Remiza dramatica pentru echipa lui Marius Sumudica: Kayserispor a egalat-o in minutul 95 pe Fenerbahce (3-3)

Marţi, 31 octombrie 2017, 8:59 Sport | Fotbal

Marius Sumudica, antrenor Kayserispor
Condusa la un moment dat cu 3-1, Kayserispor a revenit si a plecat cu un punct de pe terenul celor de la Fenerbahce, intr-o partida contand pentru etapa cu numarul zece din prima liga de fotbal a Turciei. Golul remizei pentru formatia pregatita de Marius Sumudica a venit in minutul 95.

Au marcat: Tufan (45'), Neustadter (50') si Sousa (62') pentru Fener, respectiv Bulut (41', Neto (autogol - 68') si Gyan (90+5') pentru oaspeti.

Meciul a avut loc pe "Sukru Saracoglu" din Istanbul.

In urma acestui rezultat, Kayserispor a acumulat 18 puncte, aflandu-se pe locul 4, la egalitate cu Besiktas. Lider se mentine Galatasaray (23 de puncte).