PAOK Salonic a salvat o remiză pe teren propriu în duelul cu rivala AEK Atena, scor 1-1, după un gol marcat în finalul partidei, în etapa a 22-a din Grecia.

Razvan LucescuFoto: Orange Pics BV / Alamy / Alamy / Profimedia

PAOK Salonic, lider în Grecia după remiza cu AEK Atena

La prima partidă după prelungirea contractului, Răzvan Lucescu a reușit să câștige un punct care îl menține în fruntea clasamentului din Grecia.

După o primă repriză fără goluri, atenienii au deschis scorul în minutul 47 prin suedezul Niclas Eliasson.

PAOK a forțat egalarea, iar aceasta a venit în penultimul minut de joc, după reușita semnată de Tomasz Kedziora.

Cu patru etape înainte de încheierea sezonului regular, formația din Salonic ocupă prima poziție a clasamentului cu 51 de puncte, unul mai mult decât Panathinaikos și două peste AEK.