​Marca, cotidianul de casa al Realului, dezbate pe larg prestatia lui Viktor Kassai, centralul meciului dintre galactici si Bayern Munchen (4-2). Jurnalistii iberici au scos in evidenta greselile mari ale arbitrului maghiar: off-side la golurile doi si trei ale lui Cristiano Ronaldo, precum si o eliminare meritata a lui Casemiro.

Ronaldo, in off-sideFoto: captura marca.com

Momentele importante ale partidei de pe "Santiago Bernabeu":

Minutul 52: Penalti pentru Bayern - Marca: a fost penalti, Casemiro nu a atins mingea si a avut o interventie intarziata. Jucatorul Realului nu a primit cartonas galben, care ar fi fost al doilea.

Minutul 80: Casemiro intra dur la acelasi Robben, iar Kassai nu ii acorda al doilea cartonas galben. "Casemiro trebuia eliminat, nu merita sa incheie meciul pe teren" - Marca.com.

Minutul 84: Vidal primeste al doilea cartonas galben nejustificat, iar Bayern ramane in inferioritate numerica.

Minutul 105: Cristiano Ronaldo inscrie dintr-un off-side clar

Minutul 110: Cristiano Ronaldo marcheaza al treilea gol tot dintr-o pozitie de off-side

De pe net:

Au aparut si postari comice dupa meciul de marti seara, acestea "dovedind" ca Ronaldo nu a fost in off-side la golurile doi si trei marcate de lusitan impotriva lui Bayern Munchen :)

Dupa 90 de minute, a fost 2-1 pentru Bayern, intrandu-se in prelungiri (la Munchen, Realul a castigat cu acelasi scor, in mansa tur). Pentru Real Madrid au marcat Cristiano Ronaldo '76, '105, '110 si Marco Asensio '112, in timp ce pentru Bayern Munchen au inscris Robert Lewandowski '53 din penalti si Sergio Ramos '78 autogol.

Aici poti vedea golurile din Real Madrid vs Bayern.

Aici poti vedea un rezumat extins al disputei Real Madrid vs Bayern Munchen.