UEFA a trimis acasa patru arbitri; printre acestia se numara Viktor Kassai si Wolfgang Stark

Miercuri, 20 iunie 2012, 17:35 Sport | Euro 2012

Viktor Kassai nu va mai arbitra la EURO 2012
UEFA a anuntat, in cursul zilei de miercuri, ca un numar de patru arbitri nu vor mai oficia la EURO 2012. Viktor Kassai (Ungaria), Wolfgang Stark (Germania), Bjorn Kuipers (Olanda) si Carlos Velasco Carballo (Spania) au fost trimisi acasa din cauza greselilor pe care le-au comis.

Viktor Kassai - a condus meciul Anglia - Ucraina (1-0) si nu a validat un gol perfect valabil pentru Ucraina.

Carlos Velasco Carballo - a condus meciul Polonia - Grecia (1-1), l-a eliminat nejustificat pe unul dintre jucatorii eleni (Sokratis Papastathopoulos). Apoi, la meciul Germania - Danemarca (2-1) nu a dictat o lovitura de la 11 metri pentru Danemarca.

Wolfgang Stark - a condus meciul Croatia - Spania (0-1) si nu a dictat un penalti pentru croati.

Bjorn Kuipers - a condus meciul Ucraina - Franta (0-2), partida pe care a intrerupt-o in minutul 5 din cauza unei furtuni. Disputa a fost reluata dupa aproximativ 50 de minute.

3577 vizualizari

Mda ... (Joi, 21 iunie 2012, 9:51)

ipsilon [utilizator]

Nenea Blat si cu Platina au gasit marea solutie la problema golurilor pe linia portii: arbitrii de poarta! Acum am vazut cu totii cum se mai platesc doi ciumpalaci absolut degeaba, stau cracanati ca niste gaste proaste si nu vad mingea care depaseste cadrul portii cu mai bine de 15cm, in meciul Ucrainei ... atata treaba au si ei, ca vad ca nu semnaleaza nimic altceva, desi se imtampla fault-uri chiar in coltul portii, la juma' de metru de ei, dar nu indica nimic centralului ... nici sa vada mingea daca e in poart sau nu nu-s in stare ...