Seria nefastă a celor de la PAOK Salonic s-a întrerupt duminică, după ce formația antrenată de Răzvan Lucescu a învins cu scorul de 3-1 în deplasarea de la Panteolikos și continuă lupta pentru titlu.

Razvan LucescuFoto: Karim JAAFAR / AFP / Profimedia

Panteolikos – PAOK Salonic 1-3 – Revenirea spectaculoasă pentru echipa lui Răzvan Lucescu

Remiza cu AEK Atena și mai ales înfrângerea umilitoare în fața rivalei Olympiakos a făcut-o pe PAOK să piardă prima poziție a clasamentului din Grecia.

În plus, elevii lui Răzvan Lucescu au fost eliminați și din semifinalele Cupei de Panathinaikos, dar seria neagră pare că s-a terminat.

În deplasarea de la Panteolikos, echipa românului Sebastian Mladen, gazdele au deschis scorul în prima repriză prin Chatzitheodoridis.

În partea a doua, PAOK a semnat revenirea în decurs de un singur minut, după autogolul lui Silva Torrejon (min 72) și reușita lui Zivkovic (min 73).

Ultimul minut al partidei a adus și golul lui Konstantelias și liniștea formației lui Răzvan Lucescu, care se află pe poziția secundă a clasamentului, cu un punct în urma liderului AEK.