VIDEO ​Sevilla - Real Madrid 2-6/ "Tripla" Cristiano Ronaldo

de A.S.     HotNews.ro
Duminică, 18 decembrie 2011, 11:31 Sport | Fotbal

Cristiano Ronaldo, printre "jaloane"
Foto: Reuters
​​Real Madrid a revenit pe primul loc in Primera Division, dupa 6-2 pe terenul Sevillei, succes la care Cristiano Ronaldo a contribuit cu o "tripla", iar argentinianul Angel di Maria cu doua pase decisive si un gol.

Real Madrid a acumulat 40 de puncte, cu 3 mai multe decat marea rivala Barcelona, implicata duminica in finala Mondialului Cluburilor (contra lui Santos, meci programat la Tokyo).

Sevilla - Real Madrid 2-6
Navas 69, Negredo 90+2 - Cr. Ronaldo 10, 41, 85, Callejon 37, Di Maria 67, Altintop 89


























2024 vizualizari

  • -1 (5 voturi)    
    astia,alde mu. si ronaldo, fiti barbati ! (Duminică, 18 decembrie 2011, 12:26)

    toma [anonim]

    dati-va mari cu aia mari, nu cu ponferradina ,getafe si alti pitici !
    • 0 (2 voturi)    
      alde gu a pierdut cu getafe :))) (Duminică, 18 decembrie 2011, 13:16)

      mao [anonim] i-a raspuns lui toma

      noroc cu al-sadd ca si-a reperat onoarea!
    • +1 (3 voturi)    
      da şi nu (Duminică, 18 decembrie 2011, 13:16)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui toma

      Toţi "marii" joacă şi cu "pitici", aşa că diferenţierea dintre "mari" e făcută din rezultatele contra "piticilor" - de-aia RM e peste barca.
  • 0 (4 voturi)    
    Vezi ca Getafe... (Duminică, 18 decembrie 2011, 13:46)

    Andy Latimer [utilizator]

    A batut pe Barcelona !!! Pe catalani ii poate costa scump infrangerile cu echipele mici(Mafia pariurilor sa traiasca !...), orice echipa face meciul vietii cu Barca, ce extrem de greu castiga in deplasare... In ciuda infrangerii de pe Bernabeu, tot Real-ul e favorit, anul acesta la titlu !!! Senzational a reusit Mourinho sa iasa Pozitiv din marele derby...
    • -2 (4 voturi)    
      pai... (Duminică, 18 decembrie 2011, 16:55)

      Tibi [anonim] i-a raspuns lui Andy Latimer

      mai pierde inca o data derbiul si campionatul si se duce pe faras Senzationalul
  • +1 (3 voturi)    
    Mou pozitiv dupa derby? (Duminică, 18 decembrie 2011, 16:34)

    Ds [anonim]

    Singurul aspect pozitiv este ca a schimbat duma cu arbitri cumparati, dopaje si conspiratii mondiale impotriva Realului si a lui personal. Acuma da duma cu marele ghinion pe care l-a avut Realul in meci. In rest echiele au fost egale :). Daca (inca mai) bagati botul la dumele astea si spuneti ca penibilul asta a iesit pozitiv din vreo infruntare cu Bar�a, eu zic sa nu va mai uitati la fotbal, ca si asa nu intelegeti nimic.
  • -1 (1 vot)    
    Lectia de fotbal (Duminică, 18 decembrie 2011, 19:17)

    Barsul [anonim]

    Galacticii vor avea parte de o noua lectie de fotbal in retur. De fapt oricand Barca le poate oferi o noua lectie. Nu vorbesc sf-uri, doar s-a mai intamplat...de atatea ori.
  • 0 (0 voturi)    
    Parerea mea (Duminică, 18 decembrie 2011, 19:35)

    coseh [utilizator]

    este ca Barcelona practica cel mai frumos fotbal pe care l-am vazut de cand ma stiu. E drept ca la 37 de ani, te mai poate lasa memoria. Ghinionul este a lui Mou ca e contemporan cu o astfel de echipa si antrenor.
    • +1 (1 vot)    
      Ghinionul lu' Mourinho ... (Luni, 19 decembrie 2011, 0:42)

      Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui coseh

      ... e si ca desi e un antrenor priceput pana la un punct, ca om e o persoana de doua parale, ca sa nu zic altfel.

      Are dreptate cand zice ca in ultimul meci Real- Barca norocul a fost de partea Barcei, da' in cel mai bun caz putea sa piarda la un gol diferenta, si in nici un caz nu merita sa castige. Ba chiar, daca Barcei ii intrau mai multe mingi in ate, scorul putea fi mult mai grav pt. Real.

      Ce-am vazut eu la ultimul meci Real - Barca: Mourinho a inceput meciul pe o idee pe care jucatorii lui n-au putut-o finaliza. Anume, a facut pressing sus, si le-a taiat binisor posibilitatile de a-si practica jocul uzual de pase si posesie alora de la Barca. Da' treaba asta n-a tinut decat jumatate de ora, dupa care unu la mana epuizarea acestui stil de joc a inceput sa se vada usurel de partea Realului, si Barca a descoperit cum se demonteaza si depaseste prima linie a Realului. Din momentul ala, jocul a revenit la normal, in sensul ca Barca a inceput sa isi faca jocul uzual, moment in care era clar ca Realul o sa si-o ia de n-o sa stie pe ce lume traieste. Ceea ce s-a si intamplat.

      Acuma, io zic ca clar asta demonstreaza ca Mourinho nu e un antrenor de nivelul lu' Guardiola. Chestie care in loc sa-l motiveze sa devina mai bun il motiveaza sa dea cu mai mult noroi. Si sa se mire ca nu-l place lumea.