Unde a disparut Piturca?

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Miercuri, 2 iulie 2008, 10:58 Sport - Stiri Euro 2008

Piturca e de negasit
Foto: Rompres
Victor Piturca a disparut! Selectionerul nu a mai dat nici un semn de viata de la revenirea nationalei in tara, dupa eliminarea de la Euro. Criticat din toate partile, inclusiv de Mircea Sandu care imediat dupa meciul cu Olanda si-a manifestat nemultumirea fata de jocul practicat, Piturca nu a mai vorbit cu nimeni de la Federatie.

Toti il asteapta pe tehnician sa se decida asupra locului de disputare al amicalului cu Letonia (20 august), iar Mircea Sandu asteapta un raport din partea selectionerului despre prestatia Romaniei la Euro 2008.




















1818 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    Mi se parea mie..... (Miercuri, 2 iulie 2008, 11:12)

    Stoewer [anonim]

    Mi se parea mie ca parca de cateva zile cerul e mai albastru, frunza mai verde, pasarile mai ciripitoare. Intr-un cuvant in aer se simtea speranta. Acuma imi explic: disparuse Pitzurca.

    Sa reapara cand l-am chema noi!
  • +2 (2 voturi)    
    Carcotasilor! (Miercuri, 2 iulie 2008, 11:20)

    teose [utilizator]

    Ce-ati fi vrut sa spuna, de-ar fi aparut? E in stare sa lege ceva coerent? Multumiti-va cu pozele expresive, trase de jurnalistii gasitori de nod in papura. Va e asa de greu sa intelegeti ca un parcurs bun al Romaniei la Euro l-ar fi costat locul caldut de pe banca. Priviti la selectionerul spaniol care se va multumi cu un contract in Turcia sau la Donadonni, care stia ca va lasa locul lui Lippi. Asta te asteapta daca nu calci pe bec.
    Asa insa, Piturca va sta camuflat in fumul gros al cazinourilor cateva saptamani, dupa care va veni sa ne explice succesul aplicatiilor tehnico-tactice ale echipei Romaniei, la Euro 2008. In incheiere va spune oarece si despre perspectivele apropiate (selectionarea posibila a lui Aex Piturca) si despre cele pe termen mediu (sarbatorirea unui sfert de veac la carma Nationalei). Despre ceremonia pensionarii direct de pe banca tehnica il va lasa pe Mircea Sandu sa transmita de la Sangiorz-Bai, peste 10 ani.
  • +2 (2 voturi)    
    duca-se (Miercuri, 2 iulie 2008, 11:25)

    johny [anonim]

    nu stiu unde a disparut dar ii urez sa apara cand il chem eu :)... iar eu nu ma grabesc prea tare :)
  • +3 (3 voturi)    
    cea mai buna veste pe ziua de azi (Miercuri, 2 iulie 2008, 12:36)

    lucian [anonim]

    domnule Pitzurca , va rog sa ramaneti disparut pana se linistesc apele,.. , vreo 30 de ani pentru inceput. Va multumesc
  • +2 (2 voturi)    
    Poate am scapat de el :))) (Miercuri, 2 iulie 2008, 12:48)

    Putirca [anonim]

    Doamne-ajuta.
  • +2 (2 voturi)    
    poate i s-a resuscitat neuronu... (Miercuri, 2 iulie 2008, 13:11)

    liviu [anonim]

    si si-a dat si el seama cat de penibil a fost el si nationala si acum se baga cu capu in nisip pana trece furtuna...
  • +1 (1 vot)    
    SA MAI SI RADEM (Miercuri, 2 iulie 2008, 13:16)

    de Piturca [anonim]

    Cica antrenorul Olandei isi anunta jucatorii ca vor juca un meci contra Romaniei. Nimeni n-are chef, si la un moment dat portarul Van der Saar zice :
    - Baieti, uite ce zic eu, joc eu singur contra Romaniei, si voi mergeti intr-un club, OK?
    OK, toti sunt de acord.
    La un moment dat aprind TV-ul si ce vad: 1-0 pentru Olanda, gol Van der Saar in minutul 5! Toti veseli, sting TV-ul si iar se pun pe baute...
    La capatul celor 90 de minute aprind din nou televizorul si... "Romania 1 - Olanda 1, gol Mutu, minutul 90."
    Fuga toti la stadion si la vestiare il gasesc pe Van der Saar, disperat, cu capul in maini...
    - Ce s-a intamplat, domle?
    - Baieti, imi pare sincer rau, am fost eliminat in minutul 6...
  • 0 (0 voturi)    
    Piti (Miercuri, 2 iulie 2008, 13:44)

    gabifm [utilizator]

    e in vacanta cu parlamentarii! Au muncit cu totii la greu.
    NU NE INTERESEAZA DE PITURCA.
    Faca ce o vrea. Daca ne-ar lasa in pace ar fi foarte bine.
  • 0 (0 voturi)    
    Incredibil (Miercuri, 2 iulie 2008, 13:45)

    kiki [anonim]

    nu inteleg de ce toata lumea e nemultumita. dupa parerea mea piturca nu are nici o vina. uitati-va mai intai la baza de selectie, la numele fotbalistilor romani si ce inseamna acestia in europa. mai apoi sa cereti ceva de la antrenor. cred ca a facut tot ce a putut cu o adunatura de looseri, mari admiratori de masini de lux si manele!
    • 0 (0 voturi)    
      nah (Miercuri, 2 iulie 2008, 16:08)

      me [anonim] i-a raspuns lui kiki

      Nu-i adevarat! Chiar data baza de selectie, selectia a facut-o PROST ! Cum te duci la un turneu final, unde potential vei juca 6 meciuri grele, cu doar 4 atacanti si 2 mijlocasi ofensivi in tot lotul de 24 ? N-avea in afara jucatori? Sa ia din tara! Trica a avut super sezon, Bratu, chiar Ganea sau Danciulescu, de ce nu? Erau totusi destui jucatori ofensivi si pe la Dinamo, si pe la Timisoara, si prin alte parti. Sunt stelist, dar nu sunt de acord cum a facut selectia. Mai mult, selectia ca selectia, dar nu-l bagi tu in teren pe Marica 1 minut, care e singurul (pe langa Mutu) care a mai facut ceva pe partea de creatie in atac in ultima vreme la nationala? Si il tii pe Daniel Niculae, care e o varza? Adica, baza de selectie ca baza de selectie, dar mai conteaza si selectia in sine si tactica, si aici Piturca e VARZA !
  • 0 (0 voturi)    
    disparut... (Miercuri, 2 iulie 2008, 14:00)

    egroeg [anonim]

    si-a luat doar o binemeritata vacanta ,ca era prea obosit numarand la banii care i-a luat degeaba pentru timpul pierdut la EURO08,dar,fiti linistit,ca sa dispara din fotbal ar trebui sa aiba un dram de bun simt ori el a spus clar ca este un oltean orgolios si se gandeste doar la ce schme sa aplice la pregatirea nationalei pentru... a o pune pe butuci pana la cupa mondiala