Replica lui Denis Alibec după ce Marica a spus că jocul naționalei rămâne unul previzibil: "Să vină el să joace"

Sâmbătă, 5 septembrie 2020, 8:56 Sport | Fotbal

Nationala Romaniei, la meciul cu Irlanda de Nord
​Atacantul Denis Alibec a avut o reacţie ușor ciudată după ce, la interviul acordat după meciul cu Irlanda de Nord, i s-a transmis că fostul internaţional Ciprian Marica a criticat evoluţia primei reprezentative.

"Marica (n.r. - aflat în studio) spunea ceva mai devreme că jocul rămâne previzibil", i-a transmis reporterul ProTV lui Denis Alibec.

"Să vină el să joace, atunci!", a răspuns fotbalistul Astrei Giurgiu. "Toţi îşi dau cu părerea, eu din teren am simţit altceva şi eu zic că am făcut un meci bun", a continuat el.

România a terminat la egalitate, vineri, pe Arena Naţională, scor 1-1 (1-0), meciul disputat cu Irlanda de Nord
, în prima etapă a Grupei I a Diviziei B a Ligii Naţiunilor. Oaspeţii au evoluat din minutul 39 cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Magennis şi au egalat în minutul 86, informează News.ro.

Au marcat: Puşcaş '25 / Whyte '86.

Mirel Rădoi
, 39 de ani, a debutat la această partidă ca selecţioner al României. Totodată, acesta este primul meci al primei reprezentative după ce fotbalul a fost întreupt în martie din cauza pandemiei de coronavirus.

În celălalt meci al grupei, Norvegia a fost învinsă, acasă, de Austria, scor 1-2.

Următorul meci al tricolorilor va avea loc, luni, de la ora 21:45, la Klagenfurt, cu Austria. Confruntarea va fi LiveText pe HotNews.ro.

2308 vizualizari

• +6 (6 voturi)
    Curat bun, coane! (Sâmbătă, 5 septembrie 2020, 10:24)

Concluzia logica:
    - aveti un joc previzibil pe care adversarul l-a citit usor si l-a contracarat cu succes.

Ca una este sa ai un joc previzibil ca Barcelona si adversarul sa nu poata face nimic (daca n se cheama Bayern, bineinteles :)), si alta este sa ai un joc previzibil la un nivel submediocru.
    • +5 (5 voturi)
      Problema este ca aia au avut doar un (Sâmbătă, 5 septembrie 2020, 10:54)

persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

jucator eliminat.Daca aveau doi,atunci sa vezi fotbal.La trei,era castigat sigur.Ieseam pe strazi.
  • +3 (3 voturi)
    Marica in locul lui Ali Bec. (Sâmbătă, 5 septembrie 2020, 14:16)

patrunjel [utilizator]

Alibec, daca vine Marica in locul tau si la varsta lui inaintata joaca mai bine ca tine.
    Cred ca si Hagi ar face-o in ciuda celor 50 de ani.