UTA Arad și FC Botoșani au remizat spectaculos, scor 2-2, în penultimul meci al etapei cu numărul 25 din SuperLiga României. Botoșănenii au întors rezultatul de la 1-0, dar au fost egalați pe final.

Bogdan AndoneFoto: Inquam Photos / Bogdan-Ioan Buda

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*

UTA Arad - FC Botoșani 2-2

Botoșănenii au remizat în deplasare pe terenul celor de la UTA Arad, după ce au fost conduși cu 1-0.

Gazdele au deschis scorul în minutul 33 al partidei prin Tiberiu Căpușă, care l-a executat pe Ducan cu un șut puternic.

În a doua repriză, moldovenii au răsturnat soarta disputei, grație golurilor înscrise de Enzo Lopez (min 51) și David Gabriel (min 56).

Problemele au continuat pentru echipa antrenată de Mircea Rednic, care a rămas în inferioritate numerică după eliminarea lui Ibrahima Conte.

Chiar și așa, arădenii au reușit în cele din urmă să restabilească egalitatea, după golul marcat de Ariel Lopez.