Adrian Mutu va evolua, din ianuarie, la Petrolul Ploiesti

de A.I.     HotNews.ro
Duminică, 24 noiembrie 2013, 20:49 Sport | Fotbal

Adrian Mutu
Foto: Hotnews
Adrian Mutu a anuntat, pe contul sau de Facebook, ca va juca, din luna ianuarie a anului viitor, la Petrolul Ploiesti. "Din ianuarie voi evoluat pentru Petrolul un an si jumatate. Voi veni sub forma de imprumut de la Ajaccio", a declarat Mutu.

"Din ianuarie voi juca pentru Petrolul un an si jumatate! Voi veni sub forma de imprumut de la Ajaccio!!!"", a declarat Adrian Mutu pe contul sau de Facebook.

Mutu va reveni in Liga 1 la o distanta de 14 ani dupa transferul sau de la Dinamo la Inter Milano. De-a lungul timpului, Adrian Mutu a evoluat la FC Arges, Dinamo, Inter Milano, Verona, Parma, Chelsea, Juventus, Fiorentina, Cesena si Ajaccio.




















3176 vizualizari

  • +16 (18 voturi)    
    Sunt ploiestean.... (Duminică, 24 noiembrie 2013, 21:39)

    minus [utilizator]

    SC Fotbal Club Petrolul SA si Primaria Ploiesti au un contract de asociere.

    Ce mult ma bucur ca platesc taxe si impozite ca sa-i platesc salariul lui Mutu!
    Asta in conditiile in care imi prapadesc zilnic suspensiile pe o strada din buricul targului- strada Cuza Voda (strada pe care se afla si sediul BRD).

    Dar pentru Mutu orice- chiar si amortizoare noi in fiecare luna.
    In plus, am speranta ca suporterii beti de fericire imi vor distruge masina....sa imi curme suferinta!
    • -2 (10 voturi)    
      Ok, no problem (Duminică, 24 noiembrie 2013, 22:22)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui minus

      Trimite-l la Cluj.
      • +5 (5 voturi)    
        pai vine singur.... (Duminică, 24 noiembrie 2013, 23:10)

        minus [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

        nu te teme.
        Toate echipele vor avea parte de el.
        Va juca pana la 85 de ani cu aceeasi eficacitate ca si la Ajaccio .
        • 0 (0 voturi)    
          Stii ce e trist? (Luni, 25 noiembrie 2013, 9:57)

          nano2k [utilizator] i-a raspuns lui minus

          Va juca mai bine decat cei care se cred mari fotbalisti in momentul asta pe la noi, o sa vezi.
          Si asta e si mai trist...
  • 0 (6 voturi)    
    Ce caine am fost ...si ce javra am ajuns!!! (Duminică, 24 noiembrie 2013, 23:01)

    BineInformat [utilizator]

    Un drogat, un terminat, un ratat. Pacat de talentul lui, s-a autodistrus. Sa ajungi sa te cersesti la echipa nationala!!! O sa moara sarac si o sa fie muritor de foame. Pacat de talentul lui, pacat ca nu a avut si creier. "Briliantul" ...din balegar, ...ce mari realizari a avut acest terminat, in afara de betii, droguri, scandaluri, etc. Pe langa el Hagi, Dan Petrescu, Gica popescu, Sabau, etc sunt semi-zei. Cinste lor, cinste "generatiei de aur", si sa le fie rusine generatiei Mutu, Chivu, etc, niste derbedei.
    • 0 (4 voturi)    
      Uite-te mai bine (Luni, 25 noiembrie 2013, 7:56)

      BenGuest [anonim] i-a raspuns lui BineInformat

      Uite realizarile lui: are o familie frumoasa, 3 copii foarte reusiti si de cand a avut problemele cu Chelsea s-a cam linistit, are capul plecat. A platit cu varf si indesat greselile tineretii. Romanii ar trebui sa-l ierte. Acum este familist si poate fi exemplu pentru tineri.
      Tu ai realizarile pe care le are el acum?
    • +3 (3 voturi)    
      Chivu (Luni, 25 noiembrie 2013, 8:16)

      micul_licurici [utilizator] i-a raspuns lui BineInformat

      Nu-l pune pe Chivu langa Mutu, Chiviu a castigat CL, Chiviu nu a fost un jucator care sa straluceasca dar a fost un jucator bun care si-a vazut de treaba nu ca drogatul de Mutu.
    • +1 (3 voturi)    
      Nu muri tu de grija lui Mutu (Luni, 25 noiembrie 2013, 10:14)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui BineInformat

      Pana una-alta el a castigat cateva milioane, a pierdut alte cateva milioane samd.

      Generatia lor nu sta in Mutu sau Chivu. Acolo unde cei 2 au lasat loc liber trebuia sa fie 10 care sa le ia locul si sa fie mandri de asta.

      Da, si-a risipit mare parte din talent si asta e pacat, cred ca el e cel mai constient si mai afectat.