Incident grav in Italia

Un meci de fotbal a fost intrerupt, dupa ce o politista a incercat sa se sinucida

de A.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 3 mai 2008, 19:55 Sport | Fotbal

Medicii acorda primul ajutor politistei care a incercat sa se sinucida
Foto: www.gazzetta.it
Meciul dintre echipele Treviso si Grosetto din Serie B (liga a doua italiana) a fost oprit in minutul 20 din cauza unui eveniment tragic petrecut in afara stadionului: o politista care se afla in dispozitivul de mentinere a ordinii a incercat sa se sinucida, tragandu-si un glont in cap.

Suporterii lui Treviso au auzit focul de arma si au inceput sa se agite, agitand pe toata lumea asupra incidentului. Arbitrul a pus capat intalnirii instantaneu. Sub tribuna fanilor din Treviso, acolo unde s-a intamplat tragedia, au aparut imediat medicii.

Politista a fost transportata imediat la spital, unde a intrat in operatie. Conform Gazzettei dello Sport, starea pacientei este extrem de grava. Jurnalistii italieni nu au nicio informatie asupra motivelor unui asemenea gest si precizeaza ca politista nu fusese implicata in nicio altercatie cu vreun grup de suporteri, conflicte care se intalnesc frecvent in jurul arenelor de fotbal.
























2510 vizualizari

  • -3 (3 voturi)    
    Exact ce banuiam (Sâmbătă, 3 mai 2008, 20:21)

    Egos [anonim]

    Si pe alte meleaguri politistii sunt la fel de "competenti" si echilibrati psihic ... macar sa fie si la noi la fel!!! Sa vedem intersectii pline de politisti care isi trag gloante in cap!
  • -1 (1 vot)    
    ka cata prostie (Sâmbătă, 3 mai 2008, 21:35)

    gajeu [anonim]

    La cata prostie vezi pe un stadion unde se dasfasoara un meci de fotbal, normal ca ai tentative de sinucidere

    aaa aaa aaa aaa gorilele
  • -1 (3 voturi)    
    Din nou romanii !!! (Sâmbătă, 3 mai 2008, 21:53)

    Ovidiu [anonim]

    Pana la urma se va descoperi ca intr-adevar politista avea arma in mana , dar degetul ce a apasat tragaciul era al unui roman din galerie...

    Si inregistrarile video vor dovedi ca inainte de tentativa de omor, romanul a incercat si sa o violeze...
    • 0 (0 voturi)    
      Clar (Duminică, 4 mai 2008, 1:35)

      Alex. [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      Bine punctat ovidiu. Iar acel roman e de fapt de etnie rroma. Iti dai seama ca pana la urma tot vina noastra e..bastards
    • 0 (0 voturi)    
      =] (Duminică, 4 mai 2008, 12:21)

      dracu de vineri seara [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      =)) cred ca a fost cel mai hazliu comentariu pe care l-am citit in ultima vreme... =))
    • 0 (0 voturi)    
      haha (Duminică, 4 mai 2008, 12:33)

      rmc [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      poate un roman ca tine ar fi fost in stare de asa ceva...adik tu kiar crezi k incercat so violeze prin imprejurimile stadionului /:) ...arma in mana ei dar degetul ce a apasat tragaciul era al unui roman...tu nu-ti seama ce vb acolo !
  • 0 (0 voturi)    
    Nici italienii... (Duminică, 4 mai 2008, 12:34)

    marius [anonim]

    nu mai pot scapa de Berlusconi-ala...! Rezultatul ? Il vedem !