PSG a ratat incredibil calificarea in sferturile Champions League, desi a castigat de-o maniera categorica mansa tur de la Paris, scor 4-0. A fost 6-1 pentru Barcelona pe "Camp Nou", iar fotbalul a mai trait o noapte de neuitat. "Am ratat o oportunitate uriasa, pentru Barca a fost un meci de totul sau nimic", a precizat Unai Emery, antrenorul celor de la PSG.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

"Daca stam sa analizam, este adevarat ca am ratat o oportunitate uriasa. Prima repriza a fost greseala noastra, nu am reusit sa punem presiune deloc si sa tinem mai mult de minge.

Ne-am aparat foarte jos, aproape de poarta, si au avut destule ocazii de a marca. Am facut greseli mari la golurile primite in prima repriza. In a doua repriza in schimb, ne-am schimbat atitudinea, am fost calmi si am stat mai bine in teren.

Chiar am imbunatațit jocul si am avut sansa de a inscrie pentru 3-2. Dar si deciziile arbitrilor au fost impotriva noastra si ne-am pierdut cumpatul. Barcelona e capabila de a intoarce rezultate, pentru ea a fost un meci de totul sau nimic" - Unai Emery, antrenor PSG.

FC Barcelona a trecut, miercuri, de Paris Saint-Germain, scor 6-1, pentru catalanii marcand Suarez '3, Kurzawa '40 (autogol), Messi '50 (penalti), Neymar '88, '90+1 (penalti) si Sergi Roberto '90+5, in timp ce pentru parizieni a punctat Cavani '62.

Barcelona este pentru al zecelea an consecutiv in sferturile Champions League si este prima echipa din istoria competitiilor europene care reuseste sa se califice dupa ce a pierdut cu 0-4 in mansa tur.

Poate te intereseaza si:

AUDIO Barcelona - PSG 6-1/ Reactia fabuloasa a comentatorilor de la Cadena Ser, dupa golul marcat de Sergi Roberto in minutul 95

VIDEO Exista minuni - Barcelona, in sferturile Champions League dupa 6-1 cu PSG

Luis Enrique: Niciunul dintre copii care au fost pe Nou Camp nu va uita aceasta seara / Este un sport unic pentru oameni nebuni

VIDEO Liga Campionilor Barca - PSG 6 -1 / Imposibila "remontada"/ Povestea catalana care va fi spusa la nesfarsit

Presedintele PSG: Am avut doua penaltiuri neacordate, dar nu avem nicio scuza pentru acest esec