​WTA Cincinnati: Anastasija Sevastova, adversara Simonei Halep in optimi

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 16 august 2017, 20:25 Sport | Tenis

Anastasija Sevastova
Jucatoarea letona Anastasija Sevastova, locul 16 WTA si cap de serie 15, s-a calificat miercuri in optimile de finala ale turneului de la Cincinnati, faza in care o va intalni pe Simona Halep, numarul 2 mondial si favorita 2, informeaza News.ro.

Sevastova a invins-o in turul doi pe italianca Roberta Vinci, numarul 42 mondial, scor 6-2, 7-5, intr-o ora si 33 de minute.

Simona Halep si Anastasija Sevastova au mai fost adversare de sapte ori, romanca impunandu-se in patru meciuri, iar letona in trei.

Ultimele doua meciuri dintre Halep si Sevastova, disputate in 2017, au fost castigate de romanca, scor 6-3, 6-1 in sferturi la Stuttgart si scor 6-2, 6-3 in semifinale la Madrid.

Halep a ajuns anul trecut in faza semifinalelor la Cincinnati, cand a pierdut, cu 3-6, 4-6, in fata germanei Angelique Kerber. In 2015, Halep a evoluat in finala, fiind invinsa de Serena Williams, cu scorul de 6-3, 7-6 (5).

1723 vizualizari

• -1 (7 voturi)
    Simona imi pare usor iesita din forma ! (Miercuri, 16 august 2017, 20:59)

Susufler0 [utilizator]

Cu aceasta jucatoare americana cu alura de bucatareasa romanca a evoluat inconstant si desi scorul a fost net Halep a avut destule momente in care s-a chinuit, cand a incercat sa traga de ea pt a castiga anumite ghemuri.

Sevastova este o buna jucatoare, doar ca ea cand joaca cu Simona nu se poate debarasa de umilitorul 6-0, 6-0 din finala de la Bucuresti de acum doi ani !

Din cauza aceasta cred ca factorul psihologic o s-o invinga si acum, spre usurarea alei noastre.

PS. Mai departe insa va fi complicat , foarte complicat !
    • -4 (10 voturi)
      pentru halepopotam e chestie de bulan (Miercuri, 16 august 2017, 23:21)

zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

ca altceva nu are saraca.... dar intr-o zi se va termina si asta!
      • -3 (5 voturi)
        Noi urmasii dacogetilor (Joi, 17 august 2017, 9:40)

dick_turpin [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

cei mai viteji dintre traci, nu ne vom multumi niciodata cu prea putin.Vom fi iarasi ce-am fost, ba chiar mai mult de-atat, dar nu chiar de-acuma ci de-acum intr-o mie de ani sau nu vom mai fi deloc.
        Am zis!
        Pana atunci sa se dea drumul la scuipat coji de samanta pe plaja ca de nu... punem mana pe furca.
        • +1 (5 voturi)
          Neah... (Joi, 17 august 2017, 10:03)

Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui dick_turpin

Mana pe furca?!? Glumiti... pai dvs. stiti ce grea si ce greu de manuit e furca?!?
          Mai bine combatem vitejeste pe net, intre doua reprize de dat cu lingura in mancare (desi recunosc ca si imaginea cu cojile de seminte scuipate printre dinti la birtul jegos de peste drum e buna).