Simona Halep va primi un automobil Porsche 911 GTS Cabriolet pentru locul intai ocupat in clasamentul pe 2017

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 17 octombrie 2017, 10:54 Sport | Tenis

Simona Halep, lider mondial
Foto: chinaopen.com.
Simona Halep va primi un automobil Porsche 911 GTS Cabriolet, in valoare de peste 110.000 de euro, pentru performanta de a ocupa locul I in clasamentul pe 2017, care conteaza pentru calificarea la Turneul Campioanelor de la Singapore, informeaza News.ro.

Acest premiu face parte din parteneriatul dintre WTA si marca germana, incheiat in aprilie. Porsche are o lunga legatura cu tenisul feminin, fiind sponsor al turneului de la Stuttgart din 1978 si propietar si organizator al acestei competitii, din 2002. Castigatoarea Porsche Tennis Grand Prix primeste un automobil asemanator.

In 2014, Halep a primit un Porsche 911 Carrera 4 Coupe, iar in 2015 un Porsche Panamera, din partea reprezentantei din Romania a companiei germane.

Jucatoarea romana va fi cap de serie numaul 1 la finala sezonului, Turneul Campioanelor de la Singapore, care va incepe duminica, reunind cele mai bune opt sportive din 2017.

Celelalte sapte jucatoarea calificate la finala sezonului sunt spaniola Garbine Muguruza, locul 2 WTA, sportiva ceha Karolina Pliskova, locul 3 WTA, ucraineanca Elina Svitolina, locul 4 WTA, americanca Venus Williams, locul 5 WTA, daneza Caroline Wozniacki, locul 6 WTA, letona Jelena Ostapenko, locul 7 WTA, si Caroline Garcia din Franta, locul 9 WTA.

Sursa foto: Porsche.com






Citeste mai multe despre   





















5958 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    oare Tiriac Auto stie sa faca revizia ? (Marţi, 17 octombrie 2017, 10:57)

    un domn [utilizator]

    la masina asta ma refer
    • +5 (7 voturi)    
      degeaba (Marţi, 17 octombrie 2017, 11:58)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Porsche are reprezentanta competenta, dar masina aia nu are ce cauta prin gropile din Bucuresti. Daca Simona vrea sa se bucure de ea va trebui sa traiasca intr-o tara civilizata.
  • +3 (13 voturi)    
    Bravo ei (Marţi, 17 octombrie 2017, 11:02)

    MinDepous [utilizator]

    Il merita, ca n-a ajuns pe locul 1 DOAR din alinierea unor planete.
    Pe de alta parte, sper sa-l vanda si sa-si ia altceva (nu stiu daca ii e permis, insa). E urat, nude alta. :P
    • +4 (8 voturi)    
      In general nu ma preocupa cum isi gestioneaza (Marţi, 17 octombrie 2017, 11:35)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui MinDepous

      oamenii averile, dar in cazul asta si vazand si sfatul tau, chiar ma bag !

      De ce nu i l-ar darui fratelui sau ?
      • +1 (1 vot)    
        Ah, are frate? (Marţi, 17 octombrie 2017, 13:09)

        MinDepous [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        Parol, nu stiam. Noh, sa-l daruiasca, dar! :-)
        Sau, sa-l vanda si sa cumpere 2 masini? :-D

        As zice "nu - ca sa nu-l invete prost", insa cum nu stiu ce relatie au, poate sunt extrem de apropiati, atunci are sens varianta dumneavoastra.
      • 0 (0 voturi)    
        sau admiratorilor ei (Miercuri, 18 octombrie 2017, 10:17)

        GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        Eu sunt unul din cei care o admira, intotdeuna si cind pierde, dupa cum stii mister, merit masina aia din plin...
  • 0 (4 voturi)    
    ma (Marţi, 17 octombrie 2017, 11:24)

    nahir [utilizator]

    bucur mult pentru Simona.
    Pliskova si Muguruza ce or sa primeasca de la acelasi WTA? ca doar si ele au fost nr.1 in cursul aceluiasi 2017.
    • +4 (4 voturi)    
      Fii un pic atent (Marţi, 17 octombrie 2017, 12:37)

      M. G. [utilizator] i-a raspuns lui nahir

      Premiul asta este pentru ca a fost locul 1 in clasamentul "Road to Singapore". Adica in calificarile pentru Turneul Campioanelor de la Singapore, nu pentru ca a ajuns locul 1 in clasamentul WTA.
      • 0 (0 voturi)    
        multumesc (Marţi, 17 octombrie 2017, 18:18)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui M. G.

        de clarificare.
        nu m-am prins. asa se intampla cand citesc pe repede inainte.
  • -6 (22 voturi)    
    Porsche și proștii (Marţi, 17 octombrie 2017, 11:27)

    NoFive [utilizator]

    Ar fi al doilea. Pe primul primit in urma cistigarii turneului de la Frankfurt acum citiva ani i l-a dat lui frate-so. Care l-a vindut. Cit de biiip poti sa fii sa vinzi un Porsche nou-nout? In plus, pe toti banii ei pune mina taica-so, care ii investeste in imobiliare. Ea nu stie citi bani are si nici nu are dreptul sa stie. Ca asa e in societatile si etniile patriarhale, cum e cea a machidonilor, pline de cutume si uzanțe ce pot fi considerate anacronice, vetuste, mucegaite. Sau nu. Depinde cine o zice si cine-l asculta pe cel ce o zice. Dar poate ca nu-i treaba mea, am zis si eu ca sa nu tac din gura.
    • +3 (15 voturi)    
      Exact, (Marţi, 17 octombrie 2017, 11:49)

      Chitcaila [utilizator] i-a raspuns lui NoFive

      Nu-i treaba ta. Dar ai dat, totuși, din gură ca biiip.
      • -8 (10 voturi)    
        invers (Marţi, 17 octombrie 2017, 13:29)

        NoFive [utilizator] i-a raspuns lui Chitcaila

        Nu, matale ai dat din gura, exact cind dadeam eu din pbiip.
    • +5 (13 voturi)    
      ba e, ba e (Marţi, 17 octombrie 2017, 12:51)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui NoFive

      Cum sa nu fie treaba ta? Pai nu esti tu o baba, pe ulita, comentand ce fac trecatorii? Cu cine se f.., cu ce se imbraca, ce mananca etc.
      E de bun simt ca orice pulifrici sa-si dea cu parerea vizavi de cum isi cheltuie fata banii castigati prin munca.
  • +10 (14 voturi)    
    sper (Marţi, 17 octombrie 2017, 11:47)

    toxx [utilizator]

    sa o conduca doar in Germania, daca o aduce in Romania, in 3 luni ii cad planetarele si bucsile... asta daca nu o fura baietii in prima saptamana
  • -4 (6 voturi)    
    reclama porche (Marţi, 17 octombrie 2017, 11:57)

    Razvan_M [utilizator]

    .
    • +8 (12 voturi)    
      lol (Marţi, 17 octombrie 2017, 12:52)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui Razvan_M

      Esti genial, de-a dreptul genial... Te-ai prins ca de asta Porche sponsorizeaza WTA... Da gigi, asa functioneaza reclamele.
      E ca si cum te-ai duce pe stadion si ai spune 'Doh, reclama la Gilette!'
      • 0 (2 voturi)    
        am zis eu altceva? (Marţi, 17 octombrie 2017, 17:03)

        Razvan_M [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

        Esti cam nervos...