Tottenham s-a impus cu 2-0 in fata celor de la Manchester United, la capatul unui meci in care Eriksen a reusit cel mai rapid gol incasat de "diavoli" in istoria Premier League. Pe Stamford Bridge, Chelsea a fost umilita de Bournemouth, echipa aflata pe locul 10 in campionatul Angliei castigand categoric, scor 3-0.

Pe Wembley, Christian Eriksen a deschis scorul dupa 11 secunde de la fluierul de start, reusind astfel al doilea cel mai rapid gol din istoria Premier League. Recordul este detinut de Ledley King, un fost jucator de la Tottenham, care a marcat impotriva lui Bradford City, in 2000, dupa doar 10 secunde.

Golul lui Eriksen a fost cel mai rapid incasat vreodata de Manchester United in Premier League.

Scorul final a fost stabilit de autogolul lui Phil Jones, in minutul 28.

Rezumatul partidei Tottenham vs Manchester United.

Bournemouth a reusit surpriza pe Stamford Bridge, impunandu-se cu 3-0 in fata celor de la Chelsea. Dupa o prima repriza alba, oaspetii i-au adus la tacere pe fanii londonezilor: au marcat de trei ori in 16 minute. Golurile au fost semnate de Wilson 51', Junior Stanislas 64' si Ake 67'.

Rezumatul partidei Chelsea vs Bournemouth.