Rapid a castigat barajul de ramanere in Liga 1 la fotbal, echipa pregatita de Marian Rada trecand, scor 2-1, dupa prelungiri, de Concordia. Formatia din Chiajna a deschis scorul prin Florea (32'), dar giulestenii au egalat prin Stoica (83'). In prelungiri, Alexandru Ionita a adus victoria Rapidului in minutul 91.

Marian RadaFoto: AGERPRES

Au marcat: Stoica (83') si Alexandru Ionita (90+1') pentru giulesteni, respectiv Florea (32') pentru formatia din Chiajna.

Echipe:

Rapid: Draghia - Voicu, Abrudan, Oros, Stoica - Dica, Negru (Paun '46), Ionita II - Al. Coman (Matei '105), Pancu, Ciolacu (Martin '78). Antrenor: Marian Rada.

Concordia Chiajna: Cobrea - Cretu, Leca, Melinte, Bucurica - Ispir - M. Neagu (Savin '88), Rusu (Serediuc '75), Purece - D. Florea, Zaharia (Ionescu '116). Antrenor: Ionut Chirila.

Cartonase galbene: Ionita '34, Voicu '76, '111, Oros '90+4, Martin '105 / Neagu '52, Savin '90, Florea '96, Cretu '107, Serediuc '108, Zaharia '114

Cartonase rosii: Voicu '111, Oros '120, Dica '120 / Savin '99, Cobrea '120

Arbitri: Alexandru Tudor (central) - Cristian Nica, Aurel Onita (asistenti) - Ovidiu Hategan, Radu Petrescu (aditionali) - Marius Avram (rezerva)

Observatori: Daniel Prodan, Nicolae Grigorescu

La meci au asistat aproximativ 8.000 de spectatori, informeaza Mediafax.