Europa League: Programul meciurilor din prima etapa a grupelor

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 13 septembrie 2014, 12:53 Sport | Fotbal

Europa League
Foto: Uefa.com
Echipele de fotbal Steaua Bucuresti si Astra Giurgiu vor debuta joi, 18 septembrie, in grupele Europa League 2014-2015, a doua competitie continentala intercluburi, informeaza Agerpres.

Steaua, campioana en titre a Romaniei, va primi vizita formatiei daneze Aalborg BK, in cadrul Grupei J a competitiei, meciul urmand sa se dispute pe Arena Nationala din Capitala, de la ora 22.05.

Astra Giurgiu va evolua in deplasare impotriva echipei croate Dinamo Zagreb, jocul fiind programat de la ora 20.00 (ora Romaniei), pe stadionul Maksimir din capitala Croatiei.

Iata programul meciurilor din prima etapa a Europa League, joi, 18 septembrie (ora Romaniei):


GRUPA A
20.00: Borussia Moennchengladbach (Germania) - Villarreal (Spania)
20.00: Apollon Limassol (Cipru) - FC Zurich (Elvetia)

GRUPA B
20.00: FC Bruges (Belgia) - Torino (Italia)
20.00: FC Copenhaga (Danemarca) - HJK Helsinki (Finlanda)

GRUPA C
20.00: Partizan Belgrad (Serbia) - Tottenham Hotspur (Anglia)
20.00: Besiktas Istanbul (Turcia) - Asteras Tripolis (Grecia)

GRUPA D
20.00: Red Bull Salzburg (Austria) - Celtic Glasgow (Scotia)
20.00: Dinamo Zagreb (Croatia) - Astra Giorgiu (Romania)

GRUPA E
20.00: PSV Eindhoven (Olanda) - Estoril Praia (Portugalia)
20.00: Panathinaikos Atena (Grecia) - Dinamo Moscova (Rusia)

GRUPA F
19.00: Qarabag FK (Azerbaidjan) - AS Saint-Etienne (Franta)
20.00: Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina) - Inter Milano (Italia)

GRUPA G
22.05 Standard Liege (Belgia) - HNK Rijeka (Croatia)
22.05 FC Sevilla (Spania) - Feyenoord Rotterdam (Olanda)

GRUPA H
22.05 Lille OSC (Franta) - FC Krasnodar (Rusia)
22.05 Everton (Anglia) - VfL Wolfsburg (Germania)

GRUPA I
22.05 Young Boys BernA (Elvetia) - Slovan Bratislava (Slovacia)
22.05 SSC Napoli (Italia) - Sparta Praga (Cehia)

GRUPA J

22.05 Steaua Bucuresti (Romania) - Aalborg BK (Danemarca)
22.05 Rio Ave (Portugalia) - Dinamo Kiev (Ucraina)

GRUPA K

22.05: PAOK Salonic (Grecia) - Dinamo Minsk (Belarus)
22.05: Fiorentina (Italia) - En Avant Guingamp (Franta)

GRUPA L

22.05: Metalist Harkov (Ucraina) - Trabzonspor (Turcia)
22.05: Legia Varsovia (Polonia) - KSC Lokeren (Belgia)
























2777 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Sâmbătă