Becali considera ca tot ceea ce se petrece este un circ. Mai mult decat atat, finantatorul a spus ca a primit in cazul sacoselor cu bani celor de la Gloria un aviz de neincepere a urmaririi penale si ca in 2006 a fost la DNA si a dat o singura declaratie.


"Un nou episod de circ. Nu e cutremur in fotbal. E un dosar vechi in legatura cu acel meci in care am fost anchetat. Am fost o singura data la DNA. Am primit neinceperea urmaririi penale in urma cu ceva timp, ca nu sunt elemente de dare de mita si acum aud asta. Ce elemente noi au intervenit in acel caz? Daca e, o sa ma duc la DNA. Eu sponsorizam cu banii aia pe Gloria, nu eu la jucatori, dar daca conducerea era de-acord. Sponsorizarea nu se poate numi mita. Asa interpretati voi, dar asa voiam sa fac eu. Faceam totul oficial, cu acte. Ma interesa, era o recompensa pentru performanta pe care o facea. Nici nu ma mai intereseaza daca incalc regulile fotbalului. Atunci nu era prevazut in Regulament", a spus Becali la Realitatea Tv.




















3821 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    desi nu cred (Vineri, 9 mai 2008, 17:32)

    dj [utilizator]

    sper sa fie trimis in instanta si, ca niciodata pana acum, sa se si tina de cuvant.
  • +4 (4 voturi)    
    Era si cazul (Vineri, 9 mai 2008, 17:32)

    john doe [anonim]

    atata timp cat nu ii o chestia prea politica, trimite-l in instanta .. sa vedem daca se tine de promisiune....
    sper ca se tine!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Campania ELECTORALA (Vineri, 9 mai 2008, 17:48)

    Florin [anonim]

    Fiecare i-si face campania cum a invatat, asta e stil -Gigi ;-)) scurt inainte de alegeri sa ajunga si el mai des la TV, ce sa facem daca nu mai vrea sa se arunce nici un rrom de la etaj, sa-l cheme pe Gigi cu tleviziunea ...Bafta!
  • +1 (1 vot)    
    whoaaa (Vineri, 9 mai 2008, 17:52)

    Flo [anonim]

    Nuuuu creeeeeed ca-ti tai capu' :) Vreau sa vad, altfel esti om fara cuvant ;)

    "Sponsorizarea nu se poate numi mita", daca e legala, cu acte si e impozitata de stat. Altfel, e mita pe fatza.
  • +2 (2 voturi)    
    Nu avem noi norocul asta... (Vineri, 9 mai 2008, 17:53)

    Geo [anonim]

    da' daca totusi isi face curaj nea Gigi, sa o faca in prime-time la OTV sau macar sa dea pe youtube caseta. Sunt chiar curios. Ghilotina? Sau katana?

    In felul asta o sa avem si noi romanii cum sa ne mandrim cu Gigi The Headless Shepherd. Cum toate functiile cognitive ale lui Gigi isi au salasul in bulbul sau cerebral, daca isi taie capu' si lasa suficient gat, va putea supravietui vreo 18 luni fara schimbari majore de comportament.

    Good luck, Gigi, spune-ne daca ai nevoie de ajutor cu decapitarea, suntem multi care iti vom sari in ajutor cu asta.
    • +2 (2 voturi)    
      Sa-si zboare creierii ar fi imposibil (Vineri, 9 mai 2008, 18:11)

      Scientician [anonim] i-a raspuns lui Geo

      Pt. ca n-are creier. Sa-si taie capul e posibil, avand in vedere ca vidul din cutia craniana ar putea usura operatia.
  • +1 (1 vot)    
    avem model (Vineri, 9 mai 2008, 18:09)

    directia 5 [anonim]

    Corleone poate copia modelul din Parlament, sa se faca o subcomisie din nasul Sandu, finul Radoi,cumatru Bucur de la Buzau si daca tot sunt liberi de saptamana viitoare Bolcas si Andon sa fie si ei cooptati pentru a vedea daca sunt ingerinte politice
  • 0 (0 voturi)    
    tu? (Vineri, 9 mai 2008, 18:15)

    bebe [anonim]

    pot sa ti-l tai eu? (referitor la titlu)
  • 0 (0 voturi)    
    Doamne ajuta! (Vineri, 9 mai 2008, 18:15)

    misu [anonim]

    se pare ca asta e vointa lui Dumnezeu, pentru ca el mereu Ii face voia.
    Numai sa se si tina de cuvint !
  • 0 (0 voturi)    
    o sa-si taie... (Vineri, 9 mai 2008, 19:04)

    sarin [anonim]

    ... peep-u in direct. Sa-l cheme pe Ciomu. Intre timp, asta din urma, ar face bine sa se specializeze in manuirea katana, cum sugera cineva mai sus. Sau sa apeleze la un maestru, il scapa de chin intr-atata. Dar nu se va intampla nimic, ci doar o sa continuam sa cascam gura la mascarada asta de circ numit Romania.
  • 0 (0 voturi)    
    Anyone got an ax? :) (Vineri, 9 mai 2008, 19:13)

    Henric VIII [anonim]

    Hai sa vedem cit de mult (sau departe de trup) il duce capu pe parveniutu asta medieval. Se va tine de cuvint? Binenteles ca nu.
    Cum o sa mearga maybahu fara capu lui itit la geamlic? Si cui "ii ramine" prin testament "ingerii de aur" BAH? Da crucifixu de neam prost inaltat in curtea "palatultui" ?
    Scuze - intrebari pur existentiale... :-) No offense!
    Sanatate la CAP-ul "care este" Bekalule. Miorittza fie cu tine la final de drum. Remember.
    Si sa nu uiti sa itzi iei si BANII cu tine acolo unde pleaca capu tau. Madagascar ar fi o locatie buna, nu stiu insa cit o sa te suporte aia (daca vii cu capu, daca vii fara, poate, poate). Sunts oameni simpli dar verticali ....
  • -1 (1 vot)    
    DNA (Vineri, 9 mai 2008, 19:28)

    Marian [anonim]

    Eu locuiesc in sectorul 6 din Bucuresti. Mie Becali nu mi-a facut nici un rau. In schimb, gunoiul de Poteras si-a batut joc de noi timp de 4 ani. Acum asfalteaza de zor si planteaza braduti ornamentali...
    Toata lumea stie ca e un hot ordinar, DNA-ul de ce nu stie ? Sau de ce se face ca nu stie ?
  • +1 (1 vot)    
    in direct? (Vineri, 9 mai 2008, 19:30)

    wesley [anonim]

    Daca vorbeste crestineste si patriotic (adica sincer si curajos) Domnul Gigi Becali, propun sa o faca in direct la B1 TV , iar Domnul Radu Moraru sa nu perceapa comision/indemnizatie de jurnalist corect de aceasta.

    am ajuns o tara de gainari....
    • +1 (1 vot)    
      hmm (Vineri, 9 mai 2008, 19:57)

      joe [anonim] i-a raspuns lui wesley

      am ajuns ? cand n-am fost ?
      • 0 (0 voturi)    
        o tara de gainari (Vineri, 9 mai 2008, 21:30)

        wesley [anonim] i-a raspuns lui joe

        am fost, suntem si vor fi....
  • 0 (0 voturi)    
    PAC, PAC... (Vineri, 9 mai 2008, 20:36)

    GB [anonim]

    si iara Pac, pac, pac....
  • +1 (1 vot)    
    ieftin si bun! (Vineri, 9 mai 2008, 21:49)

    crassus [anonim]

    Vand cap de berbec 9,95 lei/kg. Plata cash.
    Alternativ dau la shimb cu 2 metri teren jud Cluj langa Nokia plus o bricheta gratis.

    Oferta valabila 30 de zile.
  • 0 (0 voturi)    
    isi face campanie electorala ciobanul (Vineri, 9 mai 2008, 21:54)

    tzapa [anonim]

    iar DNA, institutiile poporului precum si presedintele "Sa traitzi bine" isi vor dovedi neputinta in fatza coruptziei
  • 0 (0 voturi)    
    Nu sunt asa sigur.... (Vineri, 9 mai 2008, 22:28)

    clovnul psihopat [utilizator]

    Nu sunt asa sigur ca va pati ceva. Sincer, DNA-ul este o institutie care in ultima vreme da numai chix, iar daca isi taie capul vom fi dati in judecata pentru vidul creat.
    Cu asemenea politicieni care arunca vorbe de "duh" trebuie sa facem fata, atit in tara cit si in afara ei.
    In "Liga lui Mitica" se poate orice, fac misto toti strainii de noi.
  • 0 (0 voturi)    
    sunt alaturi de tine, gigi! (Sâmbătă, 10 mai 2008, 0:49)

    tzitzi.dumitriu [anonim]

    Gigi, nu te lasa! Tine-ti promisiunile si taie-ti capul. Eu vin mereu sa te ajut! Sunt alaturi de tine cu securea si sunt printre cei din fata care vor sa te ajute! :P:P:P
  • +1 (1 vot)    
    Partidul artificial sa dispara cu Becali ! (Sâmbătă, 10 mai 2008, 11:38)

    martin [anonim]

    Nu cred ca va pati ceva, dar sper ca partidul lui artificial ,inventat de caraghiosul Lis cu un titlu atat de grotesc, incat partidul liber-schimbist pare acum o gluma reusita, si cumparat cu toptanul de marele cioban,sa dispara pur si simplu.
    Acest partid este intretinut integral de un bogatas laudaros si agramat,care sustine cu nonsalanta ca e mai bun ca procurorii DNA, fiindca are 3 ani de drept.
    Inca o data se vede limpede ca unul din cancerele care rod societatea romaneasca actuala ,este invatamantul privat, care straluceste ca un gunoi in putrefactie prin multii avocati de la Spiru Haret care umplu PNG-CD, coordonati si reprezentati de marele jurist Gigi Becali.
    Sigur in acest partid sunt si oameni de o anumita valoare cum sunt Dan Pavel (daca mai este),Marian Oprea,chiar avocatul Dancu etc. ,dar nu stiu cum nu le este rusine si nu in special cu cultivatul lider, ci in primul rand cu voturile cumparate masiv de exemplu cu oua in sediul din Bulevardul Ferdinand si sigur si in altele.
    In peisajul politic romanesc avem o abundenta de demagogi si sfertodocti, cum sunt W.C.Tudor, Funar, Orban,Pavelescu, Codrin Stefanescu, Oprescu si Gusa (astia doi partial), dar Gigi Becali cu partidul lui le dau clase la toti, insa nu de scoala !
  • 0 (0 voturi)    
    si daca are oaia dreptate ? (Sâmbătă, 10 mai 2008, 17:08)

    happyeveryday [anonim]

    si daca nu ajunge in instanta ? ca capu , ca sa ma exprim , nu si l taie asta e sigur . si am toate motivele sa cred ca nu va ajunge . la urma urmei , ce a dovedit tara asta in materie de justitie