Ciprian Marica a refuzat oferta Stelei - Atacantul spera sa prinda un contract in strainatate

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 31 august 2013, 15:56 Sport | Fotbal

Ciprian Marica
Foto: HotNews / Dan Popescu
Ciprian Marica a refuzat oferta venita din partea Stelei, internationalul roman preferand sa astepte o propunere din strainatate, informeaza Digisport. Campioana Romaniei ii oferea lui Marica un milion de euro pe stagiune.

In varsta de 27 de ani, Marica a fost dorit de Steaua, echipa pregatita de Laurentiu Reghecampf dorind sa se intareasca pentru participarea in grupele Champions League.

Oferta din partea Stelei era de un milion de euro pe sezon, timp de trei stagiuni competitionale.

Aflat in prezent fara echipa, Ciprian Marica a fost convocat de Victor Piturca pentru partidele cu Ungaria (6 septembrie) si Turcia (10 septembrie) din preliminariile pentru Campionatul Mondial de fotbal din 2014.
























2859 vizualizari

  • -5 (11 voturi)    
    Bravo Marica (Sâmbătă, 31 august 2013, 16:22)

    Captain Obvious [utilizator]

    Ar fi ajuns carpa lui becali care mai nou e mai televizat ca atunci cand era in libertate.
    • +2 (6 voturi)    
      Nu intamplator e televizat! (Sâmbătă, 31 august 2013, 17:44)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

      Becali e cel mai accesat subiect, fiind numarul unu in media din Romania.
      • 0 (0 voturi)    
        la aşa "media"... (Duminică, 1 septembrie 2013, 22:31)

        periscop [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

        ... aşa subiect...
  • +1 (5 voturi)    
    nu stiu cum se face ca.. (Sâmbătă, 31 august 2013, 18:01)

    exilatul [utilizator]

    toti astia asa zisi fotbalisti din rom cum ajung afara fac tusa sau sunt trimisi inapoi in rom...auzi sa refuze 1 miion ( daca e adevarata oferta )...pai la valoarea lui ( a facut tusa in ger ) nu i as da nici jumatate...
  • +4 (8 voturi)    
    Eh (Sâmbătă, 31 august 2013, 18:21)

    adi_b_razzor [utilizator]

    Cred ca greseste Marica... In cel mai bun caz ajunge prin Rusia sau liga 2 sau 3 in Franta. Macar la Steaua juca in Champions League, asa o sa joace cu FC Prabusirea Sat-De-Munte
    • +2 (6 voturi)    
      Cateva meciuri in CL si dupa aia??? (Sâmbătă, 31 august 2013, 19:34)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui adi_b_razzor

      In liga batz/liga lui Mitica sa se scufunde in mediocritatea aia? Neahhh.
  • 0 (8 voturi)    
    eterna rezerva de lux (Sâmbătă, 31 august 2013, 19:34)

    dude [anonim]

    Decat rezerva de lux, mai bine titular la cert la o echipa ca steaua... jucand an de an in europa.
  • -2 (6 voturi)    
    Marica- fotbalist (Sâmbătă, 31 august 2013, 20:22)

    George [anonim]

    E bine ca Marica a refuzat. Ar fi fost un dezastru pentru STEAUA si pentru Reghe. STEAUA trebuie sa se descurce cu ce este in tara si sa lase mercenarii in pace. Marica este un mare farsor si valoarea lui a fost in Ucraina. El apoi a fost fotbalist cu numele si mai putin cu jocul practicat. Este un tip plin de el si lenes. Aici trebuie sa muncesti pana la sacrificiu ceea ce el nu a facut niciodata. Luati pe Wesley pentru un an pentru ca si acesta este escroc dar nu mai mare decat grecoteiul Kapetanos.
  • 0 (4 voturi)    
    Ciprica .. tata .... (Sâmbătă, 31 august 2013, 22:35)

    Luk_Besson [anonim]

    Ehei Ciprica tata, cum dai tu cioara din mana pentru vrabia de pe gard ... dar nu ma mira ... poate o fi 1 bulion putin pentru "talentele" tale , dar cred ca altceva decat mediocritatea din Ro te sperie -> cred ca te sperie atitudinea li Reghe: tre sa dai 110%, perseverenta, rigurozitate, pe scurt profesionalism - cum putin vezi iin Ro ... Cred ca ai talent numa ca ai cam inceput sa il tii numai pentru tine ... Iti doresc succes !
  • 0 (0 voturi)    
    sfat de la Piturca (Duminică, 1 septembrie 2013, 13:46)

    bgf [anonim]

    L-a sfatuit Piturca sa nu semneze cu Steaua. Nu mai gasea jucatori care se antreneaza prin parcuri pentru a fi convocati la nationala.
  • 0 (0 voturi)    
    Cum sa raspunzi "Prietenului din puscarie?" (Duminică, 1 septembrie 2013, 22:54)

    LiviuIordache [utilizator]

    Va dati seama ca daca afla lumea fotbalului ca a primit oferta de la, citez exact, "prietenul din puscarie" (exact asa a scris Becali), l-a nenorocit pirnaiasul si pe asta, cum era sa-l nenoroceasca si pe Chiriches, noroc cu verii lui, care sunt mai intregi la minte, si l-au vindut valvirtej? Asta nenoroceste pe oricine arata a om si inseamna ceva fara sa stea cu mina intinsa la el! Aduceti-va aminte cum l-a dat afara pe Rada ca a aparut cu bustul gol intr-un calendar si arata mai bine decit piticania schiloada sau cum l-a dat afara pe Ogararu, care este de mii de ori mai credincios si mai milostiv, fara tam-tam, cu bani intinsi in fata camerelor de luat vederi! Auzi, "prietenul din puscarie"! Nu-i mai da nimeni buna ziua lui Marica, "astia sunt prietenii tai?" va fi intrebat!