VIDEO Everton - Manchester City 4-0/ Echipa lui Pep Guardiola, umilita pe "Goodison Park"

Duminică, 15 ianuarie 2017, 18:20 Sport | Fotbal

Manchester City, invinsa cu 4-0 de Everton
Manchester City a avut un meci de cosmar pe "Goodison Park", echipa pregatita de Josep Guardiola fiind invinsa cu 4-0 de Everton. Partida a facut parte din etapa cu numarul XXI din Premier League.

Romelu Lukaku a deschis scorul pentru Everton, in minutul 34, dupa o pasa trimisa de Kevin Mirallas. Belgianul Mirallas si-a trecut si el numele pe lista marcatorilor, in debutul reprizei secunde (47'). Tom Davies a punctat pentru Everton in minutul 79, iar Ademola Lookman a stabilit scorul final in prelungiri (90+4').

In urma acestui rezultat, Manchester City ocupa locul cinci in clasament, cu 42 de puncte, iar Everton se gaseste pe locul 7, cu 33 puncte.