Vaslui - Mioveni 3-0/ Wesley ameninta podiumul: vineri, joaca in "Ghencea"

de A.S.     HotNews.ro
Duminică, 15 aprilie 2012, 21:11 Sport | Fotbal

Wesley - principala arma a Vasluiului
FC Vaslui a castigat la scor de neprezentare jocul cu ultima clasata, CS Mioveni: moldovenii s-au impus cu 3-0, prin golurile marcate de Wesley (minutele 18 si 80) si Raul Costin (min. 65). Mioveniul a ratat un penalty, la 0-0, prin Claudiu Ionescu (minutul 16).

Cu reusitele de duminica, Wesley si-a consolidat primul loc in ierarhia golgeterilor: brazilianul a marcat 21 de goluri in aceasta stagiune.

FC Vaslui a urcat pe locul 4, la 6 puncte de liderul CFR Cluj si la 3 puncte de Steaua, ocupanta locului 2, pe care o va intalni etapa viitoare, in Bucuresti.

1987 vizualizari

BRAVO (Luni, 16 aprilie 2012, 2:36)

Preventiv [utilizator]

Super tare Vasluiul, a castigat prin neprezentare!
    N-ar fi fain sa nu se mia prezinte nicio echipa niciodata pe teren? Toti am avea de castigat, nu tu huligani, nu tu urangutani care urla ca e sau nu 11 m? Arbitrii ar sta linistiti acasa si ar crapa de nervi jiji, copos si toti carnatii din fotbal...
    Cum va mai puteti uita la o caricatura de genul fotbalului din romania? Sau mai ales la personajele astea imbecile care ies pe TV si isi arata adevarata fata? Cum sa fi stelist si sa-l inghiti pe becali, rapidist cu copos, dinamovist cu ala cu buteliile, imi scapa numele acum....
    Sa dam Cezarului... (Luni, 16 aprilie 2012, 7:59)

Didos [anonim]

Dupa parerea mea , dintre toti jucatorii care evoluiaza in campionatul Romaniei singurul fotbalist este acest Wesley si poate cateodata Nicolae. In rest toti sunt fotbalisti banuiti , care alearga si ei pe teren pentru o paine