VIDEO Dan Petrescu, demis de la Dinamo Moscova

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 8 aprilie 2014, 11:20 Sport | Fotbal

Dan Petrescu, dat afara de la Dinamo Moscova
Foto: http://fcdynamo.ru/
Dan Petrescu nu mai este antrenorul celor de la Dinamo Moscova, tehnicianul roman fiind demis de la gruparea din prima liga de fotbal a Rusiei. Informatia a fost publicata pe site-ul oficial al celor de la Dinamo.

"Dinamo Moscova a ajuns la o intelegere amiabila cu Dan Petrescu pentru rezilierea contactului", se precizeaza pe site-ul oficial al gruparii din Moscova.

In varsta de 46 de ani, Dan Petrescu a fost numit pe banca tehnica a celor de la Dinamo in data de 18 august 2012.



Infrangerea cu Anji Mahacikala (ultima clasata, scor 4-0) a fost hotaratoare, oficialii celor de la Dinamo indepartandu-l pe Dan Petrescu.

Dinamo Moscova se afla in prezent pe locul patru in clasament, cu 43 de puncte, la opt distanta de liderul Lokomotiv Moscova. Dan Petrescu va primi o compensatie de aproximativ doua milioane de euro pentru rezilierea contractului.

Nascut pe 22 decembrie 1967, Dan Petrescu a pregatit de-a lungul carierei echipele Sportul Studentesc, Rapid, Wisla Cracovia, Unirea Urziceni, Kuban Krasnodar si Dinamo Moscova.


Citeste mai multe despre   























9064 vizualizari

  • +6 (8 voturi)    
    estici (Marţi, 8 aprilie 2014, 11:51)

    Emanuel [anonim]

    L-au sapat....clasic . Pierzi cu ultima clasata dupa ce jucatorii refuza sa joace fotbal ...asta se intampla cand nu reusesti sa fii aproape de vestiar.
  • +15 (17 voturi)    
    Tot raul spre bine. (Marţi, 8 aprilie 2014, 11:57)

    Andor74 [utilizator]

    Poate vine la Nationala ?!
  • +10 (10 voturi)    
    interesant (Marţi, 8 aprilie 2014, 12:05)

    Gheorghescu [utilizator]

    ce s-a intamplat cu Anji...
    Pare ca toata lumea a dorit despartirea...Poate era si timpul ca Dan sa o taie din Rusia.
    Aluat Dinamo de pe ultimul loc si o lasa pe loc de cupe. Pretentia la primul loc era nerealista in acest moment, cu acest lot. Cu doi jucatori mari, nici Dan Petrescu nu putea face mai mult.
    Sper sa-si gaseasca o echipa in Anglia, unde viseaza el.
    • +7 (9 voturi)    
      hahaha (Marţi, 8 aprilie 2014, 12:55)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui Gheorghescu

      Asta cu "Aluat Dinamo" a fost excelenta :)))))
      • 0 (0 voturi)    
        hmm.... (Miercuri, 9 aprilie 2014, 10:33)

        sergiu [anonim] i-a raspuns lui ampersand

        Nu cred ca Gheoghescu s-a referit deloc de la Dinamo Bucurenci, oricum Dan petrescu a mai luat echipe de pe unltimile locuri si le-a adus in primele vezi Urziceni , Rubin Kazan , iar Dinamo Moscova a adus-o din liga a 2-a in prima liga ruseasca ..... nu fi asa de surprins .....visul lui e sa antreneze Chelsea si cred ca v-a ajunge acolo ....
  • +8 (10 voturi)    
    Bye, bye mother Russia (Marţi, 8 aprilie 2014, 12:07)

    Daniel [anonim]

    Cine nu ar fi parasit Russia cu 2 milioane EURO in conditiile actuale? Nu prea mai de trait in Rusia si Ucraina in viitorul apropiat/mediu.
  • +3 (3 voturi)    
    bine face .... (Marţi, 8 aprilie 2014, 14:31)

    oxxxxxyyyyya [utilizator]

    ca pleaca din rusia...............astea nu merita un antrenor de calibrul lui dan petrescu......te asteptam dane la nationala.
  • +3 (3 voturi)    
    Hai Dane la Nationala ! (Marţi, 8 aprilie 2014, 15:11)

    cadian [anonim]

    E timpul pt o schimbare