Preliminarii CM: Programul complet al meciurilor si situatia din cele noua grupe

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 15 octombrie 2013, 12:37 Sport | Fotbal

CM 2014, Brazilia
Foto: fifa.com
Marti se vor desfasura ultimele partide din grupele de calificare la Mondialul de fotbal din 2014.

Grupa A

Serbia-Macedonia - ora 21:30
Belgia-Tara Galilor - ora 22:00
Scotia-Croatia - ora 22:00

Clasament: 1. Belgia - 25 puncte (calificata), 2. Croatia - 17 puncte, 3. Serbia - 11 puncte, 4. Tara Galilor - 9 puncte, 5. Scotia - 8 puncte. 6. Macedonia - 7 puncte.


Grupa B

Bulgaria-Cehia - ora 21:15
Danemarca-Malta - ora 21:15
Italia-Armenia - ora 21:45

Clasament:
1. Italia - 21 puncte (calificata), 2. Bulgaria - 13 puncte, 3. Danemarca - 13 puncte, 4. Cehia - 12 puncte, 5. Armenia - 12 puncte, 6. Malta - 3 puncte.


Grupa C


Irlanda - Kazahstan - ora 21:45
Suedia - Germania - ora 21:45
Insulele Feroe - Austria - ora 21:45

Clasament: 1. Germania - 25 puncte (calificata), 2. Suedia - 20 puncte, 3. Austria - 14 puncte, 4. Irlanda - 11 puncte, 5. Kazahstan - 5 puncte, 6. Insulele Feroe - un punct.


Grupa D

Ungaria - Andorra - ora 21:00
Romania - Estonia - ora 21:00/ Antena 1 direct
Turcia - Olanda - ora 21:00/  Dolcesport 2 direct

Clasament:
1. Olanda - 25 puncte (calificata), 2. Turcia - 16 puncte, 3. Romania - 16 puncte, 4. Ungaria - 14 puncte, 5. Estonia - 7 puncte, 6. Andorra - 0 puncte.


Grupa E


Cipru - Albania - ora 19:00
Norvegia - Islanda - ora 21:00
Elvetia - Slovenia - ora 21:00

Clasament: 1. Elvetia - 21 puncte (calificata), 2. Islanda - 16 puncte, 3. Slovenia - 15 puncte, 4. Norvegia - 11 puncte, 5. Albania- 10 puncte, 6. Cipru - 4 puncte.


Grupa F


Azerbaidjan - Rusia - ora 20:00
Israel - Irlanda de Nord - ora 20:00
Portugalia - Luxemburg - ora 20:00

Clasament: 1. Rusia - 21 puncte, 2. Portugalia - 18 puncte, 3. Israel - 14 puncte, 4. Azerbaidjan - 8 puncte, 5. Irlanda de Nord - 6 puncte, 6. Luxemburg - 6 puncte.


Grupa G

Grecia - Liechtenstein - ora 20:00
Lituania - Bosnia - ora 20:00
Letonia - Slovacia - ora 21:10

Clasament: 1. Bosnia-Hertegovina - 22 puncte, 2. Grecia - 22 de puncte, 3. Slovacia - 12 puncte, 4. Lituania - 11 puncte, 5. Letonia - 7 puncte, 6. Liechtenstein - 2 puncte.


Grupa H

San Marino - Ucraina - ora 22:00
Muntenegru - Moldova - ora 22:00
Anglia - Polonia - ora 22:00

Clasament: 1. Anglia - 19 puncte, 2. Ucraina - 18 puncte, 3. Muntenegru - 15 puncte, 4. Polonia - 13 puncte, 5. Republica Moldova - 8 puncte, 6. San Marino - 0 puncte.


Grupa I

Franta - Finlanda - ora 22:00
Spania - Georgia - ora 22:00/ Digi Sport 2 direct  

Clasament: 1 Spania 17 puncte, 2 Franta 14, 3 Finlanda 9, 4 Georgia 5, 5 Belarus 4.




















5018 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version