Dario Bonetti s-a inteles cu Dinamo - Ciobotariu ar putea fi inlocuit dupa semifinala de Cupa cu Medias

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 9 aprilie 2012, 15:23 Sport | Fotbal

Dario Bonetti
Foto: AGERPRES
Dario Bonetti a negociat, luni, revenirea la Dinamo, italianul urmand sa ocupe, cel putin pentru moment, functia de director tehnic al "cainilor", sustine gsp. O eventuala inlocuire a antrenorului Liviu Ciobotariu va fi luata in considerare doar dupa semifinala din Cupa Romaniei cu Gaz Metan Medias.

Dario Bonetti a negociat, luni, cu conducerea lui Dinamo, peninsularul urmand sa revina in Stefan cel Mare. Pentru moment, Bonetti va ocupa functia de director tehnic, dar ar putea reveni pe banca tehnica in cazul in care Dinamo nu reuseste sa se califice in finala Cupei Romaniei (Dinamo va juca, miercuri, returul cu Medias; cainii s-au impus cu 1-0 in tur).

Conducerea echipei dinamoviste nu exclude nici varianta in care Ciobotariu si Bonetti ar lucra impreuna: primul antrenor principal, iar al doilea director tehnic.

Dario Bonetti a antrenat-o pe Dinamo in perioada iunie-octombrie 2009, bilantul italianului in Liga 1 fiind urmatorul: 4 victorii, o remiza si trei infrangeri.


Citeste mai multe despre   























968 vizualizari

  • 0 (4 voturi)    
    Nu-i rau (Luni, 9 aprilie 2012, 17:48)

    Haplo [utilizator]

    Fara Borcea in prim plan si cu o conducere mai discreta, Bonetti va face treaba buna.
    • 0 (2 voturi)    
      aiurea (Luni, 9 aprilie 2012, 19:24)

      minos [utilizator] i-a raspuns lui Haplo

      Bonetti nu o sa faca nici o treaba, de fapt nimeni nu o sa reusesca ceva la Dinamo atat timp cat ramane aceasta conducere. In plus, ce mai conteaza cine e antrenor cand baietii fac bani din pariuri la greu, nu vezi ce s-a imtamplat in ultimele 3 etape, e facatura clar.
      • 0 (0 voturi)    
        din pacate... (Marţi, 10 aprilie 2012, 9:31)

        me [anonim] i-a raspuns lui minos

        sunt de acord cu tine...
        cu actionarii astia nici murinho sau ferguson sau guardiolla nu ar face treaba la dinamo...

        cand vinzi cel mai bun jucatori (torje) si nu iei practic nimic in loc e dovada de inconstienta sa te astepti ca vei lua titlu... fie vorba intre noi nici nu cred ca actionarii lui dinamo vroiau lucru asta... ei vor sa faca bisnita cu jucatori pariuri etc... ii doare in dos de performanta...
      • 0 (0 voturi)    
        PS: (Marţi, 10 aprilie 2012, 9:33)

        me [anonim] i-a raspuns lui minos

        bonetti a parut ok ca antrenor cat a fost la dinamo... evident nu cine stie ceva . da pentru romania suficient... totusi nu o fost lasat sa-si faca treaba si a fost demis urcent...
        in romania sunt alte interese decat fotbalul (si nu numai la dinamo) si normal ca nu va fi performanta in aceste conditii
    • +3 (3 voturi)    
      Sigur ca da! (Luni, 9 aprilie 2012, 19:33)

      _Un stelist_ [utilizator] i-a raspuns lui Haplo

      1999–2000 Sestrese
      2005 Potenza
      2006–2007 Sopron
      2007–2008 Gallipoli
      2008–2009 Juve Stabia
      2009 dinamo Bucureşti
      2009-2010 Valle del Giovenco
      2010–2011 Zambia

      Observati cum se incadreaza perfect dinamo in lista marilor echipe antrenate de Bonetti.
      • +1 (1 vot)    
        lol (Marţi, 10 aprilie 2012, 9:30)

        me [anonim] i-a raspuns lui _Un stelist_

        puteam la ghicesc la cum ai scris comentariu ca esti stelist fara sa ai asta in username...
        de parta marii antrenori care au fost ultimele sezoane la steaua ar fi mai breji
        • +1 (1 vot)    
          Hai sa vedem (Miercuri, 11 aprilie 2012, 15:24)

          _Un stelist_ [utilizator] i-a raspuns lui me

          Te referi cumva la Olaroiu, Piturca, Zenga, Protasov, Levi, Bergodi, Iordanescu, Halagian, Ienei, Titi, Laca, Dorinel ...?!? Pai astia chiar sunt mari antrenori pe linga ciurucurile ce au stat pe banca la dinamo!
          • 0 (0 voturi)    
            sa ne uitam mai atent (Marţi, 17 aprilie 2012, 10:09)

            Haplo [utilizator] i-a raspuns lui _Un stelist_

            Ce pleiada de antrenori, bine ca nu ai inceput de la CCA :D
            In afara de Ienei, de restul ma indoiesc ca ar fi fost mari antrenori. Poate sa intre si Piturca in lista, dar diversele activitati conexe il cam descalifica.
  • 0 (0 voturi)    
    Brasov-Chiajna (Luni, 9 aprilie 2012, 22:31)

    Bazil [anonim]

    Nu are importanta, dar pe pagina web eurosport apare rezultatul Brasov - Chiajna 2 - 3.