AC Milan a bifat al patrulea meci la rând fără victorie în Serie A. Echipa lui Stefano Pioli a remizat pe San Siro cu Genoa, scor 3-3, în etapa cu numărul 35.

Stefano PioliFoto: Marco Canoniero / Shutterstock Editorial / Profimedia

AC Milan - Genoa 3-3

AC Milan și Genoa au făcut spectacol într-un meci din cadrul etapei cu numărul 35 din Serie A.

„Grifonul genovez” a spart gheața pe San Siro după doar 5 minute, Retegui reușind să transforme o lovitură de la 11 metri.

Gazdele au restabilit egalitatea chiar înaintea pauzei, la o fază finalizată de Florenzi (min 45).

Imediat după pauză, Genoa a trecut din nou la conducere prin golul lui Ekuban (min 48), însă Milanul a egalat din nou prin Matteo Gabbia (min 72).

Mai mult decât atât, băieții lui Pioli au reușit chiar să treacă la conducerea jocului, după golul marcat de francezul Olivier Giroud (min 75).

Oaspeții nu au renunțat și insistențele le-au fost răsplătite. Thiaw și-a înscris în proprie poartă în minutul 87, iar scorul final a rămas 3-3.