​VIDEO Germania - Anglia 2-3/ Bijuteria de gol a lui Vardy

Duminică, 27 martie 2016, 10:30 Sport | Fotbal

Jamie Vardy
​Germania si Anglia au oferit o partida superba la Berlin, oaspetii impunandu-se cu 3-2 dupa ce au fost condusi cu 2-0. Meciul a avut caracter amical, s-a jucat pe "Olympiastadion", iar la disputa au asistat 71.400 de spectatori. Cel mai frumos gol al partidei i-a apartinut lui Vardy - o bijuterie reusita de atacantul celor de la Leicester.

Au marcat: Kroos (43') si Gomez (57') pentru gazde, respectiv Kane (61'), Vardy (74') si Dier (90+1') pentru britanici.

Pentru cele doua nationale urmeaza inca o partida amicala. Pe 29 martie, Germania va intalni Italia pe propriul teren, in timp ce Anglia va da piept cu Olanda.

Rezumatul partidei Germania - Anglia:

14206 vizualizari

• +5 (5 voturi)
    yeap (Duminică, 27 martie 2016, 10:53)

e-clar [utilizator]

fa-bu-los. asa a fost si-n viata: 2-0 pt Germanica la inceput si 3-2 pt Anglia la final :)
  • -1 (5 voturi)
    minutul? (Duminică, 27 martie 2016, 13:41)

OnePiece [utilizator]

imi recomanzi bijuteria de gol (in titlu) si te astepti sa-l caut in15 minute video. Data viitoare poti preciza minutul..
      scrie negru pe alb: (Luni, 28 martie 2016, 13:00)

nick24 [utilizator] i-a raspuns lui OnePiece

"Cel mai frumos gol al partidei i-a apartinut lui Vardy - o bijuterie reusita de atacantul celor de la Leicester.

Au marcat: Kroos (43') si Gomez (57') pentru gazde, respectiv Kane (61'), Vardy (74') "
    Meci cu garda jos (Duminică, 27 martie 2016, 17:55)

Pepi [utilizator]

De ambele parti, fara inhibitii. E si unul din motivele pentru care s-au incercat gesturi de mare finete. La cate ocazii au fost scorul putea sa fie oricat. De precizat ca nemtii au mai avut in prima repriza un gol anulat pe un motiv fals de ofsaid.