De Ziua Femeii, arbitra Teodora Albon a primit o "dedicatie" speciala

Razvan Lucescu: Esti o vagaboanda!

de A.S.     HotNews.ro
Duminică, 9 martie 2008, 9:17 Sport | Fotbal

"Manierele" juniorului...
Foto: Rompres
Dupa infringerea suferita in Bucuresti, pe terenul lui Dinamo 2, antrenorul lui FC Brasov (echipa care conduce detasat in Liga secunda) Razvan Lucescu a criticat prestatia arbitrei Teodora Albon cu expresii radicale: "javra ordinara" si "vagaboanda".

Razvan Lucescu a fost nemultumit ca echipa sa nu a primit doua penalty-uri. "Tot meciul te-am tinut cu doamna, doamna... Du-te p... ma-tii de vagaboanda!", spune Lucescu jr, imagini surprinse de o camera de televiziune.

Directorul clubului brasovean, Dinu Gheorghe i-a cintat in struna antrenorului, adresindu-i-se Teodorei Albon cu aceeasi expresie.

"Nu pot accepta ca au pierdut in fata unor copii de 18 ani", a declarat Cristi Borcea, manager Dinamo.

Nu este prima oara cind Razvan Lucescu are o problema cu arbitrii: la meciul de Cupa pierdut in fata lui CFR Cluj, intrebat despre prestatia brigazii, Lucescu jr. a raspuns: "A, arbitrajul a fost pervers!" In pofida sigurantei afisate, Lucescu jr. nu a putut mentiona de unde si pina unde a tras concluzia despre perversitatea arbitrajului?!!
























5026 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Un prost crescut (Duminică, 9 martie 2008, 11:12)

    Silviu [anonim]

    ce nesimtit, un mitocan ...femeia ar trebui sa il dea in judecata pentru insulta sa ii ia si ultimul banut!
    • 0 (0 voturi)    
      Il admir pe Lucescu jr..si cu iesiri si fara iesir (Miercuri, 12 martie 2008, 12:18)

      by [anonim] i-a raspuns lui Silviu

      cand cineva isi bate joc de munca ta si a oamenilor tai.....rabufnesti!!....poate a exagerat un pic, dar cred ca e mai mult decat indreptatit......
  • 0 (0 voturi)    
    Un prost crescut (Duminică, 9 martie 2008, 11:12)

    Silviu [anonim]

    ce nesimtit, un mitocan ...femeia ar trebui sa il dea in judecata pentru insulta sa ii ia si ultimul banut!
    • 0 (0 voturi)    
      Un bine crescut (Duminică, 9 martie 2008, 12:20)

      Gogu [anonim] i-a raspuns lui Silviu

      Silviule, pun pariu ca tu esti usa de biserica. Daca ai fi in locu lu Lucescu de cate ori ai injura pe minut bibicule, bine-crescutule?

      La cate o stire din asta toti sunteti gata s-aruncati cu piatra in loc sa va vedeti barna din ochi si sa taceti macar dreacu din gura.
      • 0 (0 voturi)    
        asa e (Luni, 10 martie 2008, 8:31)

        mircea [anonim] i-a raspuns lui Gogu

        nu e vina ta ca gandesti asa. poate mamica sau taticu care ti-au dat educatie buna...
  • 0 (0 voturi)    
    Tzaran (Duminică, 9 martie 2008, 11:14)

    Eli [anonim]

    Mitocan
  • 0 (0 voturi)    
    Noucoment.... (Duminică, 9 martie 2008, 12:22)

    Kennedy [utilizator]

    S-a dus imaginea de gentleman..
  • 0 (0 voturi)    
    foarte bine (Duminică, 9 martie 2008, 12:33)

    jetset [anonim]

    BRAVO! FELICITARI, RAZVANE
    corect imi place cum te-ai adresat, cred ca arbitra merita sa le auda exact de ziua femeii.
    Iar cine nu a vazut meciul sa se abtina de la comentarii.
  • 0 (0 voturi)    
    e adevarat deci... (Duminică, 9 martie 2008, 13:38)

    directia 5 [anonim]

    ca nu haina face caracterul,te poti imbraca de la cele mai mari firme,lipsa de educatie si bun simt tot raman vizibile
  • 0 (0 voturi)    
    nedreptate (Duminică, 9 martie 2008, 13:39)

    ilie [anonim]

    ia mai lasati-ma frate cu ziua femeii - adica de ziua femeii ai voie sa furi daca esti femeie? sau sa injuri unguri de ziua romaniei? ... arbitra a nedreptatit munca a cel putin 11 tineri plus antrenori si ceilalti - si nici Mos Craciun nu o mai poate salva de acest lucru
  • 0 (0 voturi)    
    gentelman de B (Duminică, 9 martie 2008, 14:00)

    danel [anonim]

    a luat si omu apucaturi de seria a doua..... asta e... un taran coclit care si-a aratat adevarata fata.
    daca vrea sa fie arbitrat corect sa se duca intr-un campionat mai bun..... si steaua si real sun cateodata dezavantajate de arbitri, iar la 10 puncte de urmaritori nu e cazul sa ai asa apucaturi.
  • 0 (0 voturi)    
    catrea asa zisii gentelmani (Duminică, 9 martie 2008, 15:12)

    pro [anonim]

    Voi, cavalerii in zale lucitoare de pe caii lor albi ... daca ati munci 1 an de zile pe branci si in ziua de salariu vine o farfuza si va ia toata munca, voi cum ati reactiona?
    Pun pariu ca dl. Lucescu jr nu este misogin, daca era un barbat poate il injura si mai rau. Sa se termine odata cu arbitrii incompetenti care castiga in 2 ore cat altii intr-un an. Iar ideea de a pune femei arbitru (fie si tusier) e ca si cum ai pune un miner intr-un salon de infrumusetare
  • 0 (0 voturi)    
    marele luce mic (Luni, 10 martie 2008, 12:24)

    marian [anonim]

    Intotdeauna ai fost un frustrat...........marele antrenor mic
  • 0 (0 voturi)    
    hai bha lasati`ma (Marţi, 29 iulie 2008, 22:22)

    gigel [anonim]

    bha lasati vrajeala...daca injura un barbat era mai bine...ce daca era ziua femeii?credea ca daca e femeie o s`o pupe toti in cur?bine ai facut razvane!!!