Internaționalul român George Pușcaș a marcat un nou gol pentru echipa sa, în meciul pierdut de Bari cu scorul de 3-1 împotriva celor de la Venezia, în Serie B.

George PușcașFoto: Alex Nicodim/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

George Pușcaș, la al doilea gol de la revenirea la Bari

Împrumutat la finalul lunii ianuarie de Genoa la Bari în Serie B din Italia, atacantul român a înscris din nou.

Titular în meciul contra Veneziei, Pușcaș a marcat în minutul 37 cu un șut la colțul lung din interiorul careului, după pasa lui Ricci.

Gazdele au început excelent meciul, iar în minutul 15 conduceau deja cu 2-0, grație golurile lui Gytkjaer și Altare.

Înlocuit în minutul 85, George Pușcaș a văzut de pe bancă ultima reușită a Veneziei, semnată de Pohjanpalo în prelungiri.

A fost al doilea gol pentru atacantul român în cele nouă partide de campionat după revenirea la Bari.