Sepsi Sfântu Gheorghe a obținut a doua victorie la rând în SuperLiga României, după ce a învins-o pe Dinamo cu scorul de 3-0, în cadrul etapei a treia.

Sepsi Sfantu GheorgheFoto: Alex Nicodim/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*

Liviu Ciobotariu, invincibil pe banca lui Sepsi Sfântu Gheorghe

Sepsi Sfântu Gheorghe confirmă forma foarte bună în care se află și a reușit să câștige și disputa cu Dinamo de pe stadionul Arcul de Triumf.

Formația pregătită de Liviu Ciobotariu s-a impus în fața „câinilor”, la capătul unui meci destul de echilibrat.

Cea mai mare ocazie a primei reprize i-a aparținut lui Dennis Politic, cel care nu a reușit să îl învingă pe Roland Niczuly. Cu câteva minute înaintea pauzei (min 41), Pavol Safranko a deschis scorul pentru oaspeți, în urma unui contraatac rapid.

În a doua parte a jocului, Dinamo a controlat autoritar și chiar a fost foarte aproape de a restabili egalitatea în minutul 72, când Gorka Larrucea a trimis în transversală.

Contrar cursului jocului, covăsnenii au fost cei care au mai lovit o dată în minutul 83 al partidei, când Isnik Alimi a reluat în plasă, după ce inițial Ștefănescu nimerise bara.

Tabela a fost închisă de Aganovic, care a punctat în al 6-lea minut de prelungire.

Cu acest succes, Sepsi acumulează 7 puncte și urcă pe podium, fiind fără gol primit în acest sezon. De partea cealaltă, Dinamo are un start de sezon de coșmar - 3 înfrângeri și ultimul loc în clasament.

Aici poți vedea rezumatul partidei dintre Dinamo București și Sepsi Sfântu Gheorghe