PAOK-ul lui Rzăvan Lucescu a suferit un eșec usturător pe teren propriu în Superliga Greciei. Formația pregătită de antrenorul român a fost învinsă de Olimpiacos, scor 4-1, în etapa cu numărul 23.

Razvan LucescuFoto: Karim JAAFAR / AFP / Profimedia

PAOK, învinsă pe teren propriu de Olimpiacos cu 4-1

PAOK a ajuns la trei meciuri consecutive fără succes în toate competițiile.

Formația antrenată de Răzvan Lucescu a pierdut fără drept de apel pe teren propriu în fața rivalei Olimpiacos, la capătul unui meci în care oaspeții au fost la înălțime.

Fran Navarro a marcat pentru 1-0 în minutul 29 al jocului, dar PAOK a restabilit egalitatea 10 minute mai târziu, prin Despodov.

În a doua repriză, portughezul Podence a adus-o din nou în avantaj pe Olimpiacos (min 54), ba mai mult, acesta a pasat decisiv și la golul de 3-1, înscris de El Kaabi (min 83).

Scorul final a fost stabilit de același El Kaabi, în minutul 90.

După acest meci, PAOK rămâne pe locul 2 în campionatul Greciei, la un punct în spatele liderului AEK Atena.