VIDEO Simona Halep o invinge pe Johanna Konta, dupa ce a ratat cinci mingi de meci

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 19 august 2017, 9:16 Sport | Tenis

Simona Halep, invingatoare in fata Johannei Konta
Foto: Captura YouTube
Simona Halep este in semifinalele turneului "Premier 5" de la Cincinnati, dupa o victorie in doua seturi impotriva jucatoarei Johanna Konta, scor 6-4, 7-6(1). Halep a ratat cinci mingi de meci inainte de a inchide partida cu britanica, dupa o ora si 50 de minute de la startul disputei.

Ce a spus Simona Halep dupa victoria cu Johanna Konta:

"Amandoua am jucat bine in aceasta seara. Am fost din nou foarte aproape sa inchei mai repede setul secund, dar cred ca am fost un pic prea nervoasa. Ma bucur insa de acest moment, cred ca am dat tot ce am avut.

A fost o placere sa joc in fata voastra si va multumesc pentru atmosfera frumoasa. In tie-break, mi-am spus ca am fost in aceeasi situatie cu cateva saptamani in urma si am vrut sa intru mai decisa si sa fiu agresiva cum am fost tot meciul. Cred ca am facut-o bine daca am terminat tie-break-ul atat de rapid.

Am jucat cu Sloane in urma cu doua saptamani, am castigat acel meci, dar nu a fost usor, Stiu ca este o adversara dificila, foarte puternica. O sa fie o mare provocare. Dar vreau sa revin si sa joc pe acest teren, unde m-am simti foarte bine si, cu siguranta, o sa dau tot ce am mai bun" - Simona Halep.

In semifinale, Halep va evolua cu Sloane Stephens, locul 151 WTA, beneficiara a unui wild card.


Ele se vor duela a doua oara in aceasta luna. Pe 1 august, romanca a invins-o, cu scorul de 7-6 (3), 6-0, pe americanca, in turul al doilea al turneului de categorie WTA de la Washington. Scorul general al intalnirilor directe dintre ele este de 4-2, pentru Halep.

Rezumatul partidei Simona Halep vs Johanna Konta:




Citeste mai multe despre   























4247 vizualizari

  • -15 (17 voturi)    
    Cred, totusi (Sâmbătă, 19 august 2017, 10:07)

    aniod [utilizator]

    ca a ratat x mingii. cu doi de "i".
    • +9 (11 voturi)    
      probabil... (Sâmbătă, 19 august 2017, 12:38)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui aniod

      ...te bucuri de performantele sportivilor "nostrii",in ciuda gramaticiiiiii...
    • +6 (8 voturi)    
      Nu (Sâmbătă, 19 august 2017, 12:40)

      Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui aniod

      Pluralul nearticulat, folosit corect in articol, este "mingi", cu un singur "i".
      Pluralul articulat este "mingile". Mingile lovite cu forta sar mai sus etc.
      "Mingii" este un genitiv sau dativ. Mingii ii sta mai bine in dulap etc.
  • +4 (12 voturi)    
    rezumatul video (Sâmbătă, 19 august 2017, 12:05)

    Consonant [utilizator]

    In rezumatul video aproape toate punctele prezentate sunt castigate de Konta. Cine a facut selectia a facut-o de parca ar fi castigat Konta. Sper sa gasesc pe youtube
    un rezumat care sa prezinte punctele cele mai interesante ale jocului. Ce ti-e si cu "fair play"-ul englezesc!
    • -2 (4 voturi)    
      jtii tu bine (Sâmbătă, 19 august 2017, 16:17)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui Consonant

      englezii este oftigosi si face videouri nefairplei. eu iti sugerez sa te uiti la videourile fairplei facute de romani.
      a, nu exista? probabil n-au avut timp, romanii mananca maron toata ziua si nu au cand sa faca selectii fair play.
    • +1 (5 voturi)    
      eh (Sâmbătă, 19 august 2017, 16:22)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui Consonant

      Fiind convins ca vorbesti prostii, m-am uitat la video. Sunt prezentate 10 puncte, 5 castigate de konta si 5 de halep.
      Ar trebui sa iti fie jena sa vorbesti despre fair-play, cand este un concept strain tie.
      • 0 (0 voturi)    
        mai uite-te inca o data (Sâmbătă, 19 august 2017, 19:09)

        Consonant [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

        Mai uite-te inca o data, fara sa fii convins de dinainte de ce si cum. Primul set a fost castigat de Halep si cate puncte castigate de ea apar in video? Iar in ceea ce priveste limbajul, este inacceptabil.
    • 0 (0 voturi)    
      youtube (Sâmbătă, 19 august 2017, 19:05)

      Consonant [utilizator] i-a raspuns lui Consonant

      Pe youtube se gasesc inregistrarile integrale ale celor
      doua seturi.
  • 0 (0 voturi)    
    Dar Konta? (Sâmbătă, 19 august 2017, 17:25)

    ber [utilizator]

    Ma bucur ca Simona a facut decalaratii de bun simt.
    Dar Konta ce a spus dupa meci? Lui Ilie Nastase ce i-a transmis pe facebook?
  • +3 (3 voturi)    
    Bravo! :-) (Sâmbătă, 19 august 2017, 19:46)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Bravo, Simona! :-)