Adi, spune NU infernului! Nationala are nevoie de tine

de George Florea     HotNews.ro
Vineri, 13 iunie 2008, 21:08 Sport - Stiri Euro 2008

Mutu, niciodata singur!
Foto: Hotnews
Nu s-a nascut inca fotbalistul perfect. Dar putini au reusit sa revina dupa ce au intrat in jungla drogurilor. Iar Adi Mutu e unul dintre ei. Mutu mai trece acum printr-o grea incercare, dupa ce a ratat penalty-ul cu Italia. E acelasi Mutu care ne-a aruncat in sus de bucurie dupa ce a marcat in poarta lui Buffon. Trebuie sa-i acordam credit. Caci Mutu e ca noi, ca Romania: poarta pecetea autodistrugerii, dar si a ridicarii din noroi!

Hai, Adi. Plingi pina-ti seaca lacrimile, rupe usa de la camera de hotel, musca din prosoape! Si revino-ti. Pregateste-te de meciul cu Olanda, unde nationala are nevoie de tine. Mare nevoie, pentru ca, in afara ta, nu prea mai avem guri de foc.

Revino din infern. Esti, pina la urma, omul care l-a invins pe Buffon. Esti atacant!






















6277 vizualizari

  • +7 (9 voturi)    
    Mutu (Vineri, 13 iunie 2008, 21:15)

    Ion [anonim]

    Nu are nici o vina pentru ratare, trebuie sprijinit si incurajat de catre colegi si toti romanii. Suntem alaturi de ei si la bine si la greu. A fost un meci greu, un rezultat bun si ne-au dat sperante pentru viitor. Hai Romania!!!
  • +4 (6 voturi)    
    Adi, fii tare baiatule ! (Vineri, 13 iunie 2008, 21:16)

    Romanescu [anonim]

    Milioane de romani sunt alaturi de tine, poti fi sigur! Noi suntem neam cu suflet, stim ce-i necazul. Porcii de la UEFA aia imputzita si corupta au pus presiune pe el cu cateva ore inainte, dar Mutu a dat gol campioanei mondiale. Putea sa o ingenuncheze, dar e o mandrie ca ne-am batut cu italienii de la egal la egal, am facut joc, am avut ocazii, gol, penalty, bara, a fost spectacol, pe cateva canale straine pot sa va spun ca speakerii care comentau erau foarte admirativi pt. jocul Romaniei, ziceau ca suntem o echipa care poate pe oricine, in orice moment si ca orice echipa trebuie sa se teama de romani.
    In special admirau calmul si tehnica la echipa noastra, spuneau des "jocul inteligent si foarte buna plasare pe teren"!!
    Hai Romania!

    Sper ca Olanda sa bata echipa Africii si sa vina la meciul cu noi calmi!

    Ce-i sigur e ca italienii vor muri cu francezii pe teren pt. ca joaca primii si nu vor sti rezultatul intre noi si Olanda:)))
    • 0 (2 voturi)    
      Clarificare (Vineri, 13 iunie 2008, 22:31)

      manu chao [anonim] i-a raspuns lui Romanescu

      Nu vor juca primii, stai linistit. Ultimele jocuri din grupe se joaca la aceeasi ora, tocmai pentru a "anula" unele calcule.
      • +1 (1 vot)    
        manu chao, pas mal.. (Sâmbătă, 14 iunie 2008, 0:51)

        romanescu [anonim] i-a raspuns lui manu chao

        ai dreptate, rectific, multumesc. nu toate sunt bune de manu chao, un comunist drogat :))) dar banuiesc ca doar muzica conteaza:)) hai romania si sa fii sanatos! eu am deschis un bordeaux 2005:))
  • +4 (6 voturi)    
    Fruntea sus (Vineri, 13 iunie 2008, 21:17)

    Alia [anonim]

    Draga Adi, suntem alaturi de tine si echipa nationala. De ce sa plangi ?? Fruntea sus si mergem mai departe. E doar un joc. Vor fi si altele. Mai bune, mai rele, ca si in viata. Important este sa lupti pana la capat. Demonstreaza ca esti un luptator. Numai cei ce nu renunta castiga.
  • +3 (3 voturi)    
    Greseala-i greseala...concentreaza-te la viitor (Vineri, 13 iunie 2008, 21:18)

    Lorenzo Monkson [anonim]

    Asta este...trecem peste si sa vedem ce ne asteapta. Din pacate sint si greseli, totul este sa gandim pozitiv si sa ne jucam sansele asa cum am jucat azi. Olandezii nu-s invincibili insa ar fi fost mai usor cu o victorie impotriva Italiei.
    La treaba si sa lasam dialogurile sterile ca la asta ne pricepem de minune!
  • +3 (3 voturi)    
    super meci (Vineri, 13 iunie 2008, 21:22)

    Lidra [anonim]

    Am jucat bine si am fi meritat sa castigam. Dar sa recunoastem si Italia a avut sanse. Mutu nu uita ca meciul din seara asta a fost atat de bun din cauza ta. Treci peste si hai sa batem pe restul .
  • -3 (5 voturi)    
    cine e atacantul Daniel Niculaie? (Vineri, 13 iunie 2008, 21:24)

    umplutura [anonim]

    nu a jucat nimic nici cu Franta nici cu Italia!!!!!!!!!!!!
    • +1 (1 vot)    
      nu sunt de acord (Sâmbătă, 14 iunie 2008, 12:05)

      jools [anonim] i-a raspuns lui umplutura

      Si jucat rolul, s-a batut cu italeini, mai mult decat cu francezi.... cand esti singur in atac nu poti sa speri la prea multe
  • +3 (3 voturi)    
    Sus fruntea Adi! (Vineri, 13 iunie 2008, 21:27)

    Marius [anonim]

    Suntem alaturi de tine.
  • +1 (3 voturi)    
    Adrian (Vineri, 13 iunie 2008, 21:27)

    Adrian [anonim]

    A deschis scorul in acest meci l-a invins pe Buffon


    Adrian Mutu putea ingenunchea Italia dar nu e nimic am obtinut macar respect din partea arogantilor ;)


    Haide Mutuuuuuuuuuuuu fa dubla in meciul cu Olanda ;)

    Bravo tricolorilor
  • 0 (2 voturi)    
    ratare ? (Vineri, 13 iunie 2008, 21:27)

    Cristi [anonim]

    Nu scumpii mei. Nu Adi a ratat ci Buffon a avut noroc. Revedeti cu atentie imaginile si veti vedea cum mingea a lovit ABSOLUT INTAMPLATOR mana dupa care a ricosat in picior si abia de acolo afara. Putea intra in poarta direct din mana sau din picior. Nu a fost o aparare A la Duckadam ci un noroc chior. Te iubim Adi.
    • 0 (0 voturi)    
      Mai las-o (Vineri, 13 iunie 2008, 22:33)

      manu chao [anonim] i-a raspuns lui Cristi

      Las ca nu e chiar asa mare norocu cat prostia lui Mutu de a trage direct pe centrul portii. MAcar daca ar fi tras tare sa rupa plasa. Dar asta e, una peste alta e bine ca n-am pierdut.
  • +1 (1 vot)    
    HAI ROMANIA! (Vineri, 13 iunie 2008, 21:28)

    mariko san [anonim]

    viata e grea si in unele momente ai nevoie de sprijin...pentru adi mutu cred ca era mai de ajutor sa ramina doar cu bucuria primului gol...sa speram ca coechipierii il vor ajuta si in ultimul meci va straluci ECHIPA!
  • 0 (2 voturi)    
    Mutu (Vineri, 13 iunie 2008, 21:28)

    atent [anonim]

    Bravo Mutuuuuu!!!pentru gol.De la 11 metri au mai ratat si alti fotbalisti celebri,asa ca nu-i nici o chestie,e normal.Asa cum e normal sa dai gol,asa e normal sa ratezi!Sunt convins ca nationala va ajunge departe de data asta,pt ca aparare ca asta nu am mai avut si filmul seamana putin cu ceea ce au avut grecii,numai ca noi mai avem si jucatori de gol adevarati!
    hai Romania!!!
  • +2 (2 voturi)    
    egalitate (Vineri, 13 iunie 2008, 21:28)

    buffon [anonim]

    adevarul este ca suntem la egalitate cu italienii la "noroc". lor le-a fost anulat golul perfect valabil, iar noi am ratat penalty-ul. asta e. mergem mai departe! Mutu nu fii suparat!!!
    • 0 (2 voturi)    
      4, stai jos (Vineri, 13 iunie 2008, 21:32)

      jucatorul [anonim] i-a raspuns lui buffon

      Care a fost golul ala PERFECT valabil?

      La care meci te-ai uitat?

      Bravo Mutu, bravo Romania! ASA trebuie sa jucati!
      • +1 (1 vot)    
        egalitate (Vineri, 13 iunie 2008, 21:49)

        buffon [anonim] i-a raspuns lui jucatorul

        ala n-a fost offside, dar ma rog. poate unii au alta parere.
        • +1 (1 vot)    
          a fost (Sâmbătă, 14 iunie 2008, 12:08)

          jools [anonim] i-a raspuns lui buffon

          haideti sa fim si noi odata cinstiti (ca de aia suntem caracterizati ca "descurcaretii europei")..... si sa recunoastem ca am avut destul noroc, golul a fost perfect valabil!!!


          Dar, HAI ROMANIA!!!
  • 0 (2 voturi)    
    De unde vine dante florea asta (Vineri, 13 iunie 2008, 21:30)

    thereauristu [anonim]

    Esti monumental mai dante cu patetismul tau. Du-te si comenteaza horticultura florala.

    Bravo Romania, Mutu, Lobont (mai putin Alerganel si Dica care au fost 0). Bafta cu Olanda!
  • +1 (1 vot)    
    puteti sa ii lasasti mesaje (Vineri, 13 iunie 2008, 21:33)

    zaboo [anonim]

    pe site-ul personal, ar avea nevoie amaratul
  • 0 (2 voturi)    
    Adi Mutu suntem alaturi de tine!!!!!!!!!!!!!!!! (Vineri, 13 iunie 2008, 21:36)

    Ayana [anonim]

    Bravo pentru gol Adi shi nu uita sa suntem alaturi de tine!!!!

    Asha e in viatza shi in sport, reushim dar shi mai ratam;)
    Asha shi noi in viatza de zi cu zi!!! Eshti un sportiv formidabil shi suporterii sunt cu tine!!!!!!

    Bravo echipei, Bravo Lobontz, Chivu, Banel shi ceilaltzi!!!!

    HAI ROMANIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0 (2 voturi)    
    egalii campionilor (Vineri, 13 iunie 2008, 21:36)

    sile [anonim]

    De trei ori bravo pentru Adi Mutu dar si pentru gestul lui Piturca.
    Bine baieti,foarte bine!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Bine, Romania (Vineri, 13 iunie 2008, 21:37)

    Manole Buican [anonim]

    Bravo echipei nationale!
    Exceptional ca a dat gol Mutu, nasol ca a ratat Mutu! Asta e fotbalul, asta e viata. Una calda, una rece! Japonezii spun ca succesul inseamna sa cazi de 7 ori si sa te ridici de 8 ori. Asta este, trebuie sa ne ridicam iar..
    Hai Romania!
  • 0 (0 voturi)    
    hai romania!!!!!!! (Vineri, 13 iunie 2008, 21:38)

    marius [anonim]

    defilez cu tricoul cu nr 10 al lui Adi de o saptamana prin fata italienilor si recunosc ca le e frica de el .......fooorzzzaaaa Adi!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Adrian Mutu (Vineri, 13 iunie 2008, 21:38)

    cristi [anonim]

    Cine a iesit din lumea drogurilor poate sa treaca peste un penalti ratat. Romania se va califica mai departe, si Mutu o va ajuta sa faca asta.

    Iti spun acum ce ti-am spus in gand si inainte si dupa penalti: Hai Adi, se poate!!
  • 0 (0 voturi)    
    boloni (Vineri, 13 iunie 2008, 21:39)

    banbina [anonim]

    cata dreptate avea ungurul ala, nu'i asa?
  • -1 (1 vot)    
    Hai ROMANIA ! (Vineri, 13 iunie 2008, 21:40)

    MANDRIE DE ROMAN !!!!! [anonim]

    Suntem alaturi de Adi si de toata ECHIPA NATIONALA. Suntem mandri de voi! afara cu broastele de la euro. H A I R O M A N I A ! H A I B A I E T I I !!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Adi... (Vineri, 13 iunie 2008, 21:46)

    Marse [anonim]

    ... singurul mesaj pe care ti l-am scris vreodata a fost dupa lucratura aia scarboasa, cu Abramovici si Mourinho, in care-ti uram "bafta si sut la vinclu" . Nu credeam, pe atunci, ca te vei inaltza atat de sus incat sa inscri impotriva campioani mondiale. Te felicit din toata inima, te admir sincer (mie pana si de bere mi-e greu sa ma las - beau vreo 6-7 pe zi) si imi permit sa-ti reamintesc ca, impotriva Olandei, inca n-ai inscris, desi ai ratat niste ocazii ;) ... Inca o data: "BAFTA SI SUT LA VINCLU !"
  • -1 (1 vot)    
    romania...fara fotbal (Vineri, 13 iunie 2008, 21:47)

    nexus [anonim]

    PROST MECI: practic arbitrii le-au dat meciul pe o tava de argint romanilor si ei au ratat ca prostii... poate scapa olanda de asa niste rebuturi. Hai romania, dar fara fotbal...
  • +1 (1 vot)    
    Romania te iubim si cu tine ne mandrim!! (Vineri, 13 iunie 2008, 21:48)

    Titanu [anonim]

    Trebuie sa fim mandrii ca suntem romani! Bravo baieti ati fost barbati!
  • -1 (1 vot)    
    va iubim, tricolori (Vineri, 13 iunie 2008, 21:50)

    a [anonim]

    Adi Mutu, nu trebuie sa fii suparat, a jucat admirabil. Suntem mindrii de voi! Hai Romania!
  • -1 (1 vot)    
    HAI ROMANIA!!! (Vineri, 13 iunie 2008, 21:51)

    Romanul [anonim]

    Capu sus Ady, ne-am fi dorit sa invingem Italia dar nu a fost sa fie! Nu-i nimic invingem Olanda si ne calificam mai departe. Suntem mandri de tine si de echipa nationala a Romaniei, ati facut un joc fff bun cu campioana mondiala, le-am aratat ca nu suntem outsideri asa cum ne considera toti, am stiut sa ne aparam si am avut si ocazii de gol exceptionale.

    Felicitari Lobont , Felicitari Mutu, Felicitari Echipa Romaniei!
  • -1 (1 vot)    
    fortza mutu (Vineri, 13 iunie 2008, 21:55)

    liviu [anonim]

    Cel mai bun jucator din toate timpurile din romania!
    hagi si-a incheiat cariera cu un cartonas rosu.....totdeauna alaturi de romania si mutu!
  • 0 (0 voturi)    
    haide Mutu! (Vineri, 13 iunie 2008, 22:08)

    macchiavelli [anonim]

    Adi nu fi trist! au ratat altii penaltyuri in finale de cupe mondiale. ati facut un meci belea si mai aveti in fata unul cu Olanda. zarurile NU sunt inca aruncate :) Curaj!!!! Romania are incredere in voi!
  • 0 (0 voturi)    
    ignora- i, mutu! bravo (Vineri, 13 iunie 2008, 22:08)

    io [anonim]

    asta se poate numi articol?! adica era cazu acum sa- i reamintiti lu mutu?! asa se incurajeaza???! extraordinar. mai bine i- ati fi felicitat, da asa e romnu intotdeauna e nemultumit si comenteaza cand si ce nu trebe.
  • +1 (1 vot)    
    looseri neinvinsi (Vineri, 13 iunie 2008, 22:17)

    nexus [anonim]

    O sa fim iar cei care pierd grupele fara sa piarda nici un meci... PENIBIL
    Sunt sigur ca Romania e buna la multe lucruri, asa ca nu e prea grav daca e PENIBILA la fotbal.
    • -1 (1 vot)    
      ba tu gandesti logic?! (Vineri, 13 iunie 2008, 22:27)

      macchiavelli [anonim] i-a raspuns lui nexus

      suntem deocamdata pe locul 2 intr-o grupa cu Olanda si campioana si vicecampioana modiala!? asta chiar ti se pare putin?! sunt de acord ca meciul cu Franta a fost penibil, dar totusi am scos de acolo un punct. iar emciul cu Italia a fost chiar BUN!
  • -1 (1 vot)    
    Hai Adi! (Vineri, 13 iunie 2008, 22:23)

    zack [anonim]

    Sa nu uitam ca si Beckham,C.Ronaldo,Trezeguet,etc.au ratat.Se vede ca Mutu este inca afectat dar a inscris!Asta conteaza.
    Adi,suntem alaturi de tine!
    Cine e impotriva ta sa demonstreze ca face ceva bun pentru Romania sau sa taca.
    Primul pas mare a trecut:nu ne-am facut de cacao.Acum putem spera la mai mult.
  • -1 (1 vot)    
    Bravo MUTU! Niculae & Dica - voi ? (Vineri, 13 iunie 2008, 22:33)

    unu [anonim]

    Nu putem sa ne bazam doar pe MUTU, nu poate fugi, centra, suta si pt. ceilalti. Baieti treziti-va, acolo in atac!
    Felicitari MUTU! Daca golul TAU nu era,... nimic nu era!
    Capul sus si trageti tare si cu Olanda si ne vom califica!
    HAI ROMANIA!
  • -1 (1 vot)    
    Chişinăul este alături.... (Vineri, 13 iunie 2008, 22:38)

    Mihai [anonim]

    Am plecat într-un bar, să privesc meciul... am rămas surprins, chiar foarte bucuros, cum toţi strigau "România, România". Când a dat gol Mutu, toţi clienţii barului au sărit în sus. M-am întâlnit pe drum cu o altă persoană, care mi-a povestit că el a fost într-un bar, de la "Gara de Nord", acolo fiind aceiaşi atmosferă. România, basarabenii sunt alături!!! Să câştigăm Olanda şi suntem calificaţi. România, România !!!!!!!!!!!!
  • +1 (1 vot)    
    Vina e a lui Piturca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Vineri, 13 iunie 2008, 22:39)

    Silas [anonim]

    Mutu e prea labil si slab de inima sa execute penalty-uri mai ales acum ca i-a murit bunica si a aflat ca e falit.
    Lovitura trebuia executata de oricare din jucatorii cu "sange rece" ca Rat, Dica, Chivu.

    Piturca esti mediocru si nu te duce capul sa-ti depasesti conditia de barbutist.

    Hai Romania!
  • 0 (0 voturi)    
    SAI DEDICAM O MANEA! (Sâmbătă, 14 iunie 2008, 0:02)

    bravooo [anonim]

    !!!
  • +1 (1 vot)    
    Un meci frumos (Sâmbătă, 14 iunie 2008, 0:29)

    C [anonim]

    Am jucat frumos, curajos .... mi-a placut ... spre deosebire de meciul cu Franta pentru care mi-era rusine ca sunt roman.
    Chiar daca nu mergem mai departe, chiar si numai pentru meciul asta frumos cu Italia, ramanem cu capul sus.
    In privinta ratarii penalty-ului, face parte si aceasta din joc. I s-a intamplat lui Mutu, s-a intamplat in atatea alte ocazii. Trebuie sa se mearga mai departe.
  • 0 (0 voturi)    
    cei care au facut putina performanta stiu senzatia (Sâmbătă, 14 iunie 2008, 8:36)

    Andrei [anonim]

    cei care au facut ceva performanta in fotbal....ma refer ligile inferioare....si au fost in postura sa abta un penalty intr-un moment decisiv...stiu cum e sa simti presiunea aia si responsabilitatea......dar imaginati-va ce simtiti cand sunteti la CE...minutu 80....si cel mai bun portar din lume si ok....nu e el perfect...dar dezavantaj pt tine ca te cunoaste....si tu il cunosti....nu e un avantaj sa stii ce face un portar...pt ca iti limitezi optiunile....... deci cred ca adi merita incurajat incontinuare si sa fim alaturi de el pt ca e intro perioada grea si totusi...are taria sa iasa din noroi..........ca orice roman DEMN...iti multumim adi si tine capuil sus.......
  • -1 (1 vot)    
    Bravo Mutu! (Sâmbătă, 14 iunie 2008, 11:21)

    sergiu [anonim]

    1-1 cu italia e un rezultat echitabil daca se da gol italiei in prima repriza probabil pierdeam mutu fii tare si mergi inainte echipa asta are nevoie de tine!
  • -1 (1 vot)    
    hai mutule!!! (Sâmbătă, 14 iunie 2008, 14:42)

    adina [anonim]

    superb meci realizat de Mutu!pacat ca a aparut in peisaj Banel si cu inutilitatile sale,sper ca la meciul cu Olanda sa faca maratoane pe margine.Cat despre Adi,el a fost printre singurii care mai aveau putin de-si dadea si duhul pe teren,omniprezent si salvator al mingilor extrem de periculoase.Trebuie sa stie ca toata Romania e alaturi de el si ca sub nicio forma nu ar trebuie sa se culpabilizeze pentru faptul ca am facut egal cu campioana lumii.

    Hai Mutu!!!!!Haideti baietiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Nota 10 la joc! (Sâmbătă, 14 iunie 2008, 15:27)

    doi si-un sfert [anonim]

    Rezultatul final mai putin conteaza pentru mine...Important este ca am jucat fotbal si am dat totul pe teren.Restul tine de noroc!
    felicitari si bafta in continuare!
  • -1 (1 vot)    
    penalty (Sâmbătă, 14 iunie 2008, 16:09)

    calin [anonim]

    Ce s-a intamplat s-a intamplat, dar cred ca este bine sas revenim pe acest penalty pentru viitor ca se nu se mai faca aceiasi greseala.
    Dupa parerea mea, ratarea penalty-ului este mai mult din cauza lui Piturca decat lui Mutu.
    Explicatie:
    S-a constatat ca de-a lungul istoriei mariilor competitii unde presiunea este imensa ca cele mai multe penalty-uri sunt ratate de cei mai buni din echipa adica cei care au cea mai mare presiune (C. Ronaldo, Beckham, Trezeguet, etc). Cred ca un alt jucator ar fi avut mai multe sanse sa marce decat Mutu pur si simplu pentru ca nu ar fi simtim toata presiunea care a simtit-o Mutu. Al doilea argument este ca Buffon si Mutu au fost coechipieri la juventus deci Buffon din start ii stie bine tactiicile lui Mutu.
    Avand astea doua argumente, cred ca piturca ar fi trebuit sa aleaga pe un alt jucator care nu joaca in italia si care nu ar fi simtit atata presiune.

    Oricum eu am fost optimist de la inceput si am stiut ce valoare au romanii. Stiu ca avem capacitatea de-ai invinge pe olandezi pentru a doua oara si a iesi din grupa mortii. Ceci capul sus.

    Lupta Romania!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo Mutu! Bravo Lobby! Bravo Romania! (Sâmbătă, 14 iunie 2008, 16:31)

    Suntem mandri de voi! [anonim]

    Despre ce meci a facut Lobby observ ca nu prea s-a vorbit. Extraordinar! Exceptional!
    Despre ce gol a marcat Mutu la fel. E doar opera lui.
    Si haideti sa fim sinceri. Golul lor a fost valabil iar penaltyul ala cati arbitri l-ar fi acordat?
    Asa ca trebuie sa fim mandri de baieti si sa nu ne bazam ca olandezii o vor lasa mai moale in meciul cu noi pentru ca chiar si rezervele lor au valoare si vor sa-i arate asta lui Van Basten.
    Bravo Mutu! Bravo Lobby! Bravo Romania!
  • 0 (0 voturi)    
    Forza Mutu (Sâmbătă, 14 iunie 2008, 16:42)

    Marius [anonim]

    Salutare,

    Este laudabil de ai reusit, ai deschis scorul, AI REUSIT....asta este cel mai important.
    FELICITARI !!!

    Pentru golul primit ar trebui sa plinga toata apararea >??? NU ...fotbalul se joaca pe Goluri si VOI ati facut UN MECI MARE !!! VA MULTUMIM !!!

    Din greseli se invata si greselile nu trebuie sa ne demoleze....asa cum nici Cristiano Ronaldo nu a fost darminat....sunteti frati de cruce....AI ACEEASI CLASA CA EL si TREBUIE SA O DEMONSTREZI!!! O
    stim da vrem sa o mai vedem marti !!!

    DUMNEZEU SA VA DEA INSPIRATIE SI GOLURI PENTRU CALIFICARE ... o meritati.
  • 0 (0 voturi)    
    pai da... (Sâmbătă, 14 iunie 2008, 23:04)

    io [anonim]

    si daca marca???
  • -1 (1 vot)    
    bravooooo baieti (Sâmbătă, 14 iunie 2008, 23:59)

    avatarr [anonim]

    Felicitari!!!
    Mutu a jucat magistral, toata echipa a muncit mult si va multumim!!!!!!!!!
    La multe victorii.....mult noroc si forta de munca!!!
  • 0 (0 voturi)    
    curaj adrian (Duminică, 15 iunie 2008, 3:49)

    alex [anonim]

    nu e primul si nici ultimul jucator care rateaza un penalty, sus moralul adrian, ca esti baiat cu experienta si trecut cat de cat prin viata, romania mai are de jucat meciuri la euro 2008, contam pe tine adrian si pe totii baietii din echipa, mult succes baieti, e timpul ca lumea sa auda mai des numele Romania.
    HAI BAIETII, HAI ROMANIA, vrem sa auzim GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL ROMANIAAAAAAA !!! Cata vreme marcati 2 goluri intru-un meci, 1 penalty ratat se poate trece cu vederea :))
    Comunitatea romanilor din franta va sustine total.
  • 0 (0 voturi)    
    hai romania !!! (Duminică, 15 iunie 2008, 3:58)

    alex [anonim]

    curaj baieti, de asta aveti nevoie, sunteti plini de talent, nu va lasati intimidati, Olanda am batut-o si o vom bate din nou ca asta le e soarta, mult curaj si optimism, romanii de peste tot sunt cu gandul la voi si va sustin indiferent de scor, dati tot ce aveti si chiar daca pierdem nu trebuie uitat ca suntem o piedica importanta in fata campionilor si asta nu e lucru neglijabil. hai baietii, hai romania, va iubim si va sustinem.
  • -1 (1 vot)    
    uitasem... (Duminică, 15 iunie 2008, 4:06)

    alex [anonim]

    golul nevalidat al italienilor NU CONTEAZA PENTRU NOI !!! am fost destul dusi cu presul in trecutul fotbalistic, ca sa ne impiedicam de detalii si la urma urmei ''interesul poarta fesul'', daca vor mai fi goluri valabile contra Romaniei si nevalidate de arbitru noi il felicitam pe acel arbitru pentru ''profesionalism''
    Inca o data succes si multa atentie pentru meciul cu olandezii, sunt o echipa periculoasa, au dovedit-o dar NOI SUNTEM MAI BUNI SI MERITAM VICTORIA (1-0 e super suficient, nu vrem mai mult)
    numai de bine echipei romaniei si tuturor celor ce o sustin la bine si la rau.
  • 0 (0 voturi)    
    adi mutu (Duminică, 15 iunie 2008, 5:39)

    adrian mihai [anonim]

    adriane,e momentul sa te trezesti!un talent imens se risipeste pe zi ce trece!aduna-te,condu echipa la VICTORIE in meciul cu Olanda si in meciurile ce vor veni!Esti liderul unei generatii fara rezultate notabile,schimba-te si SCHIMBA-NE!

    Bafta!

    HAI ROMANIA!
  • 0 (0 voturi)    
    Felicitari Adi si fruntea sus (Duminică, 15 iunie 2008, 6:28)

    oblio [anonim]

    Dupa tragerile la sort si dupa ce am vazut din ce grupa de soc face parte Romania, mai toti au inclinat sa creada ca vom fii ciuca batailor. Acum dupa ce echipa nationala a dovedit ce poate, ne dorim mai mult si mai mult. Asa e omul, vesnic nemultumit. Felicitari tuturor jucatorilor, felicitari lui Piturca pentru felul in care a antrenat jucatorii si pentru felul in care a reusit sa formeze echipa. Mult succes in continuare, vedeti-va de drum si nu mai dati atentie barfelor pentru ca din pacate la fotbal si la poilitica se pricep toti. E usor sa stai pe margine, eventual cu o bere in mana si sa-ti dai cu parerea. SUCCES!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Adrian Mutu (Duminică, 15 iunie 2008, 13:31)

    Doru [anonim]

    Adrian, dar si intreaga echipa are nevoie de sustinere din partea tuturor. Nu importa de unde, de la Bucuresti, Timisoara, Chisinau sau Verona. Vedeti ce sustinere are Romania pe forumurile ucrainesti: http://euro08.football.ua/newsi/33928/page2.html
  • 0 (0 voturi)