VIDEO Liverpool - Watford 6-1/ Intrat pe teren in minutul 33, Costel Pantilimon a incasat patru goluri

Duminică, 6 noiembrie 2016, 18:48 Sport | Fotbal

Costel Pantilimon
Liverpool a facut spectacol pe "Anfield Road" cu Watford, scor 6-1, intr-un meci din etapa a XI-a a campionatului englez, si a urcat pe prima pozitie in clasament. Portarul Costel Pantilimon a beneficiat de accidentarea brazilianului Heurelio Gomes si a intrat pe teren in minutul 33, la scorul de 0-2. Echipa lui Jurgen Klopp a reusit sa marcheze de patru ori in poarta aparata de Pantilimon.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Mane '27, '60, Coutinho '30, Can '43, Firmino '57 si Wijnaldum '90+1, in timp ce pentru oaspeti a inscris Janmaat, in minutul 75.