Rapid București și FC Botoșani au remizat pe stadionul din Giulești, scor 2-2, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 3 din SuperLiga României.

Cristiano BergodiFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*

Marko Dugandzic, eroul Rapidului în Giulești

Rapid București și FC Botoșani au continuat spectacolul etapei cu numărul 3 din SuperLiga României.

Cele două au remizat pe stadionul din Giulești, scor 2-2, în urma unui meci destul de echilibrat.

Într-o atmosferă superbă creată de suporterii alb-vișinii, Marko Dugandzic a deschis scorul din lovitură de la 11 metri, în minutul 14 al partidei.

În repriza secundă, Dican a recuperat o minge de la Iulian Cristea, i-a pasat decisiv lui Pinson, iar vârful a restabilit egalitatea cu un șut în forță în minutul 51.

8 minute mai târziu, Florescu a adus-o pe Botoșani în avantaj cu un șut din marginea careului, după o nouă greșeală pe faza de construcție a gazdelor.

După ce a crescut nivelul de presiune la poarta lui Ducan, același Marko Dugandzic a egalat la 2, aflându-se la capătul unei centrări deviate de Ioniță (min 82).

Finalul a fost unul încins. Cioiu l-a luat la țintă pe Horațiu Moldovan, iar în prelungiri botoșănenii au irosit șanse uriașe de a da lovitura, dar din nou Moldovan a intervenit salvator.